به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت سارافن و کلاه دخترانه دومیل پرطاووسی - آموزش بافتنی

آموزش بافت سارافن و کلاه دخترانه دومیل پرطاووسی

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1396/03/09
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
23254

آموزش بافت سارافن و کلاه دخترانه دومیل پرطاووسی

اگر شمت هم با هنر بافتنی و قلاب بافی آشنایی دارید و دوست دارید یک کلاه و سارافون زیبا و شیک را برای کودک عزیزتان بافت بزنید و از به تن کردن آن توسط کودک دلبندتان لذت ببرید. این ست کلاه و سارافون بسیار شیک و خاص می باشند و قطعا کودک دلبند شما را زیباتر و جذاب تر جلوه خواهد داد. بافت این ست زیبا آسان و ساده بوده و فقط کافی مراحل و آموزش رج به رج بافت را با ما و با دقت طی کنید. در بخش آموزش خیاطی رزبانو امروز با یک آموزش کامل و بی نظیر با عنوان آموزش بافت سارافن و کلاه دخترانه دومیل پرطاووسی در خدمت شما بانوی خوش سلیقه و با استعداد ایرانی هستیم.پس در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2200147/rozbano-392.jpg

 

 

آموزش رج به رج بافت ست سارافن و کلاه دخترانه دومیل پرطاووسی

پائین لباس به شکل دالبر در می آید و هر گل 18 دانه است. باید برای تقسیم دانه ها دقت شود که نیم گل در طرفین کار بیفتد تا وقتی به هم دیگر دوخته می شود، به شكل یک گل درآید.

 

رج اول
2 دانه برای حاشیه، 6دانه را از رو سه تا می کنیم یعنی هر دو دانه را دوتا یکی می کنیم یک ژته و یکی از زیر بافته می شود. تا 6 دانه به 12 دانه تبدیل شود بعد 12 دانه را بصورت دوتا یکی از رو به 6 دانه تبدیل می کنیم سپس یک ژوته و یکی از زیر بافته بطوریکه 6 دانه به 12 دانه تبدیل شود. 6 دانه را هم از رو 3 دانه می کنیم این کار را تا پایان رج ادامه می دهیم.

رج دوم
در این رج همه دانه ها از رو بافته می شود.

رج سوم
همه دانه ها از زیر بافته می شود

رج چهارم
همه دانه ها از رو بافته می شود.

رج پنجم
مثل رج اول بافته می شود. این مدل رو تا دور کمر دامن ادامه می دهیم. وقتی به دور کمر رسیدیم سه رج رکن می بافیم طوری که ما بین کار شروع به کم کردن دانه ها می کنیم. حالا دامن رو اندازه دور کمر می گیرم هر وقت اندازه دور کمر شد شروع بجای کمربند می کنیم که به این شکل 3 دانه را یکی می کنیم بعد یک ژوته این کار رو تا آخر رج ادامه می دهیم بعداز این کار سه رج رکن می بافیم حالا در این رج برای قسمت بالا تنه از بافت حصیری استفاده می کنیم که به این شکل 2 دانه برای حاشیه بعد 3 دانه را یکی کرده اما ازمیل خارج نمی کنیم یک نخ انداخته و همان یک دانه را دوباره ببافید بطوری که سه دانه شود بعد یک دانه از زیر ساده بافته و این کار را تا پایان رج تکرار کنید.

رج بعد
همه را ساده از رو ببافید.

رج بعد
دو دانه از زیر ببافید و بقیه بافتنی را عین بافت اول حصیری تکرار کنید تا زیر حلقه آستین بعد از بافت حلقه آستین بافت رو ادامه دهید تا یقه حالا دانه ها رو به سه قسمت تقسیم می کنیم دو قسمت برای سرشانه و یک قسمت برای یقه که یقه را بصورت گرد می بافیم بعد از بافت سرشانه ها هر دو طرف سارافن را به هم وصل می کنیم بعد از این کار می آییم سراغ یقه، دور تادور یقه را شروع به پایه بلند زدن می کنیم و در هر دور به پایه هامون اضافه می کنیم و بعد از چند دور که پایه بلند زدیم 2 دور آخر را زنجیره می زنیم. (دوستمون زحمت ارسال اين آموزش رو كشيدن كه برا ى دخترش كه یکسالشه 112 دانه سر انداخته).

 

تهیه شده در بخش : آموزش بافتنی رزبانو

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

روش بافت سارافن و کلاه دخترانه

طریقه بافت سارافن و کلاه دخترانه

بافتنی دو میل

آموزش بافت سارافن و کلاه دخترانه

راهنمای بافت

بافتنی تک میل

بافتنی

اصول بافت سارافن و کلاه دخترانه

الگو بافتنی

بافت لباس

آموزش بافتنی

نحوه بافت سارافن و کلاه دخترانه

بافت سارافن و کلاه دخترانه

راهنمای بافت سارافن و کلاه دخترانه

بافت

بافتنی با میل

آموزش بافتنی رزبانو

رج بافتنی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
فرنوش ميگه :
ببخشید برای یه نوزاد هفت ماهه چند دانه باید سر بندازیم وقد لباس باید چقدر باشه؟؟برای کلاهش چندتا باید سر بندازیم؟؟لطفا بافت کلاهش روهم آموزش بدین...
پاسخ : سلام دوست عزیز برای بافت کلاه آموزشش رو بعدا خدمتتون ارائه میدم. برای قد لباس و اندازه می توانید از جدولی که در لینک زیر استفاده شده بهره ببرید
http://www.rozbano.com/baby%20clothing%20texture.html
فرنوش ميگه :
سلام خیلی مدل قشنگیه...فقط یه سؤال بافت کلاهش رو نگفتین؟ میشه بافت کلاهش رو هم اموزش بدین
پاسخ : سلام خواهش می کنم دوست عزیز کلاه رو هم انشاا... در آینده آموزش خواهیم داد
سمیرا ميگه :
سلام خیلی قشنگ میشه راهنمايم کنید برا دختر دوساله چند تا سر بندازم؟؟
پاسخ : سلام ممنون از اظهار نظرتون
تقریبا باید ۲۰۰ تا سر بندازید
کد امنیتی رفرش