به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت انواع طرح لوزی - آموزش بافتنی و قلاب بافی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت انواع طرح لوزی

تاريخ ارسال پست:
جمعه 1398/11/25
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
76417

بافتنی و آموزش بافت انواع طرح لوزی

از سری آموزش های پایه ای بافتنی و قلاب بافی امروز با آموزش یک طرح زیبا و کاربردی در خدمت شما خانم های هنرمند و خوش سلیقه هستیم. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه بافت انواع طرح لوزی که شامل لوزی ساده، لوزی با جودانه، لوزی با پیچ و لوزی های به هم پیوسته می باشد را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم. امیدوارم شما هم از این آموزش استفاده ببرید و بتوانید از انواع بافت لوزی در بافتنی های خود به کار ببرید.

 

https://up.rozbano.com/view/3078234/Diamond%20tissue%20types.jpg

بافتنی و آموزش بافت انواع طرح لوزی

 

آشنایی با نحوه بافت انواع طرح لوزی:

بافت لوزی یکی از طرح های پرکاربرد و زیبا در هنر بافتنی می باشد. در مطالب قبلی سایت رزبانو از بافت لوزی برای بافت استفاده کرده ایم. این آموزش های شامل بافت کلاه با پترن لوزی و بافت جو دانه، بافت کلاه شیک پسرانه با طرح لوزی، بافت لوزی مدل چشم و بافت لوزی درهم می باشد. اگر شما هم از این طرح بافت خوشتان آمده است و دوست دارید با نحوه بافت آن آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3078235/Diamond%20tissue%20types-04.jpg

آموزش رج به رج بافت لوزی ساده

 

۱) آموزش بافت لوزی ساده:

۴ دانه وسط را به زیر و دو طرف این ۴ دانه را به رو می بافیم رج های پشت طبق خودش بافته شود. رج سوم : دانه های رو را بافته به ۴ دانه زیر که رسیدیم ۱ پیچ ساده روی این ۴ دانه انجام می دهیم (جای ۲ دانه دوم با ۲ دانه اول عوض می شود) ۴ دانه جابه جا شده را به زیر و بقیه دانه ها را به رو می بافیم.

 

رج پنجم : دانه های رو را تا یک دانه مانده به ۴ زیر می بافیم 1 دانه رو را با ۲ تا از ۴ تا جابه جا می کنیم (۲ دانه زیر از روی ۱ دانه رو رد شود) ۲ دانه زیر بعدی با ۱ دانه روی بعدی جابه جا می شود (همیشه ۲ تا زیر روی ۱ دانه رو قرار بگیرد) ۲ دانه ای را که به وسط برده ایم به رو می بافیم.

 

به این ترتیب هر یک رج در میان یکی یکی از دانه های رو را به وسط لوزی می بریم تا لوزی به اندازه دلخواه باز شود از آن جا به بعد دانه هایی را که به وسط لوزی برده ایم یکی یکی از وسط لوزی خارج می کنیم یعنی برعکس قسمت اول جهت لوزی بسته می شود) تا جائیکه ۴ دانه زیر به هم برسید و از ابتدای لوزی مدل تکرار شود.

 

https://up.rozbano.com/view/3078236/Diamond%20tissue%20types-05.jpg

آموزش رج به رج بافت طرح لوزی با جودانه

 

۲) آموزش بافت لوزی با جودانه:

بافت لوزی را مثل لوزی شماره (۱) انجام می دهیم با این تفاوت که دانه هایی که به وسط لوزی می بریم را به حالت ۱ زير، ۱ رو می بافیم. رج های پشت کار همه دانه ها مثل خودش بافته می شود. در رج سوم مدل، ۲ دانه دیگری را که به وسط می بریم + ۲ دانه قبلی باز به حالت ۱ زير، ۱ رو می بافیم. با این تفاوت که بافت دانه های رج قبل عوض شود یعنی دانه زیر به رو، و دانه رو به زیر بافته شود. به این ترتیب هر یک رج در میان یکی زیر یکی روی وسط به حالت جو دانه بافته می شود.

 

https://up.rozbano.com/view/3078238/Diamond%20tissue%20types-06.jpg

آموزش رج به رج بافت لوزی با پیچ

 

۳) آموزش بافت لوزی با پیچ:

بافت لوزی را مثل لوزی شماره (۱) انجام می دهیم با این تفاوت که تا ۶ دانه ای که به وسط برده ایم را به زیر و دانه های بعدی را به رو می بافیم. ۶ دانه ای که در وسط لوزی به زیر بافته شده است را هر ۳ رج در میان بافت پیچ ساده انجام می دهیم. هنگام بسته شدن لوزی ۲ دانه دو طرف لوزی که قرار است به یکدیگر برسند را تا انتهای پیچ وسط جابه جا می کنیم، طوری که ۴ دانه لوزی روی پیچ را به طور کامل ببندد.

 

https://up.rozbano.com/view/3078237/Diamond%20tissue%20types-07.jpg

آموزش رج به رج بافت لوزی های به هم پیوسته

 

۴) آموزش بافت لوزی های به هم پیوسته:

رج اول : دانه اول را نبافته می گیریم در ادامه ۳ تا رو، ۲ تا زیر، ۶ تا رو، ۲ تا زیر، ۶ تا رو، ۲ تا زیر ... (ابتدا و انتهای رج با ۳ دانه رو شروع و تمام شود). رج های پشت همه دانه ها جای خود بافته شوند.
رج سوم : دانه اول نبافته، ۳ تا رو، جای ۲ دانه های زیر به حالت پیچ با هم عوض شود و در ادامه رج تکرار شود.
رج پنجم : دانه اول نبافته، ۲ تا رو، ۱ دانه زیر با ۱ دانه رو جابه جا شود (دانه زیر را روی دانه رو قرار می دهیم).

 

هر دانه به شکل خودش بافته شود. ۲ دانه بعد برعکس دو دانه قبل جابه جا شود.۴ دانه روی بعدی را بافته و جابه جایی مثل قبل تکرار شود.

 

رج هفتم : دانه اول نبافته، ۱ رو ۱ دانه زیر با ۱ دانه رو جابه جا شود. (دانه زیر را روی دانه رو قرار می دهیم). به همین ترتیب در هر رج روی کار یکی یکی دانه های زیر با یکی یکی دانه های رو جابه جا می شود تا ۱ دانه زیر از سمت چپ به ۱ دانه رو از سمت راست به هم برسد. رج بعد دو دانه ای را که به هم رسیده اند را از روی هم رد می کنیم از رج بعد مدل مثل رج سوم تکرار می شود.

 

به روز رسانی شده در تاریخ 1398/11/25

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

قلاب بافی

بافت لوزی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
عارفه ميگه :
سلام خیلی عالی و واضح توضیح دادین
خدا خیرتون بده که متنی توضیح دادین فیلم خیلی وقت آدمو می گیره
پاسخ : سلام خواهش می کنم دوست عزیز خوشحالیم که این مطلب از سایت رزبانو برای شما مفید بوده است.
momo ميگه :
توضیح عالی بود مرسی
پاسخ : سلام دوست عزیز خواهش می کنم. خوشحالیم که مطالب سایت مورد پسند شما بوده و براتون کاربردی بوده اند.
ستاره ميگه :
وقت بخیر
فقط لوزی ساده و لوزی جودانه رو فهمیدم که چی شد، بقیه شو بخصوص لوزیه بهم پیوسته(آخری) رو اصلا درست توضیح ندادین و متوجه نشدم
باتشکر
پاسخ : سلام
توی کانال زیر عضو بشید و اشکالاتتون رو بیان کنید دیگر دوستان کمکتون می کنن
https://t.me/joinchat/CkYO-lSIdv-klCcExCykCA
مریم ميگه :
با سلام
بسیار عالی توضیح داده بودین. من از سایت‌های زیادی برای بافت لوزی بازدید کردم. از هیچ کدوم چیزی نفهمیدم. فقط با توضیحات شما متوجه روش بافت لوزی شدم. امیدوارم که همیشه موفق باشید
پاسخ : سلام ممنون دوست عزیز. هدف ما ارائه آموزش های کامل و ساده ای هست که همه بتونن از اون ها استفاده کنن. امیدوارم شما هم موفق باشید.
فروشگاه مد زنانه ميگه :
فروشگاه مد زنانه
پاسخ : !!!
مینا ميگه :
سلام میشه پیچ و لوزی باهم رو اموزش بدین ممنون لوزی روی پیچ ولوزی وسط پیچ کوچیک
پاسخ : سلاو دوست عزیز بنا به درخواست شما آموزش مد نظرتون رو در پست زیر همراه با ویدئو قرار دادیم البته این پست از تاریخ 21 بهمن قبل دسترسی می باشد:
http://www.rozbano.com/screw-diamond-texture.html
امیدوارم به کارتون بیاد
ممنون میشم اگر با حمایت مالی خودتون ما را در ارائه بهتز مطالب یاری کنید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]