به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : چطور میز تلویزیون بسازیم؟

چطور میز تلویزیون بسازیم؟

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1402/06/06
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
111

چطور میز تلویزیون بسازیم؟

میز تلویزیون یکی از ضروری ترین وسایل خانه است؛ که در خانه هر فردی پیدا می شود. یکی از راه های نگهداری و مراقبت از تلویزیون، میز تلویزیون است. با تهیه کردن این میز می توانیم، هم دکوراسیون خانه را زیبا تر کرده و هم می توانیم از تلویزیون به نحو احسنت نگهداری کنیم.

 

اما بعضی وقت ها خرید میز تلویزیون جدید هزینه بالایی دارد؛ و نمی توانیم میز تلویزیون های با کیفیتی بخریم. پس بهتر است سراغ راه حل دیگری برویم؛ می توانیم با تهیه وسایل مورد نیاز، خودمان یک میز تلویزیون عالی و با کیفیت بسازیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3731579/How%20to%20make%20a%20TV%20table.webp

چطور میز تلویزیون بسازیم؟

 

 

چگونه یک میز تلویزیون بسازیم؟

در ادامه با ما همراه باشید تا به شما روش های ساخت میز تلویزیون را آموزش دهیم. برای ساخت میز تلویزیون فقط به کمی خلاقیت و ابتکار عمل نیاز داریم. با خلاق بودن می توانیم یک میز تلویزیون عالی و با کیفیت بسازیم. پس با ما همراه باشید.

 

اول نقشه ساخت میز تی وی را بکشید

پیش از شروع در نظر داشته باشید که می‌توانید ابعاد مشخص شده در نقشه را به دلخواه یا بر اساس ارتفاع و عرض میز تلویزیون فعلی خود تغییر دهید، اما حتماً ارتفاع مناسب را در نظر بگیرید تا بعدها هنگام تماشای تلویزیون دچار مشکل گردن درد نشوید. تنها متریال‌های استفاده شده در ساخت این میز، چوب، پیچ و میخ بوده. البته شما می‌توانید در صورت استفاده از نئوپان یا ام دی اف با استفاده از تکنیک‌های پتینه‌کاری بافت، نمای چوبی زیبایی به میز بدهید.

 

https://up.rozbano.com/view/3731580/How%20to%20make%20a%20TV%20table-01.webp

چطور میز تلویزیون بسازیم؟

 

 

نقشه میز به این‌صورت است. محلی که برای قراگیری میز در نظر گرفتید را اندازه بگیرید و نقشه‌ای مانند این، با ابعاد موردنظر خود رسم کنید.

 

ساخت میز تلویزیون و وسایل مورد نیاز آن

•    چوب
•    چسب چوب
•    قلم مو
•    میخ و پیچ( با سایز های مختلف)
•    اره
•    متر
•    تراز
•    مته
•    پیچ دستی
•    چکش
•    سنباده

 

و باقی وسایل و ابزاری که به آن نیاز دارید. چوب، اصلی ترین ابزاری است که در ساخت میز تلویزیون نیاز دارید؛ چوب شما می تواند ام دی اف، راش، افرا و ... باشد. شما می توانید برای خرید چوب به علاقه خود و البته قیمت آن چوب توجه کنید که دو عامل مهم در خرید هر چیز، به ویژه چوب است. چسب چوب دومین وسیله ای است که  باید در ساخت این میز، آن را تهیه کنید؛ در متصل کردن برخی از قطعات به هم باید از چسب چوب استفاده کرده و البته در باقی بخش ها برای متصل کردن باید از پیچ و میخ استفاده کنید.

 

میخ، پیچ، متر، تراز، قلم مو، چکش و دیگر وسایل از ابزار هایی هستند که باید در ساخت هر چیزی از آن ها استفاده کنیم. البته شما می توانید از وسایل تزیینی در ساخت این میزاستفاده کنید. مثلا از رنگ برای رنگ زدن میز تلویزیون تان در انتها کار؛ رنگ زدن می تواند شکل و شمایل تازه ای به میز تلویزیون شما بدهد.

 

https://up.rozbano.com/view/3731581/How%20to%20make%20a%20TV%20table-02.webp

چطور میز تلویزیون بسازیم؟

 

 

مراحل ساخت میز تلویزیون

•    مرحله اول

مینطور که بالاتر اشاره شد پیش از این که بخواهید میز تلویزیون را بسازید، باید برای ساخت آن نقشه ای طراحی کنید و در این نقشه به ابعاد و اندازه های میز تلویزیون نیز توجه کنید. پس به عنوان شروع ساخت این میز باید ابتدا نقشه آن را طراحی کنید.

 

•    مرحله دوم

ساخت پایه ها را به عنوان دومین مرحله ساخت این میز قرار دهید؛ پایه ها در انواع مختلف و گوناگونی ساخته می شوند. شما می توانید از پایه هایی با این مدل زیبایی میز خود را چند برابر کنید. پایه ها در طرح های مختلفی تولید و ساخته می شوند؛ البته هر یک از پایه ها ویژگی های منحصر به فردی دارند.

 

https://up.rozbano.com/view/3731582/How%20to%20make%20a%20TV%20table-03.webp

چطور میز تلویزیون بسازیم؟

 

 

•    مرحله سوم

در این مرحله باید قسمت ها و پایه های راست و چپ را به هم وصل کنید؛ این بستر، یکی از مهم ترین بخش های میز تلویزیون است؛ زیرا کل وزن تلویزیون روی این بخش قرار دارد. پس با متصل کردن پایه ها به قسمت اصلی می توانید کارتان را ادامه دهید.

 

•    مرحله چهارم

حالا باید بخش ها و قفسه های مختلف را به هم وصل کنید؛ این بخش ها برای استحکام بیشتر میز تلویزیون شماست. و البته بستری برای قرار دادن اشیا تزیینی روی میز تلویزیون است. این قفسه ها به مقاومت میز تلویزیون ها کمک بسیار زیادی می کنند.

 

•    مرحله پنجم

نصب لایه اول یا همان لایه رویی که تلویزیون روی این بخش قرار می گیرد؛ پس باید توجه کنیم که این بخش شکستگی یا ترک خوردگی نداشته باشد. نصب این بخش  چندان کار سختی نیست و شما باید در نصب آن به نکته ای که گفته شد توجه کنید.

 

•    مرحله ششم

اضافه کردن بخش های کناری میز به میز تلویزیون یکی از کار هایی است که ما برای زیبا تر شدن میز تلویزیون مان از آن بهره می گیریم. شما میز تلویزیون های زیادی را دیده اید که بخشی از آن ها را می توانیم بیرون بکشیم، که زیبایی میز را دو چندان می کند. این میز تلویزیون ها از دو بخش ساخته شده اند؛ البته میز تلویزیون هایی داریم که از سه بخش نیز ساخته می شوند.

 

https://up.rozbano.com/view/3731583/How%20to%20make%20a%20TV%20table-04.webp

چطور میز تلویزیون بسازیم؟

 

•    مرحله هفتم

در این مرحله می توانید، بخش هایی مثل کشو به میز تلویزیون خود اضافه کنید. افزودن این بخش ها به میز تلویزیون جذابیت کار شما را بیشتر می کند و باعث زیبا تر شدن کار شما خواهد شد.

 

•    مرحله هشتم

بعد از انجام تمام مراحل گفته شده، لازم است میز تلویزیون خود را سنباده زده و به قول معروف آن را جلا دهید. در صورت نیاز می توانید میز تلویزیون خود را رنگ کنید. البته اگر چوب شما MDF بوده، بهتر است آن را رنگ نکنید. و بعد از انجام تمام این کار ها، می توانید میز تلویزیون را به خانه ببرید.

 

•    مرحله نهم

حالا می توانید میز تلویزیون را در خانه قرار داده و از وسایل تزیینی برای تزیین کردن، آن استفاده کنید. شما می توانید از گلدان ها، مجسمه های کوچک و بزرگ، قاب عکس، کتاب و ... استفاده کنید تا میز تلویزیون خود را جذاب تر و زیبا تر کنید.

 

ساخت میز تلویزیون ها با هم تفاوت هایی دارد؛ برای مثال اگر بخواهید با ام دی اف میز تلویزیون خود را بسازید، ساختار ساخت میز تلویزیون شما با میز تلویزیون کلاسیک متفاوت خواهد بود. اگر بخواهید میز تلویزیون با سبک زیبایی داشته باشید، می توانید میز تلویزیون هایگلاس برای خود بسازید که می تواند با دکوراسیون منزل شما هم خوانی خوبی  داشته باشد.

 

میز تلویزیون ها با ظاهر و طرح های، متفاوتی ساخته می شوند؛ برای مثال اگر برای چند روز در هتل ها بوده باشید، مدل میز تلویزیون ها این گونه است که تلویزیون داخل میز قرار می گیرد. البته از این میز ها می توانیم در منازل مان نیز استفاده کنیم. این میز تلویزیون ها چند مزیت بسیار مهم دارند. از جمله:

این میز ها به دلیل اینکه به صورت کمد طراحی شده اند، می توانید داخل آن ها وسایلی نیز قرار دهیم؛ برای مثال در عکس زیر، داخل میز تلویزیون کتاب قرار داده اند.

 

https://up.rozbano.com/view/3731585/How%20to%20make%20a%20TV%20table-05.webp

چطور میز تلویزیون بسازیم؟

 

استفاده از میز تلویزیون مزیت های بسیار زیادی دارد؛ شما می توانید با خلاقیت خود این میز تلویزیون ها را بسازید.

 

جمع بندی

در نظر داشته باشید ساخت یک میز باکیفیت نیازمند داشتن تجربه و امکانات و ابزار ساخت است شما قبل از ساخت به یه سری به سایت فروشگاه اینترنتی دکومبل که بورس میز تلویزیون است بزنید به راحتی انواع میز تی وی ها را ببنید و با قیمت مناسب خریداری کنید لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در این زمینه ندارید می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید تا به شما راه حلی را نشان دهند.


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]