به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رج به رج بافت کلاه دومیل پاپیونی - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کلاه دومیل پاپیونی

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1399/09/03
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
4087

بافتنی و آموزش بافت کلاه دومیل پاپیونی

از سری آموزش های کاربردی و زیبای بافتنی، امروز نیز با یک آموزش دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم. در ایجا قصد داریم شما را با نحوه بافت کلاه دومیل پاپیونی آشنا کنیم. اگر شما هم در این روزهای سرد به فکر بافت یک کلاه گرم و نرم و در عین حال شیک و همه پسند هستید در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3241346/The%20texture%20of%20the%20bow%20tie.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه دومیل پاپیونی

 

نحوه بافت کلاه دومیل (مدل درخواستی):

به اندازه دورسر دانه سربندازید. بعد کشباف دو زیر، دو رو تا 5 سانتی متر بافته یک رج همه دانه ها را از رو ببافید. حالا رج پشت بافت هستید دوباره 5 سانتی متر کشباف ببافید. دوستانی که وارد هستند دربافت، کشباف را از قسمتی که یک رج رو بافتید تا کنید و از شروع سر انداختن یک دانه بگیر و با دانه روی میل دوتا یکی کنید تا آخر که دو قسمت به هم وصل شود. دوستانی که نمی توانند در آخر بافت این قسمت را تا کرده با سوزن وصل کنند.

 

مدل بافت کلاه جودونه است به این صورت که یکی از زیر، یکی از رو، یکی از زیر، یکی از رو تا آخر بافت. رج دوم برعکس بافته می شود. رو را به زیر و زیر را به رو ببافید. رج سوم تکرار رج یکم. 13 سانتی متر به همین ترتیب ببافید بعد 9دانه بافته دوتایکی کنید. ۹ تا بافته دوتایکی تا آخر.

 

رج بعدی روی بافت 8دانه بافته دو تا یکی کنید به همین ترتیب تا دانه ها کم شده در آخر به سوزن بگیرید و بکشید. نکته قابل توجه این است که هنگام کورکردن دو دانه شما به رو یا به زیر بافته می شود اشکالی ندارد رج بعد دوباره کم می کنید و یکی زیر یکی رو می شود. بعد تمام کردن کلاه و قسمت دولای لبه کلاه 38دانه ازکل دانه ها کم کنید.

 

بعد ازکم کردن بقیه دانه ها را تقسیم بر 4 کنید (یک قسمت قبل از بافت گوش ها، دو قسمت جلوی کلاه، یک قسمت بعدی هم برای بعد از گوش بعدی). حالا یک قسمت اول را بشمارید و علامت بزنید 19دانه بشمارید علامت بزنید. این 19دانه برای بافت گوش ها هست که از قسمت کشباف دانه می گیرید از یک رج بافت رو که قبلا بافته بودید دو رج جودانه بافته رج سوم یک دانه بافته دوتایکی کنید، بافت را ادامه دهید تا سه دانه آخر دوتایکی یکی بافته.

 

رج بعدی روی بافت باز یکی بافته دوتایکی بافت را ادامه داده تا سه دانه آخر دوتایکی یکی بافته. همین طور کم می کنید تا 3دانه بماند که یک جا کور می کنید و یک بندینک ببافید یا سه دانه را با میل دوسر باز بندینک ببافید. البته در این مدل عکس مدل گوش ها دولا بافیه شما می توانید همان روشی که گفتم ببافید یا برای دولا بافی از میل گرد یا پنج میل استفاده کنید و از قسمت گوش ها وقتی دانه گرفتید یک رج هم از زیر همان دانه به همان تعداد دانه بگیرید و دولا ببافید.

 

قسمت جلوی پیشانی را رد کرده باز از قسمت گوش ها دانه بگیرید و ببافید. بافت شالگردن هم بافت رکن هست یک رج از رو رج دوم هم از رو یا مثل مدل قرمز جودونه ببافید. موفق باشید.

 

تهیه شده در: بخش آموزش بافتنی رزبانو

منبع: کانال بافتنی فقط دومیل


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

کلاه دومیل پاپیونی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش