به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : اصول بافت کلاه شیطونی - بافتنی رزبانو

بافتنی و اصول بافت کلاه شیطونی

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 1401/01/17
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
626

بافتنی و اصول بافت کلاه شیطونی

از سری آموزش های بافتنی، امروز قرار است به اصول بافت کلاه شیطونی بپردازیم و شما را با چند و چون بافت یک کلاه شیطونی شیک و زیبا آشنا کنیم. امیدوارم در ادامه همراه رزبانو باشید و از این مطلب استفاده کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3483829/Principles%20of%20Evil%20Hat%20Texture.jpg

بافتنی و اصول بافت کلاه شیطونی

 

اصول بافت کلاه شیطونی:

ابتدا به اندازه دور سر شخص باید دانه سر بندازید و به اندازه ای که دوست دارید لبه کلاه کشباف باشه باید به صورت کشباف ببافید.

 

حالا بریم سراغ نحوه محاسبه تعداد دانه های لازم برای سر انداختن:

ابتدا ۲۰دانه سر بندازید و ده رج به صورت کشباف ببافید ببینید عرض بافتتون چند سانت می شود و بعد با یک تناسب ریاضی حساب کنید که اگر برای ۲۰تا دونه مثلا بافت شما شده ده سانت اگر دور سر شخص پنجاه باشد پس یعنی پنج تا ده سانت یعنی پنج تا بیست دونه که می شود صدتا دونه و به همین ترتیب برای هر بافتی که می خواهید محاسبه کنید.

 

ادامه بافت کلاه:

به اندازه بلندی سر شخص بین ۱۷ تا ۲۳ سانت از نوزادی تا بزرگسال بدون و کم و زیاد کردن باهر مدلی که دوست دارید ببافید. بعد از رج بعدی باید شروع به کم کردن کنید به این ترتیب:

 

دانه اول نبافته دو دانه بعدی با هم یکی کنید و ببافید تا سه دانه مانده به آخر رج بعد دوتایکی کنید و دانه آخر رو ببافید بعد از اون رج یه رج بدون کم و زیاد ببافید و رج بعدی دوباره کاهش رو انجام بدید و بعد از اون باید هر سه رج کاهش رو انجام بدید تا به بلندی مورد نظرتون برسید و تعداد نهایی دانه ها به ۸ الی ۱۲ تا برسه و همه رو باهم جمع کنید ..... و تمام.

 

منبع: بافتنی(فقط دومیل)

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

اصول بافت کلاه شیطونی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش