به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : از باقیمانده فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ماشین و موتور استفاده کنید!

از باقیمانده فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ماشین و موتور استفاده کنید!

تاريخ ارسال پست:
شنبه 1395/09/27
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
57

از باقیمانده فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ماشین و موتور استفاده کنید!

استفاده از وسایل نقلیه خودرو و موتور به انجام کارها سرعت زیادی داده است. استفاده از همین وسایل نقلیه اگر با رعایت قوانین و اصول راهنمایی و رانندگی نباشد، می‌تواند دردسرهایی را به همراه داشته باشد. تصادف‌ و حادثه هیچ وقت خبر نمی‌کندتمام راننده‌های وسایل نقلیه  مسئول حوادث و اتفاق‌هایی هستند که در اثر آن راننده مقصر با خودرو یا افراد دیگر حادثه(مالی یا جانی) ایجاد می‌کند، همچنین راننده مقصر باید خسارت‌های ایجاد شده را جبران کند.

 

https://up.rozbano.com/view/3445761/Forgiveness%20of%20third%20party%20insurance%20offenses.jpg

خرید بیمه شخص ثالث ارزان با استفاده از فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

 

البته که بیشتر دردسرهای وسایل نقلیه زمانی رخ می‌دهد که از انواع بیمه نامه مانند بیمه شخص ثالث استفاده نشود و در زمان مقرر تمدید این بیمه نامه صورت نگیرد. همانطور که می‌دانید عدم تمدید با جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث همراه است، اما شرایطی هم برای بخشودگی جرایم دیرکرد خودرو و موتور فراهم شده تا در صورت فراموشی پرداخت جریمه، هزینه‌های شما کاهش پیدا کند. شما در این مطلب می‌توانید راهنمای کامل استفاده از بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه را بخوانید:

 

بیمه اجباری شخص ثالث

طبق قانون مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی که در سال 1387 به تصویب رسید، قانون جدید بیمه شخص ثالث را به عنوان یکی از بیمه نامه‌های اجباری معرفی کرد.

 

علت اجباری بودن بیمه شخص ثالث هم می‌تواند خسارت‌ها و حادثه‌هایی باشد که رخ می‌دهد. با افزایش تصادف‌ها و حادثه‌هایی که منجر به جرح یا فوت می‌شود، همچنین خسارت‌های بالایی که در حادثه‌های سنگین رخ می‌دهد، نیاز به یک پشتیبان حس می‌شود و بیمه شخص ثالث بهترین گزینه برای جبران هزینه‌ها است.

 

پوشش‌‌ها در بیمه شخص ثالث خودرو و موتور

بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا همان خسارات بدنی شخص ثالث را پوشش می دهد و بیمه‌گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

 

خسارت مالی: خسارت‌هایی كه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث.چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می گردد.

خسارت بدنی: خسارت های جانی اشخاص ثالث که شامل فوت، نقص عضو و هزینه های پزشکی ناشی از حادثه با موضوع بیمه باشد.خسارت بدنی پرداختی یا همان دیه یا ارش (دیه ای که مقدار آن در شرع مقدس مشخص نشده است) به نوع صدمه بدنی مانند شکستگی ، نقص عضو و از کار افتادگی جزئی یا کلی ـ موقت یا دائم ـ دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث تحت پوشش بیمه شخص ثالث بستگی دارد.

 

غیر از اجبار قانونی،  به همه رانندگان عزیز پیشنهاد می‌شود که هر چه زودتر نسبت به تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث خودرو و ماشین جهت برخورداری از پوشش‌های آن اقدام نمایند:

https://bimeh.com/thirdparty

 

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

هنگامی ‌که بیمه‌گزار برای تمدید بیمه نامه خود اقدام نکند، مشمول جریمه دیرکرد بیمه خواهد شد. اگر قرارداد و اعتبار بیمه شخص ثالث به اتمام رسیده باشد، بیمه‌گزار برای تمدید این بیمه نامه باید اقدامات لازم را انجام دهد، اما اگر به هر دلیلی نتواند به موقع وسایل نقلیه خود را بیمه کند، مطابق با قانون بیمه مرکزی باید جریمه دیرکرد بیمه پرداخت کند که این مبلغ بر روی بیمه نامه جدید او اضافه خواهد شد و به صورت روزشمار می‌باشد.

 

جریمه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، انتقال خودرو به پارکینگ، پرداخت خسارت‌های مالی و جانی در صورت بروز حادثه و تصادف، همگی می‌توانند نتایج عدم تمدید به موقع بیمه نامه ثالث و بیمه موتور باشند.

 

بیمه‌گزار جریمه دیرکرد بیمه ثالث را باید به شرکت بیمه‌گر پرداخت کند و این هزینه شامل حق بیمه بدون تخفیف، تقسیم بر 365 روز می‌شود. مبلغ تمدید نکردن یک سال به بالا ثابت می‌باشد. جریمه دیرکرد را زمانی می‌توان پرداخت نکرد که شامل بخشودگی جرایم دیرکرد خودرو و موتور شوید.

 

میزان مبلغ جریمه دیرکرد بیمه ثالث

همانطور که اشاره شد در صورت عدم تمدید بیمه شخص ثالث، خودرو یا موتور باید جریمه دیرکرد پرداخت کنند که این جریمه به صورت روز شمار است. جریمه روزانه برخی از وسایل نقلیه که در سال 1400 باید پرداخت شود به شرح زیر است:

 

 

 

نوع خودرو

مبلغ(تومان)

خودرو سواری کمتر از 4 سیلندر

5308

خودرو سواری پیکان و پراید

6289

خودرو سواری سایر 4 سیلندر

7390

خودرو سواری بیش از 4 سیلندر

8270

موتور سیکلت گازی

1318

موتور سیکلت دنده ای یک سیلندر

1610

موتور سیکلت دو سیلندر به بالا

1768

موتور سیکلت سه چرخ

1902

بارکش تا 1 تن

6503

بارکش بیش از 1 تن تا 3 تن

7830

بارکش بیش از 3 تن تا 5 تن

9911

بارکش بیش از 5 تن تا 10 تن

12698

بارکش بیش از 10 تن تا 20 تن

14776

بارکش بیش از 20 تن

15660

 

از آنجایی که برای خرید بیمه شخص ثالث باید حق بیمه پرداخت کرد و این مبلغ با توجه به خودرو مشخص می‌شود، در برخی از مواقع قیمت بالایی دارد و اگر جریمه دیرکرد هم برای تمدید به آن اضافه شود، به طور حتم پرداخت مبلغ بیمه نامه کمی ‌سنگین خواهد شد. از این رو استفاده از طرح بخشودگی جرایم دیرکرد خودرو و موتور می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو و موتور در 1400

هر ساله در موقعیت‌های خاص، بیمه مرکزی طرح‌های بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را تصویب می‌کند.

 

https://up.rozbano.com/view/3445762/Forgiveness%20of%20third%20party%20insurance%20offenses-01.jpg

استفاده از فرصت بخشودگی 100% بیمه شخص ثالث و خرید بیمه ارزان تر خودرو و موتور

 

در سال ۱۴۰۰، این سازمان در جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر از آسیب¬های اجتماعی (به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از تحریم¬های ظالمانه و پاندمی کرونا) و در راستای ترویج فرهنگ بیمه ¬ای و افزایش ضریب نفوذ بیمه ¬ای ، ۱۰۰% مبلغ جریمه بیمه‌گزاران و رانندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه از ۱۳ آذر ( روز بیمه)  الی پایان ۳ دی ۱۴۰۰ به مدت ۲۰ روز در صورت خرید بیمه نامه با مدت اعتبار یک ساله مورد بخشودگی قرار می¬گیرند.

 

این طرح با نظر به موافقت رئیس محترم وقت مجمع تامین خسارت بدنی و پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی در تاریخ ۶ مرداد ۱۴۰۰ تصویب شده است. این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.شما می‌توانید برای کسب آگاهی کامل درباره بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/mag/delay-penalty-of-third-party-insurance-extension/

 

خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث خودرو و موتور در فرصت بخشودگی جرایم دیرکرد

شاید یکی از دلایل عدم تمدید بیمه نامه ثالث، مراجعه حضوری برای خرید این بیمه نامه باشد. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه نامه و بیمه ثالث است که به صورت آنلاین در حال خدمات رسانی است.

 

https://up.rozbano.com/view/3445763/Forgiveness%20of%20third%20party%20insurance%20offenses-02.jpg

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام

 

 کافی است که به این پلتفرم آنلاین خرید بیمه دات کام https://bimeh.com/ مراجعه کنید و در صفحه محصولات بر روی بیمه نامه شخص ثالث کلیک کرده و با وارد کردن اطلاعات شخصی، بهترین مقایسه و خرید بیمه شخص ثالث را داشته باشد تا در صورت کمبود وقت برای مراجعه حضوری به کارگزاری‌ها، مشمول جریمه دیرکرد نشوید.

 

تیم بیمه دات کام به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آماده پاسخگویی و پشتیبانی محصولات بیمه‌ای است. با توجه به این مزیت شما در هر زمانی که برای خرید بیمه نامه اقدام کنید، می‌توانید از خدمات ارزنده این مجموعه بهره مند شوید.
راه های ارتباطی با مشاوران بیمه دات کام:

 

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
شماره تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲
پست الکترونیکی: info@bimeh.com

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو

بیمه ماشین

خرید بیمه

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش