به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش مرحله به مرحله بافت جوراب دومیل - آموزش بافتنی رزبانو

آموزش مرحله به مرحله بافت جوراب دومیل

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1398/08/13
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
11687

آموزش مرحله به مرحله بافت جوراب دومیل

از سری مطالب آموزش بافتنی امروز قصد داریم شما خانم های هنرمند را با نحوه بافت جوراب دومیل آشنا کنیم. نحوه بافت جوراب شاید کمی نوستالژیک باشد و شما را یاد مادر بزرگ ها بیاندازد که در تابستان برای فصل سرما پوشاک و جوراب گرم می بافتند. شما می توانید با کمی دقت و صبر نحوه بافت این جوراب شیک و البته کاربردی را به راحتی باد بگیرید و یک جوراب زیبا را برای فرزندتان و یا حتی خودتان بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2986168/Sock%20knitting-02.jpg

آموزش بافت جوراب و پاپوش زیبای زنانه دومیل

 

آموزش بافت جوراب و پاپوش زیبای زنانه دومیل:

بافت جوراب با دو میل یکی از ساده ترین روش های بافت جوراب است. البته تفاوت آن با جوراب هایی که با چهار یا پنج میل بافته می شود این است که پشت جوراب درز می خورد ولی جوراب های دیگر درز ندارد. البته اگر درز را با دقت و مهارت بدوزید خیلی دیده نمی شود و داخل پا هم اذیت نمی کند! نکته ای که باید به آن اشاره کنم این است که ما به  همه درخواست های شما توجه می کنیم ولی به دلیل تعداد زیاد درخواست ها و وقت و توانایی محدود ما ممکن است کمی طولانی شود پس صبور باشید و آموزش های ما را دنبال کنید و به کانال تلگرام ما سر بزنید تا آموزش مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2986166/Sock%20knitting.jpg

آموزش مرحله به مرحله بافت جوراب دومیل

 

آموزش بافت جوراب دومیل (پست درخواستی):

با نخ متوسط سایز 37/38، 48 دانه سر بندازید. به اندازه دلخواه کشباف بافته شود. بعد از کشباف 14 رج (برابر است با 7 خط رکن) رکن از زیر ببافید. رکن را از بافت زیر شروع کنید که اگر خواستید رنگی ببافید هنگام عوض کردن نخ، بافت درست بی افتد. بعد از 14 رج رکن، از اول بافت 12 دانه کور کنید (این 12 دانه نصفه پاشنه پا است).

 

بافت را ادامه دهید. پشت بافت هم 12 دانه کور کنید تا 24 دانه بماند. 24 دانه را 33 خط رکن بافته، حالا نوبت انگشتان پا است. یکی از زیر، دوتا یکی، 20 زیر، دوتا یکی، یکی از زیر. رج پشت را بافته دوباره رج رو یکی از زیر دوتا یکی بافت را ادامه دهید تا سه دانه و آخر دوتا یکی یکی از زیر. هر رج رو دانه ها را کم کنید تا 10 دانه شود.

 

https://up.rozbano.com/view/2986167/Sock%20knitting-01.jpg

آموزش بافت جوراب دومیل

 

حالا اضافه می کنید یکی از زیر یک ژته (یا دانه سر بندازید) بافت را ادامه دهید تا یکی مانده به آخر یک ژته یکی از زیر، هر رج رو یکی اول یکی آخر اضافه می کنید، تا دوباره 24 دانه شود، 33 خط رکن بافته دوباره برای پاشنه پا دانه ها را کم می کنیم به همان روش انگشتان تا به 10 دانه برسد. وقتی 10 دانه شد باز زیاد می کنیم تا 24 دانه شود. یک جا کور می کنیم. برای هر سایزی که خواستید ببافید، به اندازه دور مچ پا دانه سر می اندازید.

 

و برای کم کردن هم تعداد دانه ها را بر 4 تقسیم می کنید یک قسمت نصف پاشنه پا، دو قسمت روی پا و یک قسمت دیگر نصفه پاشنه است. بعد از تمام شدن، اول درز پشت پا را بدوزید بعد دو قسمت پاشنه را که نیمه هستند به هم وصل کنید بعد درزهای بغل را بدوزید. کار تمام است، موفق باشید.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: اصفهان امروز / هنر بازار / گل برفی


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافت

جوراب

بافتنی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش