به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت گل آفتابگردان - بافت گل آفتابگردان خندان

آموزش بافت گل آفتابگردان

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1398/04/03
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1641

آموزش بافت گل آفتابگردان

چند وقتی بود که مطلب با موضوع آموزش بافتنی نداشتیم. شاید به این خاطر بود که آموزش های بافتنی بیشتر مربوط به فصل سرما می باشد. اما امروز با آموزش بافت گل آفتابگردان زیبا و شیک در خدمت شما هستیم. اگر از علاقه مندان به گل های مصنوعی شیک و زیبا هستید حتما برای بافت این گل قلاب بافی زیبا دست به کار شوید.  این گل بسیار زیبا بوده و حس و حال یک گل طبیعی را به شما منتقل می کند و قطعا بر زیبایی دکوراسیون و منزل شما می افزاید. بافت گل یکی از کاربردهای زیبای بافتنی می باشد. اگر شما هم دوست دارید یک گل آفتابگردان زیبا به همراه گلدان در منزل خود داشته باشید ما را در ادامه این مطلب دنبال بفرمایید.

 

https://up.rozbano.com/view/2864745/Sunflower%20texture%20training.jpg

آموزش بافت گل آفتابگردان خندان

 

آموزش رج به رج بافت گل آفتابگردان خندان

یکی از آموزش های جالب و کاربردی که اغلب خانم ها تمایل زیادی به یادگیری آن دارند، آموزش بافت گل با قلاب است، همانطور که می دانید انواع مختلف گل های قلاب بافی کاربردهای زیادی از جمله : تزیین لباس های بافتنی، ساخت گیره مو و گل سر، تزیینات منزل و… دارند که با کمی خلاقیت و ابتکار می توانید بهترین استفاده را از این نوع گل ها ببرید. در ادامه همراه ما باشید و از این آموزش زیبا برای بافت گل آفتابگردان با قلاب نهایت استفاده را ببرید.

 

آموزش بافت وسط گل آفتابگردان

براي وسط گل از روش گرد بافي استفاده مي کنيم. يک حلقه و 6پايه کوتاه، پايه ها را به 42 برسانيد.
-12
-18
-24
-30
-36
-42
بعد از آن 3 رج ساده بافي کنيد. با استفاده از از روش معکوس دانه ها را به 6 برسانيد.
-36
-30
-24
-18
حال داخل کار را با الياف پر کنيد.
-12
-6 و کار تمام است.

 

آموزش بافت گلبرگ گل آفتابگردان

به روش گرد بافي دانه ها را به 24 برسانيد. بعد 4 رديف ساده بافي کنيد. با روش معکوس دانه ها را به 12 برسانيد. 2 رج ساده بافي کنید و کار تمام است. نيازي نيست داخل گلبرگ ها را پر کنيد. (براي وصل کردن گلبرگ ها، توپي وسط را بر داشته آن ها را دور تا دور با نخ همرنگ بدوزيد)

 

آموزش بافت ساقه گل آفتابگردان

از روش گرد بافي دانه ها را به 18 برسانيد و سپس به اندازه دلخواه براي ساقه ببافيد. فقط در حين بافت ساقه را پر کنيد. به اندازه دلخواه که رسيديد کار را جمع کنيد (بلندي ساقه معمولا 12،15 سانتی متر می باشد) باز هم بستگي به خودتان دارد. کار را به گردي وسط گل، زير گلبرگ ها بدوزيد.

 

https://up.rozbano.com/view/2864746/Sunflower%20texture%20training-01.jpg

آموزش رج به رج بافت گل آفتابگردان

 

آموزش بافت برگ گل آفتابگردان

از روش گرد بافي کار را به 18 برسانيد. يک رج ساده بافي کنید. حالا از اين رج فقط 2 دانه اضافه کنيد يعني 8 دانه ببافيد دانه در دانه 9 دوتا پايه بزنيد باز 8 پايه بزنيد تو پايه 9 دوتا بزنيد (الان ما 20 دانه داريم). پس در هر رج 2 دانه اضافه مي کنيم.
-22
-24
-26
-28
اين کار را دامه مي دهيم تا پايه ها به 30 برسد. بعد 2 رج ساده بافي مي کنيم. بعد همانطور که دانه ها را اضافه کرديم حالا کم مي کنيم. در هر رج 2 دانه کم مي کنيم. (يعني نصف دانه ها را بافته يک دانه نمي بافيم مثل اضافه کردن همان شکل کم مي کنيم)
-28
-26
-24
-22
-20
-18
-16
-14
-12
بعد 3 رج ساده مي بافيم و کار تمام است. نيازي نيست داخل برگ را پر کنيم. براي چشم مي توانيد از چشم عروسک استفاده کنيد يا از پولک و مرواريد استفاده کنید.

 

برای دریافت پترن و مراحل تصویری آموزش بافت گل آفتابگردان کلیک کنید.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش آموزش بافتنی رزبانو

منابع: بافتنی ستاره / blog.jhwinter.com / arga-mag.com

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافت گل آفتابگردان

آموزش بافتنی

بافت گل

گل قلاب بافی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش