به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش گام به گام بافت اسکاج گل - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت اسکاج گل

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1400/08/10
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
579

بافتنی و آموزش بافت اسکاج گل

از سری آموزش های بافتنی، با یک آموزش کاربردی و خلاقانه در خدمت شما عزیزان هستیم. شما عزیزان می توانید در ادامه با آموزش نحوه بافت اسکاج گل همراه رزبانو باشید و این اسکاج زیبا را برای خود بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3427034/Flower%20skein%20texture.jpg

بافتنی و آموزش بافت اسکاج گل

 

چگونه اسکاج به شکل گل ببافیم؟

 

وسایل مورد نیاز برای بافت اسکاج گل:

2رنگ کاموا سوزنی (قرمز،سبز)
قلاب

 

آموزش بافت اسکاج:

- با کاموا سبز حلقه جادویی می زنیم، 4زنجیره می زنیم (یک پایه بلند و یک زنجیره می بافیم). 6مرتبه (یک پایه بلند ویک زنجیره می بافیم). با گره نامرئی به سومین زنجیره ابتدایی رج بست می زنیم. حالا نخ قرمز را وصل می کنیم.

 

3زنجیره می بافیم و روی تک زنجیره، 2پایه بلند را یکی می کنیم (پایه بلند اول را که می بافیم  دو تا یکی آخر را انجام نمی دهیم و نخ را روی قلاب قرار می دهیم و پایه دوم را بافته و نخ های روی قلاب را یکی می کنیم). 3زنجیره می بافیم.

 

تا پایان رج، روی تک زنجیره رج قبل 3پایه بلند را یکی می کنیم و 3زنجیره می بافیم. به سومین زنجیره ابتدایی رج، گره نامرئی می زنیم. با قلاب، نخ سبز را از کنار سه زنجیره رج اول به جلو می آوریم. از زیر 3زنجیره رج دوم نخ را گرفته و 2زنجیره می بافیم.

 

با گرفتن نخ از بالای 3زنجیره، یک زنجیره می زنیم. در نمای پشت کار، یک پایه کوتاه می بافیم. 3زنجیره می بافیم و روی 3زنجیره بعدی رج قبل، یک پایه کوتاه می بافیم. یک پایه بلند، روی پایه بلند رج اول می زنیم. یک پایه کوتاه می بافیم.

 

3زنجیره می زنیم و تا پایان رج روی هر 3زنجیره قرمز، 1پایه کوتاه می بافیم. 1پایه بلند روی رج اول می زنیم و 1پایه کوتاه می بافیم. 3زنجیره و 1پایه کوتاه می بافیم و به ابتدای رج گره نامرئی می زنیم.

 

1پایه کوتاه روی پایه کوتاه اول رج قبل زده و تا پایان رج روی هریک از 3زنجیره رج قبل، 5پایه بلند می بافیم. پایه کوتاهی که اول رج قبل پایه بلندها بافته بودیم، گره نامرئی می زنیم. 14زنجیره می زنیم و در آخر بست می زنیم.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

بافت اسکاج گل

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش