به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : چای سبز خارجی بهتره یا ایرانی؟

چای سبز خارجی بهتره یا ایرانی؟

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1400/06/14
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
3389

چای سبز خارجی بهتره یا ایرانی؟

چای سبز یکی از پرخاصیت‌ترین چای‌ها در جهان است و به دلیل همین خواص فراوانی که دارد، افراد زیادی طرفدار آن هستند. کشورهای زیادی در زمینه تولید چای سبز فعالیت می‌کنند که در این میان چین و ژاپن از بقیه معروف‌ترند.

 

https://up.rozbano.com/view/3403470/Foreign%20or%20Iranian%20green%20tea%20is%20better.jpg

چای سبز خارجی بهتره یا ایرانی؟

 

ایران سالیان زیادی است که در کنار تولید چای سیاه ایرانی، در زمینه تولید چای سبز هم فعالیت می‌کند و همواره به دنبال ارتقا کیفیت چای سبز خود بوده است. اگر شما از دسته کسانی هستید که تجربه زیادی در استفاده از چای سبز ندارید و نمی‌دانید کدام چای سبز بهتر است، توصیه می‌کنیم حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا در نهایت به جواب این سوال برسید و بتوانید چای بهتر را انتخاب کنید.

 

چای سبز ایرانی خوبه یا خارجی؟

چای سبز ایرانی به 4 دلیل از چای سبز خارجی بهتر است که در زیر به صورت خلاصه به بیان این 4 مورد می‌پردازیم:

 

1-عدم استفاده از آفت‌کش شیمیایی در تولید چای سبز ایرانی

به دلیل آب و هوای کشورهای تولیدکننده چای سبز مانند چین، هند و ژاپن، احتمال حمله آفات به زمین‌های چای زیاد است و بنابراین در این کشورها برای مقابله با آفات، معمولا از آفت‌کش‌های شیمیایی استفاده می‌شود اما در ایران آب و هوای مناطق شمالی که در زمینه تولید چای فعال هستند، به گونه‌ای است که احتمال حمله آفات بسیار کم و بنابراین چای سبز ایرانی بدون استفاده از هرگونه آفت‌کش شیمیایی تولید می‌شود و در نتیجه سالم‌تر است.

 

2- عدم استفاده از افزودنی شیمیایی در چای سبز ایرانی

معمولا در بیشتر چای‌های خارجی برای افزایش طعم، عطر و رنگ چای سبز به آن انواع افزودنی شیمیایی اضافه می‌کنند؛ مصرف چای سبزی که افزودنی شیمیایی دارد، در طولانی‌مدت برای معده و سلامت انسان مضر است.

یکی از برتری‌هایی چای سبز ایرانی بر چای سبز خارجی این است که در آن از هیچ افزودنی شیمیایی استفاده نمی‌شود و بنابراین سالم‌تر است.

 

3- حمایت از تولید داخلی و افزایش انگیزه تولیدکنندگان داخلی

در کشور ایران کارخانه‌ها و خانوارهای زیادی هستند که در زمینه تولید چای ایرانی فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید با خرید چای سبز ایرانی، هم از تولید داخلی حمایت کنید و هم به تولیدکنندگان ایرانی برای تولید چای سبز بهتر و بیشتر انگیزه دهید.

 

4- کم بودن قیمت چای سبز ایرانی نسبت به نمونه مشابه خارجی

اکثر چای سبزهای خارجی که کیفیت مطلوبی دارند به دلیل هزینه‌های بالایی که باید برای انتقال آن‌ها به داخل کشور صورت گیرد، قیمت بالاتری نسبت به چای سبز ایرانی با کیفیت مشابه دارند؛ پس استفاده از چای سبز ایرانی از نظر اقتصادی نیز برای شما بهتر و به‌صرفه‌تر است.

 

مقاله چای سبز خارجی بهتره یا ایرانی درکام

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش