به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت کلاه نقابدار - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کلاه نقابدار

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 1400/05/20
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
2705

بافتنی و آموزش بافت کلاه نقابدار

از سری آموزش های بافتنی، امروز هم با یک آموزش جدید و کاربردی در خدمت شما هستیم. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه بافت این کلاه نقابدار آشنا کنیم. امیدوارم در انتهای شما هم بتوانید این کلاه زیبا را بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3390916/Mask%20hat%20texture%20tutorial.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه نقابدار

 

مراحل بافت کلاه نقابدار:

بافت این کلاه از بالای سر شروع می شود. ابتدا ۸ دانه سر می اندازیم، رج اول از رو بافته می شود. در رج دوم به صورت یکی در میان یک ژته و یک دانه از زیر تا انتهای رج می بافیم. (بین بافت های زیر یکی در میان ژته می اندازیم). رج سوم همه از رو بافته می شود و ژته ها را طوری می بافیم که سوراخ نیفتد.

 

رج چهارم هر دو دانه ژته می اندازیم و در هر رج دانه ها را اضافه کرده و ژته می اندازیم. یعنی رج پنج هر سه دانه یک ژته، و رج بعدی هر ۴ دانه یک ژته و … بافت را تا جایی ادامه می دهیم که ۱۳ دانه داشته باشیم و یک ژته بیندازیم. به این صورت کلاه به ۸ قسمت تقسیم می شود.

 

نکته: این مرحله را نسبت به اندازه سر شخص، تا جایی ادامه می دهیم که اندازه دور سر شود.

 

می توان بجای بافت ساده از بافت کشباف و یا پیچبرای قسمت بالای کلاه استفاده کنیم. سپس ۸ رج ساده بافی یا بافت رکن و یا اگر از بافت طرح دار استفاده کرده ایم به همان صورت می بافیم.

 

نحوه بافت بافت نقاب کلاه:

بعد از آن ۸ رج کشباف می بافیم (قسمت نقاب کلاه). برای فرم دادن به نقاب کلاه، تعداد کل دانه ها را به ۳ قسمت تقسیم می کنیم. قسمت اول را بجز دو سه دانه آخر کور می کنیم. دو سه دانه مانده از قسمت اول را با قسمت های دوم و سوم تا آخر رج می بافیم.

 

در راه برگشت قسمت سوم را بجز دو سه دانه مانده به قسمت وسط کار (قسمت دوم) کور می کنیم. بافت قسمت وسط (قسمت دوم) را ادامه می دهیم و دانه آخر را نبافته در میل باقی می گذاریم. راه بعد نیز دانه آخر را نمی بافیم و باقی می گذاریم. در هر رج یک دانه نبافته از انتهای رج باقی می گذاریم، تا جایی که از هر طرف ۵ دانه نبافته داشته باشیم.

 

نکته: اندازه نقاب به صورت دلخواه است و اگر بخواهیم نقاب بلندتر باشد، تعداد دانه های نبافته بیشتر می شود.

 

به اندازه دلخواه که رسیدیم، در هر رج یکی از دانه های نبافته را می بافیم (در رج رفت یک دانه و در رج برگشت یک دانه، دانه نبافته بافته می شود). این کار را تا جایی که همه دانه ها بافته شود ادامه می دهیم. سپس لبه کلاه را بر میگردانیم و میدوزیم.

 

نکته: می توانیم برای حالت گرفتن لبه کلاه از طلق استفاده کنیم.

 

لازم بذکر است که هر چه طول نقاب بیشتر باشد نقاب گود می افتد. نقاب کلاه را می توان به صورت کشباف و یا ساده بافت.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

کلاه نقابدار

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش