به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت شال گردن و هدبند زنانه

آموزش بافت شال گردن و هدبند زنانه

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1396/11/12
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
2979

آموزش بافت شال گردن و هدبند زنانه

بافتنی از آن هنرهایی است که طرفداران بسیاری دارد، به‌ خصوص در این روزهای سرد که هیچ چیز بیشتر از یک لباس بافتنی گرم نمی‌چسبد،به همین دلیل ما آموزش بافت شال گردن و هدبند زنانه را به شما یاد می دهیم و اگر در این راه همراه ما باشید، می‌آموزید که چگونه این شال و هدبند زیبا را ببافید. این شال گردن و هدبند یکی از طرح های زیبایی است که آموزش آن را در زیر می بینید.

 

https://up.rozbano.com/view/2438780/rozbano-579.jpg

آموزش بافت شال گردن و هدبند زنانه

 

اندازه ها و وسایل مورد نیاز :

هدبند :
سایز : تک سایز
دور سر : حدودا ۵۵ cm
پهنا : ۱۲ cm
کاموا کلفت : ۱۰۰ گرم
میل سایز ۱۲ mm
اندازه میل و کاموا باید طوری باشد که ۷ دانه در کشباف انگلیسی پهنای ۱۰ سانتیمتر را باشد.

شال گردن گرد :
سایز : تک سایز
دور گردن : حدودا ۵۴ cm
ارتفاع : ۳۰ cm
کاموا کلفت : ۳۰۰ گرم
میل سایز ۱۲ mm
اندازه میل و کاموا باید طوری باشد که ۷ دانه در کشباف انگلیسی پهنای ۱۰ سانتیمتر را باشد.

نکته:بافت ابری یعنی بافتی که همه از زیر باشه ، ۱ دونه نبافته یعنی ۱دونه رو از میل دوم به اول میارین فقط بدن اینکه ببافین و ژته یعنی یکی اضافه کردن ،ضمنا شال گردن گرد رو اگه با میل جدا ببافی که دیگه گرد نیست.

 

https://up.rozbano.com/view/2438781/rozbano-579-1.jpg

آموزش بافت شال گردن و هدبند زنانه

 

کشباف انگلیسی (پشت و جلو):
رج ۱ : یه دونه ابری، * ۲ تا یکی از زیر ، ۱ ژوته ، ۱ دونه را بنافته از رو بگیرید * ، فاصله بین *-* را تا جایی که ۳ تا دونه باقی بمونه تکرار کنید ، با دو تا یکی از زیرو ۱ دونه ابری تمام کنید .
رج ۲ : یه دونه ابری ، * ۱ ژوته ، ۱ دونه را بنافته از روبگیرید، ۱ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از زیر می بافیم * ، فاصله بین *-* را ۲ دور کامل تکرار کنید ، با ۱ ژوته ، ۱ دونه بدون بافت از رو ، ۱ دونه ابری تمام کنید .
رج ۳ : ۱ دونه ابری ، *۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم ، ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید* ، فاصله بین *-* را تا جایی که ۳ تا دونه باقی بمونه تکرار کنید . ۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم ، با ۱ دونه ابری تمام کنید.

کشباف انگلیسی (روی میل گرد ):
رج ۱ : * ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید ،یکی زیر * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .
رج ۲ : * ۱ ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از رو می بافیم ، ۱ ژوته ،۱ دونه را بنافته از رو بگیرید * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .
رج ۳ : * ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید ،۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از رو می بافیم * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .
رج دوم و سوم را تا بالا تکرا رکنید .

بافت هدبند :
۱۰ دونه در میل سایز ۱۲ سر بیندازید . طبق کشباف انگلیسی پشت و جلو ببافید ( توضیح بالا ) . وقتی اندازه کار ۵۵cm شد ( یا به اندازه دلخواه ) بعد از ۳ رج کشباف انگلیسی ، رج بعدی را طبق دستور زیر ببافید : ۱ دونه ابری ، * یکی رو ، ۱ ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از زیر می بافیم*، فاصله بین *-* را تکرار کنید تا جایی که ۲ دانه باقی بماند ، حالا با یکی رو و یکی ابری تمام کنید . سپس دانه ها را کور کنید . حالا کار را از وسط بپیچانید و درز آن را از داخل بدوزید ، برای اینکه پیچ وسط سر جایش بماند چند کوک کوچک بزنید .

بافت شال گردن :
۳۸ دونه در میل گرد سایز ۱۲ سر بیندازید . کشباف انگلیسی برای میل گرد را ببافید ( توضیح بالا ) تا جایی که اندازه کار حدود ۳۰ شود .بعد از ۲ رج کشباف انگلیسی طبق دستور زیر ادامه دهید : یکی زیر ، * ۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم ، یکی رو * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید تا جایی که فقط ۱ دونه بماند ، با یکی از زیر تمام کنید . سپس دونه ها را کور کنید .

 

منبع:بافتنی الهام

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

شال گردن

هدبند

بافتنی

زنانه

کشباف

کشباف انگلیسی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش