به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت دستکش بدون انگشت - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت دستکش بدون انگشت

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1401/05/18
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1421

بافتنی و آموزش بافت دستکش بدون انگشت

دستکش بدون انگشت از جمله مواردی هستند که امروز بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. آن ها فوق العاده دوست داشتنی هستند و نحوه بافت آن ها نیز ساده می باشد. اگر شما هم با هنر بافتنی آشنایی دارید حتما در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3526750/Fingerless%20gloves%20tutorial.jpg

بافتنی و آموزش بافت دستکش بدون انگشت

 

راهنمای بافت دستکش بدون انگشت لاکچری:

این دستکش های بدون انگشت می توانند هدایای بسیار خوبی برای اقوام و دوستان شما باشند و از آنجا که وقت کمی را از شما برای بافت می گیرند برای هدیه دادن بسیار مناسب می باشند.

 

وسایلی که شما برای بافت این دستکش بدون انگشت زنانه نیز دارید عبارتند از کاموای متوسط و میل شماره چهار.

 

چهل دانه از دور مچ سر می اندازیم. چهار سانتی متر کشبافت یکی زیر، یکی رو می بافیم. بعد بافت را ساده می کنیم و حدود ده سانتی متر ساده بافی می کنیم. بعد چهارتا دونه وسط را مشخص می کنیم و 36 تا دونه باقیمانده را به دو طرف تقسیم می کنیم.

 

یعنی 18 دونه می بافیم قبل از 4 دونه وسط یه ژته می زنیم، چهارتا دونه را می بافیم و دوباره یه ژته می زنیم و 18 دونه آخر کار را می بافیم. رج های پشت کار تمامی دانه ها به رو بافته و ژته ها را هم بسته می بافیم که سوراخ نیفتد.

 

رج بعد 18 دونه می بافیم و این بار بجای چهارتا شش دانه وسط داریم. قبل و بعد از شش دانه ژته می زنیم و 18 دانه آخر رو هم می بافیم.

 

به همین ترتیب در رج های روی کار بعد از 18 دانه اول و قبل از 18 دانه آخر ژته می زنیم تا جایی که دانه های وسط ما به 12 الی 14 دانه برسند.

 

این 12 یا 14 دانه را در سنجاق قفلی نگه می داریم و سپس 18 دانه اول و 18 دانه آخر را با هم (پشت سر هم) سه سانت ساده بافی می کنیم. و چهار رج کشبافت یکی زیر یکی رو می بافیم و کور می کنیم.

 

می ریم سراغ دانه های شصت که کنار گذاشته بودیم. این دانه ها را داخل میل می گیریم و چهار رج کشبافت یکی زیر یکی رو می بافیم و کور می کنیم.

 

برای بند روی دستکش 7 دانه سر می اندازیم بافت رکن انجام می دهیم و در رج سوم و پنجم به اول و آخر دانه ها یک دانه اضافه می کنیم تا دانه هامون به 11 دانه برسند.

 

11 دانه را یک رج کامل به زیر می بافیم، رج بعد سه رو یه زیر سه رو یه زیر سه رو می بافیم. یعنی وسط 11 دونه دوتا دونه به زیر بافته می شوند. این بافت را حدود چهار سانت کمتر از دور مچ ادامه می دهیم.

 

در انتها 11 دونه رو دو بار از دو طرف کور می کنیم تا به 7 دانه اولیه برسیم و در نهایت همه ی دانه ها را کور می کنیم. بند را با نخ و سوزن و یک دکمه به دستکش می دوزیم. و درز کنار دستکش را هم می دوزیم.

 

 

منابع: justadaydreamarts / بافتنی هلیا (@heliabaft)

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

دستکش بدون انگشت

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش