به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش پاک کردن جوهر از روی لباس

آموزش پاک کردن جوهر از روی لباس

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1395/09/11
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
205

آموزش پاک کردن جوهر از روی لباس

لکه جوهر یکی از سمج ترین لکه هایی است که پاک کردن آن نیاز به مهارت دارد. با ما همراه شوید و با چند ترفند خانگی لکه جوهر را به راحتی از روی لباس تان پاک کنید. در ادامه اين مطلب از رزبانو آموزش پاک کردن جوهر از روی لباس را مشاهده نماييد.

 

آموزش پاک کردن جوهر از روی لباس

آموزش پاک کردن جوهر از روی لباس

 

پاک کردن لکه جوهر با چند روش خانگی
هر لحظه امکان دارد که لکه جوهر روی لباس ایجاد شود و معمولا مقصر روان نویس ها و خودکارهایی هستند که داخل جیب قرار داده می شوند. به هر حال دلیل ایجاد لکه مهم نیست، مهم این است که این لکه ها را به سختی می توان از بین برد. البته چند روش برای از بین بردن این لکه ها امتحان شده و موفقیت آمیز بوده است.

نکته مهم: هر چه لکه بیشتر روی لباس بماند پاک کردن آن سخت تر می شود بنابراین بهتر است به محض این که متوجه لکه شدید آن را از روی لباس پاک کنید. پس باید سریع عمل کنید و سریع ترین راه این است که با یک عدد دستمال کاغذی یا دستمال حوله ای محکم روی لکه فشار دهید. بیشتر خودکارهای مدرن جوهرهای بر پایه آب به کار می برند که از بین بردن آن راحت تر است و تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید تنها یک عدد دستمال مرطوب است که لکه را به خود جذب می کند.

دستمال را روی لکه نمالید
اگر دستمال را روی لکه جوهر بمالید لکه بیشتر پخش می شود. اما اگر دستمال را روی جوهر فشار دهید لکه را به خود جذب می کند و جوهرهای آبکی را به زودی از بین می برد.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از الکل
الکل می تواند لکه جوهر روی لباس را از بین ببرد. الکل رنگدانه های جوهر را خنثی می کند و باعث ناپدید شدن جوهر می شود. ممکن است الکل جوهر روی پارچه های نخی را از بین نبرد چون با مالیدن الکل روی پارچه لکه پخش می شود. برای استفاده از الکل باید این مراحل را انجام دهیم:

پارچه را داخل الکل فرو کنید.
سپس با ملایمت روی لکه با پارچه الکلی ضربه بزنید. در صورت لزوم این کار را مدام تکرار کنید. سپس یک عدد پارچه تمیز را با آب سرد مرطوب کرده و روی لکه با آن ضربه بزنید تا لکه از بین برود. سپس بگذارید لباس خشک شود. لکه را با آب بشوئید.
بگذارید لباس خشک شود و سپس در آخر لباس را کامل بشوئید.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از اسپری مو
برای از بین بردن لکه های جوهر روی لباس اسپری مو نیز موثر است. اسپری مو باعث حل شدن لکه جوهر و شستشوی آسان لکه از روی لباس می شود.
روی لکه اسپری بزنید و با دستمال روی آن ضربه بزنید. پارچه را روی لباس نمالید. این کار را انقدر تکرار کنید تا لکه کاملا از بین برود. قبل از شستن لباس با خشک کن حتما باید لکه از بین رفته باشد چون خشک کن باعث ثابت شدن لکه روی لباس می شود.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از شیر
شیر به روش های مختلف برای از بین بردن لکه جوهر به کار می رود:
شیر باید سرد باشد و بعد از پاک کردن لکه با دستمال روی آن ریخته شود. شیر باید به مدت نیم ساعت روی لکه بماند.
شیر گرم هم می توان استفاده کرد. برای این کار باید از یک ظرف استفاده کنید. شیر را داخل ظرف بریزید و قسمت لکه دار لباس را داخل آن قرار دهید. بعد از محو شدن لکه لباس را بشوئید.

پاک کردن لکه جوهر با لاک پاک کن
لاک پاک کن را مثل الکل برای پاک کردن جوهر استفاده کنید.

پاک کردن لکه جوهر با لیمو و سرکه
ترکیب لیمو و سرکه هم برای از بین بردن لکه جوهر بسیار معروف است. روی لکه را با دستمال آغشته به این ترکیب ضربه بزنید و سپس بشوئید.


منبع : bedunim.ir

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

پاک کردن جوهر از روی لباس

تمیز کردن جوهر از روی لباس

پاک کردن لکه جوهر

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از الکل

پاک کردن لکه جوهر با لاک پاک کن

پاک کردن لکه جوهر با لیمو و سرکه

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از شیر

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از اسپری مو

لکه جوهر روی لباس

خانه داری

نکات خانه داری

شستشو و نظافت

لکه جوهر

لباس

شست و شو

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش