به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : روش جدید شستشوی لباس ها با لباسشویی

روش جدید شستشوی لباس ها با لباسشویی

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 1396/02/06
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
421

روش جدید شستشوی لباس ها با لباسشویی

در بخش خانه داری رزبانو با مقاله ای آموزشی با عنوان "روش جدید شستشوی لباس ها با لباسشویی" در خدمت شما مادران عزیز ایرانی هستیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2165869/rozbano-170.jpg

شستشوی لباس ها با مدل جدیدترها
ماشین لباسشویی خود را به مدل جدیدتر ارتقا دهید. مدل های جدیدتر ماشین لباسشویی از نظر مقدار مصرف انرژی و آب به طور کلی کارآمد تر طراحی شده اند. به همین دلیل، خرید یک مدل جدیدتر به تنهایی می تواند به طور قابل توجهی مصرف آب خانگی شما را کاهش می دهد.

درب جلوها در اولویت
در موقع خرید مدل های درب جلو را به مدل های بشکه ای اولویت دهید. به طور کلی میزان مصرف آب مدل های بشکه ای ۳/۲ بیشتر از مدل های درب جلو است. با توجه به بهبود در طراحی، این مدل می تواند به طور قابل توجهی مصرف آب را کاهش دهد.

لکه های سخت را بشویید
قبل از شستشوی لباس، لکه های سخت را بشویید. برخی از لکه ها برای تمیزی به تکنیک خاص نیاز دارند. می توانید قبل از شستشو لکه ها را در ظرف لکه بر بیاندازید. برای پاک کردن لکه، آنها را با دست ماساژ دهید. برای لکه های خیلی سخت، باید لکه بر را با برس روی لباس بمالید. پیش شستشوی لکه ها باعث می شود که لکه ها در دور اول شستشو از بین بروند و به شستشوی چند باره نیازی نیست.

کاملا پر
برای شستشوی لباس ها، لباس شویی را زمانی که کاملا پر شده است روشن کنید. شستشو با حداکثر حجم لباس باعث صرفه جویی حدود ۱۰،۵۳۴ گالن آب در هر سال می شود. مدل های جدیدتر ماشین لباسشویی تنظیمات خاصی دارد که امکان تعیین مقدار آب مورد استفاده را فراهم می کند. بدین ترتیب می توانید مقدار آب مورد استفاده را با توجه به حجم لباس ها تعیین کنید.

شستشوی اضافی، فعلا نه
از چرخه ی شستشوی اضافی استفاده نکنید. گاهی ماشین لباس شویی شما گزینه ای برای چرخه ی شستشوی ثانویه و غیر ضروری دارد. در بسیاری از موارد، این گزینه با عبارت “Extra Rinse” مشخص شده است. خاموش کردن این گزینه بعد از اتمام هر چرخه ی شستشو مقدار زیادی در آب مصرفی خانواده ی شما صرفه جویی می کند. گزینه ی شستشوی اضافی شوینده ها را به طور کامل از لباس پاک می کند. در صورت خاموش کردن این گزینه، کسانی که پوست حساسی دارند دچار خارش و مشکل می شوند. اگر پوست حساسی دارید به جای استفاده از گزینه ی شستشوی اضافی از شوینده های ملایم تر و طبیعی استفاده کنید.

سوراخ ها
پیش از شستشوی لباس ها لوله های سوراخ را بررسی کنید. در طول زمان، لوله ها و اتصالات لباس شویی می توانند دچار فرسودگی شوند و نشت کنند. نشت آب از اتصالات باعث مقدار زیادی اتلاف آب می شود. هر از گاهی اتصالات و لوله ها را از نظر وجود نشتی بررسی کنید.

 تهیه و تنظیم شده در: بخش خانه داری رزبانو

منبع : phow.ir

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

شستشوی لباس ها

شستشوی لباس ها با آب کم

مصرف آب کم

روش جدید شستشوی لباس ها

نکات شستشوی لباس ها

شستشوی لباس ها با لباسشویی

شستشوی اضافی

شستشو و نظافت

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش