به سايت رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : از پیشگیری تا درمان
جراحی کرانیوتومی چیست و در چه مواردی انجام می شود؟

جراحی کرانیوتومی چیست و در چه مواردی انجام می شود؟

بعضی از روش های جراحی کرانیوتومی ممکن است از راهنمایی رایانه ها و تصویربرداری (تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی [MRI] یا اسکن توموگرافی کامپیوتری [CT]) استفاده کنند تا به مکانی دقیق در مغز مورد نظر برسند. این تکنیک نیاز به استفاده از یک قاب قرار داده شده بر روی جمجمه یا یک سیستم بدون قاب با استفاده از نشانگرهای سطحی یا نشانه های برجسته روی پوست سر دارد. هنگامی که هر یک از این روشهای تصویربرداری به همراه روش کرانیوتومی استفاده می شود، به آن کرانیوتومی استریوتاکتیک گفته می شود.

دو شنبه 21 / 05 / 1398
ادامه مطلب
ده نکته پزشکی و سلامتی

ده نکته پزشکی و سلامتی

 سلامتی‌ عبارتست‌ از رفاه‌ کامل‌ جسمی‌، روانی‌ و اجتماعی‌، نه‌ فقط‌ نبودن‌ بیماری‌ و معلولیت‌ وبهداشت‌ عبارتست‌ از نگهداری‌ و ارتقای‌ سلامت‌ و پیشگیری‌ از بیماریها و افزایش‌ قدرت‌ روحی‌، جسمی‌ و اقتصادی‌ در افرادی‌ که‌ به‌ علت‌ بیماری‌ ناتوان‌ شده‌اند. رعایت نکات بهداشتی در همه حال لازم است. مسائل بهداشتی وسیع و گسترده می باشند و با توجه به پیشرفت سریع علم، هر روز نكات بهداشتی ریزتر و دقیق تر و اهداف بهداشتی، گسترده تر می شوند. رزبانو در این مطلب ده نکته پزشکی و سلامتی را برای شما آماده کرده است که ممکن است به کارتان بیاید.

پنج شنبه 01 / 01 / 1398
ادامه مطلب

پزشکی

,

سلامتی

,

نکات بهداشتی

,

خانه داری

,

نظافت

,

پیشگیری

,
چند ساعت قبل آزمایش خون ناشتا باشیم؟

چند ساعت قبل آزمایش خون ناشتا باشیم؟

ناشتا بودن قبل از آزمایش خون به پروسه ای گفته می شود که از شخص مراجعه کننده درخواست می شود که از خوردن یا نوشیدن هر چیزی به غیر از آب قبل از آزمایش خون اجتناب کند. در زمان ناشتا بودن فرد بایست از خوردن هر گونه مواد غذایی که حاوی قند ها، چربی ها، کربوهیدرات ها، پروتئین و به طور کلی هر گونه مواد غذایی به بدن خوداری کند.

05 / 12 / 1397
ادامه مطلب