به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت پیراهن مجلسی شیک زنانه - قلاب بافی رزبانو

قلاب بافی و آموزش بافت پیراهن مجلسی شیک زنانه

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1400/07/22
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1074

قلاب بافی و آموزش بافت پیراهن مجلسی شیک زنانه

از سری آموزش های قلاب بافی، با یک آموزش جذاب و کاربردی دیگر در خدمت شما همراهان عزیز هستیم. در این جا قد داریم آموزش بافت پیراهن مجلسی شیک زنانه را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. اگر شما هم از مدل این لباس مجلسی بافت خوشتان آمده در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3420307/Learning%20to%20weave%20a%20parliamentary%20shirt.jpg

قلاب بافی و آموزش بافت پیراهن مجلسی شیک زنانه

 

مرحله اول، بافت جلو لباس مجلسی زنانه:

۹۷دانه (۵۰سانتی‌متر به اندازۀ دور باسن) با نخ ابریشم روبانی سر می‌اندازیم و ۴رج حاشیه طرح رکن می‌بافیم. سپس نقشه را که تلفیقی از نخ کتان صورتی کم‌رنگ و نخ ابریشم روبانی سرخابی کم‌رنگ است تا ۳۰ سانتی‌متر می‌بافیم. بعد از ۳۰سانتی‌متر از طرفین پیش، هر ۴رج یک دانه کم می‌کنیم. (هر طرف ۱۰دانه کم می‌شود) به اندازۀ دورکمر. سپس ۷۷ دانۀ باقی‌مانده را بافته تا بلندی پیراهن به زیر بغل ۶۲ سانتی‌متر شود.

 

برای حلقه ‌آستین (آستین رگلان/ آستین بارانی) از هر طرف ۵ دانه کور کرده و هر ۲رج درمیان، از طرفین آستین کم می‌کنیم تا در آخر ۹ دانۀ باقی‌مانده را کور می‌کنیم. حاشیۀ بافته شده برای طرفین حلقه‌ آستین را تا قسمتی که ۹ دانه را کور کرده‌ایم به هم می‌دوزیم. ۵ سانتی‌متر مانده را وقتی دانه‌های دور یقه را به میل گرفتیم، به فرم مثلث تو خالی از بالا به هم وصل می‌کنیم.

 

مرحله دوم، بافت پشت لباس مجلسی زنانه:

مانند پیش می‌بافیم . با این تفاوت که وقتی بلندی پیراهن تا زیر بغل به ۶۲ سانتی‌متر رسید، مانند حاشیۀ پیراهن ۴رج رکن می‌بافیم و ۷۷ دانه را کور می‌کنیم. ۱۴سانتی‌متر وسط پشت پیراهن در نظر گرفته سپس ۲ حاشیه را که برای پشت کشباف بافته شده است را از زیر بغل به اندازۀ ۱۲سانتی‌متر دوخته و بعد ۲حاشیه را از بالا به اندازۀ ۱۹سانتی‌متر به هم می‌دوزیم. پشت پیراهن با دوخت حاشیه‌ها کامل می‌شود.

 

مرحله سوم، بافت حاشیه ها:

۷۹دانه با نخ ابریشم سرخابی کمرنگ سر می‌اندازیم و کشباف (یکی زیرـ یکی رو) می‌بافیم و بعد از 5 سانتی‌متر کور می‌کنیم. برای این پیراهن نیاز به ۴ حاشیه (هرکدام ۷۹ دانه و بلندی ۵ سانتی‌متر) است . دو حاشیۀ کشباف برای پشت و دو حاشیۀ کشباف برای پیش آماده می‌کنیم.

 

مرحله چهارم، بافت یقه لباس مجلسی زنانه:

بعد از دوختن پیراهن و حاشیه‌ها مطابق الگو، یقه را با ۶۲ دانه به این ترتیب می‌بافیم: ابتدا، از قسمت سمت چپ پیش ۸ دانه سرانداخته، سپس از ۲حاشیۀ پیش ۱۵دانه به میل گرفته، در ادامه ۱۶دانه سر می‌اندازیم. سپس از ۲حاشیۀ به ‌هم دوختۀ پشت، ۱۵دانه به میل گرفته و در آخر ۸ دانۀ دیگر سر انداخته که مجموع ۶۲ دانه را کشباف بافته و بعد از ۵ سانتی‌متر کور می‌کنیم. (۸- ۱۵- ۱۶ – ۱۵ – ۸) یک طرف یقه باز می‌ماند. در مدل دکمه مخفی است. می‌تواند دکمه مخفی نباشد.

 

نکته قابل توجه: * الزامی نیست که حتماً از نخ پیشنهاد شده برای مدل ببافید. * به اندازه‌های در مقیاس سانتی‌متر توجه کنید؛ نه به دانه‌های قید شده در هر مدل؛ زیرا دانه‌ها براساس اندازه‌ها و ضخامت نخ‌ها تغییر می‌کنند. حتماً اندازه‌های خودتان را با اندازۀ مدل ارائه شده تطبیق بدهید.

 

منبع: کانال رویای بافتنیبه کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

قلاب بافی

پیراهن مجلسی شیک زنانه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش