به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت تاپ دامن دخترانه

آموزش بافت تاپ دامن دخترانه

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1397/06/20
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
33365

آموزش بافت تاپ دامن دخترانه

بافتنی کودک نسبت به سایر مدل های بافتنی طرفداران بیشتری دارد. لباس های بافتنی های کودک اینقدر زیبا و فانتزی هستند که همه از دیدن آن ها لذت می برند، برخی از مدل های آن به سادگی بافته می شود و زمان زیادی احتیاج ندارد. خیلی از مادر های باسلیقه علاقه دارند که در دوران بارداری برای نوزاد در راه خود لباس های زیبای بافتنی تهیه کنند. و یا مادربزرگ هایی که علاقه دارند به نوه های خود لباس های بافت دست خودشان را هدیه بدهند. در این آموزش قصد داریم تا آموزش بافت تاب دامن دخترانه را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. اگر از علاقه مندان به بافت لباس های شیک و جذاب برای کودکان خود هستید می توانید آموزش بافت کلاه لبه دار دخترانه، شال گردن دخترانه و کلاه و کفش بافتنی دخترانه را در مطالب قبلی سایت رزبانو مشاهده بفرمایید.

 

https://up.rozbano.com/view/2648419/rozbano-771.jpg

آموزش بافت تاپ دامن دخترانه

 

🌹تاب دامن دخترانه (قلاب)👇👇👇

تاپ👇
اندازه دور کمر زنجیره بزنید گرد کنید یک رج پایه بلند یک رج پایه بستی (همان پایه کوتاه بدون نخ پشت قلاب) ببافید تا به حلقه برسد.
قسمت حلقه را جداکرده و نمی بافیم یک رج قسمت جلو اندازه  تیکه یا خط کارور سینه و قسمت پشت اندازه کارور را می بافیم بعد متر روی خط کارور جلو گذاشته از روی شانه رد می کنیم و روی کارور پشت می ذاریم سانت می کنیم مثلا 25سانت می شود.
شما قسمت سینه جلو را یک رج ببافید به حلقه که رسیدید 25سانت زنجیره بزنید بعد با همان نخ  قسمت کارور پشت را ببافید و دوباره 25سانت زنجیره بزنید یک رج کامل دور بزنید و پایه بلند ببافید هم روی کارور پشت و جلو هم این دوتا زنجیره 25سانتی بعد با نخ رنگ دیگر یک رج دورگیری کنید برای حلقه و یقه
این شد دوتا بند روی سرشانه
لبه پایین تاپ هم یک رج رنگ مخالف دوربافی کنید و یک گل برای روی سینه بزنید.

دامن👇
 اندازه دور کمر زنجیره بزنید گرد کنید  یک رج پایه کوتاه ببافید رج دوم پایه بلند یک پایه و یک زنجیره البته باید روی یک پایه در میان ببافید تا بین بافت فاصله بیفتد برای رد کردن نوار رج بعد پایه کوتاه رو هر پایه یک پایه و رو هر زنجیره هم یک پایه ببافید اینجا دیگر بین بافت زنجیره نداریم.
حدود 3سانت ببافید.
بعد طرح توری می ندازید دراین رج 3 زنجیره یک پایه کوتاه ببافید تا آخر
 رج بعد دوتا پایه بلند داخل هر حلقه زنجیره بزنید با دوتا زنجیره بین هر دوتا پایه و یک زنجیره بین هر یک پایه که هر دو پایه اینجا یک ستون را تشکیل می دهد.
رج بعد یک ستون همون دوپایه هست یک ستون می شود 4پایه و وسط 4پایه دوتا زنجیره می خورد و یک ستون همان دوپایه می ماند و وسط ستون دوپایه یک زنجیره می خورد بین هر ستون هم دوتا زنجیره
 3/4سانت این بافت تکرار کنید.
بعد  ستون 4تایی می شود 6تایی یعنی 3پایه دوتا زنجیره و 3پایه 3/4سانت ببافید.
بعد بین ستون دوپایه و ستون 6پایه یک پایه اضافه شود 3/4سانت ببافید بعد ستون 6تایی می شود 8تایی یعنی 4پایه دوتا زنجیره و 4پایه و ستون دوتایی همچنان دوتایی بافته شود.
در انتها با یک بند از زنجیره یا ربان از سوراخ های دورکمر رد کرده و تمام

 

منبع: کانال بافتنی روز

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

دامن

قلاب بافی

تاپ

دخترانه

کودک

هدیه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
ت ميگه :
لطفا فیلم بزارید🙄
پاسخ : سلام چشم
saba ميگه :
ببخشید من واقعا متوجه نمیشم ، تا اینجارو من دو تا زنجیره میزندم یک ستون دو پایه بعد دو تا زنجیره و بعد یک ستون ۶ پایه، حالا نمیدونم این یک پایه دقیقا کجا باید زده بشه ، بین دو تا زنجیره یعنی یک زنجیره یک پایه و دوباره یک زنجیره 🤔
پاسخ : سلام دوست عزیز اگر سوالی راجع به آموزش های بافتنی سایت دارید توی این گروه مطرح کنید و از دیگر دوستان کمک بگیرید.
https://t.me/joinchat/CkYO-lSIdv-klCcExCykCA
saba ميگه :
ببخشید یک پایه بین ستون دو پایه و ۶ پایه یعنی دقیقا به چه صورت؟
پاسخ : سلام یعنی ابتدا یک پایه بین ستون بزنید سپس دوپایه دیگر اضافه کنید و سپس 6 پایه دیگر
امیر علی ميگه :
ببخشیدمنظور از
گرد کنیم
چیه؟
پاسخ : منظور اتصال ابتدا و انتهای را به هم متصل کنید تا حالت گردی دور کمر ایجاد شود
کد امنیتی رفرش