به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش کامل بافت کلاه و شالگردن شکلاتی - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کلاه و شالگردن شکلاتی

تاريخ ارسال پست:
شنبه 1399/08/24
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
5265

بافتنی و آموزش بافت کلاه و شالگردن شکلاتی

اگر شما هم با هنر زیبای بافتنی آشنایی دارید و به فکر بافت لباس های گرم برای روزهای سرد زمستانی هستید در ادامه همراه رزبانو باشید.آموزشی که در این مطلب برای شما آماده کرده ایم مربوط به نحوه بافت کلاه و شالگردن شکلاتی بسیار شیک و زیبا می باشد. اگر شما هم از مدل این شال و کلاه زیبا خوشتان آمده است و می خواهید یکی از آن ها را بافت بزنید در ادامه باه ما همراه شوید.

 

https://up.rozbano.com/view/3235984/Chocolate%20hat%20and%20scarf.jpg

بافتنی و آموزش کامل بافت کلاه و شالگردن شکلاتی

 

مراحل بافت شالگردن:

شال توری هم مثل کلاه بافته می شود که البته در ادامه با نحوه بافت کلاه آشنا خواهید شد.  با توجه به ضخامت کاموا و اندازه ای که خودتان دوست دارید، دانه سر بیندازید. معمولا ۳۰ دانه برای شال کافی است. در بافت شال هم تعداد دانه ها باید مضربی از چهار باشد به اضافه دو دانه برای حاشیه. طبق دستور بافت ادامه دهید تا اندازه ی بلندی که دوست دارید.  در نهایت کور کنید و دو سر شال را با رشته های ده تا پانزده سانتی کاموا گره بزنید.

 

مراحل بافت کلاه:

اندازه دور سر، دانه سر بیندازید. برای راحتی کار، ابتدا بیست دانه سر بیندازید و چند رج کشباف، یکی رو یکی زیر ببافید و با متر، اندازه بگیرید تا با توجه به ضخامت کاموا، بدانید که برای دور سر، چند دانه لازم است. من برای اندازه دور سر، ۴۶ سانت، ۸۶ دانه سر انداختم با کاموای ضخامت متوسط. تعداد دانه ها باید مضربی از چهار باشد به اضافه ی دو دانه برای حاشیه.

 

شروع بافت کلاه:

بعد از دانه سر انداختن، چند رج (حدود چهار سانتی متر) کشباف، یکی رو یکی زیر ببافید. بعد از کشباف، رج اول: یک دانه زیر (حاشیه) (یک دانه از رو، سه دانه زیر، یک رو، سه زیر). داخل پرانتز تا آخر رج تکرار شود؛ یک دانه زیر (حاشیه). رج دوم و رج های زوج همه دانه ها مثل خودش بافته می شود و ژته ها از رو گرفته می شود و باید طوری ببافید که سوراخ بیفتد.

 

رج سوم: یک دانه زیر (حاشیه). دانه رو را بافته، یک ژته انداخته، سه دانه زیر را  با هم یکی کرده و یک ژته انداخته تا آخر رج به همین شکل. دانه آخر زیر (حاشیه). ژته ها باید حتما سوراخ دار باشد تا بافت، حالت توری پیدا کند. البته برای بافت توری می شود دانه های رو که بین سه دانه زیر هست را بیشتر کرد. ولی مدل فقط روی دانه های زیر انجام می شود.

 

تهیه شده در: بخش آموزش بافتنی رزبانو

منبع: کانال آموزش دومیل / khabarban.com


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

کلاه و شالگردن شکلاتی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش