به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : روش های برای «نه» گفتن به یک دعوت

روش های برای «نه» گفتن به یک دعوت

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1395/11/18
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
113

روش های برای «نه» گفتن به یک دعوت

در ادامه اين مطلب از رزبانو روش های برای «نه» گفتن به یک دعوت را مشاهده نماييد.

زمانی که شما به یک مهمانی شام دعوت شده اید، شما اساساً دو راه برای انتخاب دارید: یا در مهمانی حضور پیدا کنید و یا اینکه به دعوت پاسخ منفی دهید. اگر شما در مهمانی حضور پیدا کنید که قاعدتاً خوش آمدید، ولی اگر شما نتوانید و یا حتی مایل نباشید که به مهمانی بروید، چطور؟

https://up.rozbano.com/view/2074905/rozbano-138.jpg

آیا شما به یک مهمانی دعوت شده اید، ولی دوست دارید در خانه بمانید و تلویزیون نگاه کنید؟ در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه این دعوت را به نحو درستی رد کنید.

زمانی که شما به یک مهمانی شام دعوت شده اید، شما اساساً دو راه برای انتخاب دارید: یا در مهمانی حضور پیدا کنید و یا اینکه به دعوت پاسخ منفی دهید. اگر شما در مهمانی حضور پیدا کنید که قاعدتاً خوش آمدید، ولی اگر شما نتوانید و یا حتی مایل نباشید که به مهمانی بروید، چطور؟ البته شما می توانید به این دعوت پاسخ منفی بدهید. اینجا راه درست (و اشتباه) رد کردن یک دعوت را به شما خواهیم گفت.

به شکلی ساده و مودبانه «نه» بگویید
بهترین راه برای رد کردن یک دعوت این است که یک دلیل کوتاه و مختصر و البته مناسب را برای عدم حضور خود در مهمانی ارائه کنید. خانم اشلی دانسون، متخصص مناسبت های خاص و کارشناس رسمی و مورد تأیید در شهر برمینگم ایالت آلاباما در آمریکا می گوید: برای اینکه بهانه ی شما، باورپذیر و صمیمانه باشد، عذر خود را کوتاه بیان کنید. حتی جمله ای به کوتاهی این جمله: “قبلاً برای آن شب برنامه چیده ام”، موثر است.

https://up.rozbano.com/view/2074906/rozbano-138-1.jpg

خانم دانسون توصیه می کند که عبارت هایی مثل این عبارت ها را به دلیل و بهانه خود اضافه کنید: “دوست داشتم می توانستم آنجا باشم” و یا “نمی توانم در این مهمانی نباشم اما …” . نکته اصلی در اینجا این است که شما نشان بدهید که شخصاً، علاقه ای از صمیم قلب برای حضور در مهمانی دارید.

وی می گوید: شما با استفاده از این فرمول، می توانید دعوت را به طور موثری رد کنید و قبل از اینکه شخص دعوت کننده، سعی کند تا شما را متقاعد به پذیرفتن دعوت کند و تصمیم شما را تغییر دهد و به پذیرفتن دعوت های آتی ترغیب کند، شما از وی پیشی می گیرید و دعوت را رد می کنید.

از میزبان برای دعوت کردنتان، سپاسگزاری کنید

خانم هلن اودسکی، دکتر روانشناس بالینی در شیکاگو و نویسنده کتاب «اضطراب را متوقف کنید قبل از اینکه اضطراب شما را متوقف کند»، می گوید: قدر موهبت دعوت را بدانید و سپاسگزاری کنید. بیان این جمله: «از اینکه به فکر من بودید و من را دعوت کردید، سپاسگزارم» به طرف مقابل شما نشان می دهد که شما به او اهمیت می دهید و متوجه هستید که طرف مقابل به فکر شما بوده است. سپس برای اینکه پل روابط خود را پابرجا نگه دارید، از او در مورد قرارها و مهمانی های بعدی بپرسید.
https://up.rozbano.com/view/2074907/rozbano-138-2.jpg

به موقع پاسخ دهید

سوال کردن از میزبان در مورد بزرگترین ناراحتی و آزردگی خاطر وی در مورد میزبانی یک دورهمی یا دیر جواب دادن و یا حتی بدتر از آن، عدم پاسخ دهی، مطمئناً در صدر جدول اشتباهات قرار دارد.

خانم دکتر اودسکی می افزاید: لطفاً برای پاسخ دهی تا آخرین لحظه منتظر نمانید که این کار می تواند به طرف مقابل شما، این اجازه را بدهد که گزینه دیگری را پیش پای شما قرار دهد و یا پیشنهاد خود را برای مطابقت با حال شما، اصلاح کند.

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

اشلی دانسون

چگونه جواب نه بگوییم

چگونه دعوتمان را رد کنیم

چگونه نه بگوییم

دعوت

دعوت به مهمانی

میزبان

نه بگوییم

نه گفتن

نه گفتن به دوستان

هلن اودسکی

مطالب موفقیت

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش