به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : این نشانه ها خبر از خرابی ماشین ظرفشویی شما می‌دهند

این نشانه ها خبر از خرابی ماشین ظرفشویی شما می‌دهند

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1400/02/07
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
20105

این نشانه ها خبر از خرابی ماشین ظرفشویی شما می‌دهند

تا چند سال پیش ماشین ظرفشویی جزء وسایلی لوکسی بود که فقط در بعضی خانه‌ها پیدا می‌شد. امروزه با تغییر سبک زندگی و مشغله زیاد افراد، ظرفشویی یکی از وسایل لازم و ضروری برای هر آشپزخانه به شمار می‌رود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب علائم خرابی ظرفشویی را به شما آموزش دهیم تا دیدن این نشانه‌ها را جدی گرفته و برای رفع آن اقدام کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3338139/Signs%20of%20dishwasher%20failure.jpg

این نشانه ها خبر از خرابی ماشین ظرفشویی شما می‌دهند

 

وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

چنانچه آب به ظرفشویی وارد نشود دستگاه کار نمی‌کند. وارد نشدن آب به ظرفشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. همچنین اگر نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید می‌تواند مشکلات جدی‌تری را برای ظرفشویی به بار آورد. مهم‌ترین دلایل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی عبارتند از:

    قطع بودن آب لوله کشی
    باز نبودن شیر آب ماشین ظرفشویی
    بسته نبودن درب ظرفشویی
    خرابی شناور
    ایراد داشتن پمپ تخلیه

 

نشت آب از ماشین ظرفشویی را جدی بگیرید

یکی از موارد مهم دیگری که ممکن است خسارت‌های جبران ناپذیری مثل برق گرفتگی را به دنبال داشته باشد، نشت آب از ماشین ظرفشویی است. نشت آب ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. چنانچه با این مشکل روبه‌رو هستید بهترین کار این است که نشتی آب ماشین ظرفشویی را پیدا کنید یا برای حل مشکل از یک کارشناس فنی کمک بگیرید. بسته به اینکه در چه زمانی آب از دستگاه خارج می‌شود ممکن است قطعاتی مثل شلنگ ورودی آب، شیر ورودی، لاستیک دور درب، پمپ تخلیه و ... ایراد داشته باشند.

 

ظرف ها بعد از شستشو کثیف است

کثیف شستن ظرف‌ها از آن مشکلاتی است که کاربر را بسیار کلافه می‌کند زیرا باید دوباره ظرف‌ها توسط دستگاه یا خود فرد شسته شود. این مشکل علاوه بر گرفتن وقت، باعث مصرف بی‌رویه آب و برق هم می‌شود. کثیف بودن ظرف‌ها ممکن است به علت کثیفی خود ظرفشویی، خرابی بازوهای آبپاش، کم بودن فشار آب و بی‌کیفیت بودن مواد شوینده و جلادهنده رخ دهد.

 

برای جلوگیری از این مشکل باید مخزن ماشین ظرفشویی را در بازه‌های زمانی منظم با آب و مواد شوینده تمیز کنید. همچنین با استفاده از نمک، جلادهنده و مواد شوینده با کیفیت می‌توانید به تمیزی ظرف‌ها و بالا رفتن عمر دستگاه کمک کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3338140/Signs%20of%20dishwasher%20failure-01.jpg

این نشانه ها خبر از خرابی ماشین ظرفشویی شما می‌دهند

 

بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

قطعاتی مثل قفل، چفت، بازو، لولا، لاستیک و فنر، روی درب ظرفشویی نصب می‌شود تا به باز و بسته شدن آن کمک ‌کنند. چنانچه هر یک از این قطعات با مشکلی مواجه شود درب دستگاه به مشکل می‌خورد. در اینصورت یا درب بسته نمی‌شود یا بعد از بسته شدن قفل نشده و باز می‌شود. این مشکلات باعث می‌شود فرمان شروع به کار از سمت برد الکترونیکی به ظرفشویی نرسد و دستگاه روشن نشود.

 

اگر درب ظرفشویی به مشکل خورده و بسته نمی‌شود به زور سعی در بسته شدن آن نکنید؛ زیرا ممکن است با اینکار به درب ماشین ظرفشویی آسیب بزنید. می‌توانید با یک کارشناس فنی تماس بگیرید تا با وسایل مخصوص دستگاه را عیب یابی کرده و تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام دهد.

 

از تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی غافل نشوید

تخلیه نشدن آب مخزن از مشکلاتی است که باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام شود تا از نشت یا سرریز شدن آب به بیرون جلوگیری شود. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که مهم‌ترین عوامل آن عبارتند از:

    خرابی پمپ تخلیه
    کثیف بودن فیلتر تخلیه
    خرابی برد الکترونیک
    مسدود شدن مسیر خروجی آب

 

از مخزن ظرفشویی بوی بدی می‌آید

انتشار بوی بد از ماشین ظرفشویی یکی از دلایلی است که می‌تواند افراد را از خرید یا استفاده از ماشین منصرف کند. اغلب انتشار بوی بد از مخزن به دلایل زیر رخ می‌دهد:

    مسدود شدن سوراخ‌های بازوی آبپاش
    باقی ماندن پسماند مواد غذایی در مخزن
    کثیف شدن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

 

هر دستگاهی برای سالم ماندن به دو چیز احتیاج خواهد داشت، اول استفاده صحیح و دوم نگهداری اصولی. در استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی می توان به استفاده کردن از قرصهای شوینده و مایع شوینده مناسب با ویژگی های دستگاه اشاره کرد. استفاده از قرص های نامرغوب به مرور به دستگاه شما آسیب می زند و همچنین باعث به وجود آمدن بوی بد در ظرفشویی می شوند.

 

یکی از نکات مهم در نگهداری اصولی ماشین ظرفشویی، سرویس دوره ای و تعمیر به موقع ماشین ظرفشویی است. در سرویس های دوره ای، سرویسکار ماشین ظرفشویی تمام قطعات، لوله های ورودی و خروجی، سیم پیچی ها و.. را بررسی خواهد کرد. اگر مشکلی در یکی از قطعات وجود داشته باشد که تا به حال خودش را نشان نداده، قبل از عمیق شدن خرابی، تعمیرکار متوجه آن شده و  تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام داده و شما را از تعویض یک قطعه و هزینه آن نجات خواهد داد.

 

https://up.rozbano.com/view/3338141/Signs%20of%20dishwasher%20failure-02.jpg

این نشانه ها خبر از خرابی ماشین ظرفشویی شما می‌دهند

 

ماشین ظرفشویی در حین کار سر و صدای زیادی تولید می کند

همانطور که می‌دانید همه وسایل برقی در حین کار کردن مقداری صدا از خود تولید می‌کنند، ماشین ظرفشویی هم از این دسته مستثنی نیست. ولی اگر این صدا از نظر شما طبیعی نیست یا به تازگی مقدار آن زیاد شده است می‌تواند نشانه‌ی خرابی قطعاتی باشد. در اینصورت باید علت به وجود آمدن این صدا را بفهمید.

 

خرابی یاتاقان و بازوهای آبپاش، خرابی پمپ، نچیدن درست ظرف‌ها در قفسه و باقی مانده قطعات بزرگ و سخت مواد غذایی مثل استخوان از علل تولید صدای ناهنجار در ماشین‌های ظرفشویی است.

 

ماشین ظرفشویی ظرف ها را خشک نمی کند

ممکن است بعد از خاموش شدن دستگاه و باز کردن درب شاهد خیس بودن ظرف‌ها و خروج آب از ماشین ظرفشویی باشید. در این زمان مجبور هستید خودتان به شکل دستی ظرف‌ها را خشک کنید تا روی آن لکه نیافتد. این کار برای بسیاری از افراد کلافه کننده است پس برای برطرف کردن مشکل اقدام کنید. معمولا دلایل زیر باعث خشک نشدن ظرف‌ها می‌شود.

    انتخاب برنامه نادرست
    اشتباه چیدن ظرف‌ها در قفسه
    استفاده از جلادهنده نامناسب
    خاموش کردن دستگاه قبل از اتمام کار
    خراب شدن هیت پمپ
    خرابی ترموستات
    مشکل داشتن دریچه هوای ماشین ظرفشویی

 

برای اینکه علت مشکل را بدرستی تشخیص دهید کافیست برنامه درست و مواد شوینده استاندارد را انتخاب و کارکرد دستگاه را بررسی کنید. اگر مشکل با اینکار برطرف نشد با یک سرویسکار ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا موضوع را از نزدیک بررسی و مشکل را برطرف کند. اگر خودتان مهارت کافی را در این زمینه ندارید به هیچ عنوان دست به آچار نشوید؛ زیرا ممکن است خرابی دستگاه را بیشتر کنید.

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیرات ماشین ظرفشویی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
نازنین ميگه :
وقتتون بخیر
نشتی اب از ماشین ظرفشویی واقعا خیلی رو مخه. چون به ندرت پیش میاد که خودت بتونی مشکلو پیدا کنی. ماشین ظرفشویی ما هفته پیش همین مشکلو پیدا کرد و منم برای تعمیرش تو آچارباز درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی ثبت کردم.
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]