به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش کامل بافت گردنی زیبا و شیک - آموزش بافتنی

آموزش کامل بافت گردنی زیبا و شیک

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1398/07/21
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
2336

آموزش کامل بافت گردنی زیبا و شیک

در این مطلب قصد داریم تا به شما نحوه بافت یک شال متفاوت را آموزش دهیم. این شال که از آن به عنوان گردنی یاد می شود بسیار زیبا و مدرن می باشد. از مزایای بافت این گردنی زیبا و شیک این است که کاموای کمتری مصرف می کنید. بافت گردنی در مدل ها و طرح های متنوعی امکان پذیر است که رزبانو در این جا قصد دارد تا شما خانم های هنرمند را با نحوه بافت گردنی به شکل گل آشنا کند.

 

https://up.rozbano.com/view/2967370/Shawls%20neck.jpg

آموزش رج به رج بافت گردنی زیبا و جدید

 

چگونه یک گردنی زیبا و شیک ببافید؟

بافتنی از آن هنرهایی است که طرفداران بسیاری دارد، به‌ خصوص در این روزهای سرد که هیچ چیز بیشتر از یک لباس بافتنی گرم نمی‌چسبد. به همین دلیل ما آموزش بافتنی های متنوع و گوناگون را برای شما آماده کرده ایم و اگر در این راه همراه ما باشید، می‌ آموزید که چگونه شال، كلاه، دستكش و ژاكت ببافید و با مدل‌ های بافتنی امسال هم بیشتر آشنا خواهید شد. بافت این گردنی شیک و زیبا بسیار ساده است. این گردنی زیبا و جدید پوشانندگی خیلی خوبی دارد. برای بافت این گردنی خوشگل باید از کاموا ضخیم استفاده کنید. در این جا ما تمامی مراحل بافت این شال گردنی زیبا را بصورت رج به رج و کامل خدمت شما توضیح داده ایم. امیدوارم برای بافت این شال گردنی همراه ما شوید و بتوانید این گردنی بافت را برای کودک خود ببافید.

 

نکاتی برای شروع بافت گردنی:

تعداد دانه ها ضریب 8 است، به اضافه 2 برای خط حاشیه (با میل گرد نیازی به 2 اضافه ندارد). به اندازه دور سر دانه سر انداخته. کشباف، دو زیر دو رو ببافید به اندازه دلخواه کشباف بافته بعد شروع به تقسیم بندی کنید. کل دانه ها را منهای 8 برای خط نشانه و بقیه دانه ها را تقسیم بر 8 برای برگ ها انجام می دهیم.

 

مثال: اگرتعداد دانه های من 98 دانه باشد محاسبه به این صورت (90=8-98) خواهد بود. حالا (11.1=8÷90) پس هر قسمت ما 11 دانه می شود. 2 دانه اضافه می آید که آن هم حاشیه است. اگر با میل گرد می بافید شروع بافت با 11 دانه باشد. اگر با دو میل می بافید شروع بافت با 6 دانه است که در آخر بافت هم 6 دانه باید داشته باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2967371/Shawls%20neck-01.jpg

مدل بافت گردنی به شکل گل

 

رج یکم: یکی از زیر / یکی از رو / یکی زیر / یکی رو / یکی زیر / یکی رو / یک ژته / یکی زیر (این یکی زیر تا آخر مدل ثابت است و قبل و بعد از این یکی زیر، یک ژته بافته می شود) / یک ژته / یکی از رو / یکی زیر (11 دانه کشباف می بافید) / یک ژته / یکی زیر / یک ژته / یکی از رو / تا آخر بافت این کار را ادامه می دهید.

رج. دوم: دانه ها همان طور که دیده می شوند بافته می شوند (ژته ها را به بافت توجه کنید اگر دانه قبلی از رو است ژته را به زیر ببافید. اگر دانه قبلی به زیر است ژته را به رو ببافید).

رج سوم: 7 دانه کشباف / یک ژته / یکی از زیر / یک ژته / 13 کشباف / یک ژته / یکی از زیر / یک ژته / 13 کشباف.

 

بافت را ادامه دهید و کنار خط نشانه اضافه کنید تا تعداد کشباف شما به 23 دانه برسد (اگر بلندتر می خواهید هر رج را اضافه کنید، اگر برای کودک می خواهید هر دو رج یک بار اضافه کنید). بعد از این که 23 دانه شد با دو تا خط نشانه که می شود 25 دانه حالا هر برگ را جداگانه می بافید.

 

https://up.rozbano.com/view/2967373/Shawls%20neck-03.jpg

بافت گردنی برای کودک

 

نکته ای برای بافت گردنی:

برای این که دانه های ما درست در بیاد، باید خط نشانه را در یک رج از بین ببریم. به این صورت فقط از یک طرف بافت خط نشانه را دو تا یکی می کنید. بافت را جدا می کنیم دوستانی که با دو میل بافتند 10 دانه از رو (برای شروع بافت) بافته دو تای بعدی را با هم گرفته کور کنید بافت را ادامه ندهید برگردید رج پشت از رو حالا. 

 

به این صورت که دو رو دو تا یکی از رو 17 رو / دو تا یکی از رو / 2 رو

رج دوم: همه از رو بافته می شوند.

رج سوم: دو رو  / دوتا یکی از رو / 15 رو / دوتا یکی از رو / 2 رو

 

به همیت ترتیب بافت را کم کنید تا تعداد دانه ها 3 تا شود که در آخر سه تا یکی کنید. دوستانی که با میل گرد می بافند 21 دانه از رو / دوتا یکی برگردید. به همان روش بالا عمل کنید. وقتی اولین برگ تمام شد نخ را به قسمت دیگر وصل کنید و هر گلبرگ را جداگانه ببافید.

 

https://up.rozbano.com/view/2967372/Shawls%20neck-02.jpg

آموزش کامل بافت گردنی زیبا

 

کلام آخر

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید و این گردنی زیبا و خاص را برای کودک دلبندتان بافت بزنید. همچنین می توانید روش بافت شال گردن مدل گیسباف را نیز در رزبانو بیاموزید.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: فقط دومیل

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافت

شال

گردنی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش