به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : بافتنی و آموزش بافت اسکاج توت فرنگی با توضیحات کامل - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت اسکاج توت فرنگی

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1400/08/06
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
7159

بافتنی و آموزش بافت اسکاج توت فرنگی

سلام خدمت همه شما دوستان خوش سلیقه و هنرمند، از سری آموزش های بافتنی، امروز قصد داریم تا نحوه بافت اسکاج توت فرنگی را خدمت شما آموزش دهیم. اگر شما هم از مدل این اسکاج خوشتان آمده است در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3425456/Strawberry%20skewer%20texture.jpg

بافتنی و آموزش بافت اسکاج توت فرنگی

 

مراحل بافت اسکاج توت فرنگی:

 

وسایل لازم برای بافت اسکاج:

کاموای سوزنی اکلیل تاب
قلاب شماره 3

 

ابتدا 8 زنجیره زده، گرد کرده، سه زنجیره بزنید (برای شروع هر رج سه زنجیره بزنید)، این سه زنجیره را مثل یک پایه بلند در نظر می گیریم. 19 پایه بلند در حلقه می زنیم که با آن سه زنجیره، 20 پایه بلند شود. این رج تمام شد، گرد می کنیم.

 

رج بعد را با سه زنجیره شروع می کنیم در نزدیک ترین خانه به این سه زنجیره یک پایه بلند می زنیم (که این می شود یک اضافه کردن). حالا در خانه های بعدی در هر خانه یک پایه بلند می زنیم (بدون اینکه بینش زنجیره بزنیم).

 

به خانه دهم که رسیدیم توی خانه دهم دو تا پایه بلند می زنیم (این هم می شود یک اضافه کردن) و خانه های بعدی را در هر خانه یک دانه اضافه می کنیم تا آخر رج و گرد می کنیم. پس در هر رج از دو جا اضافه می کنیم.

 

هر رج با سه زنجیره شروع می شود و در نزدیک ترین خانه یک پایه بلند می زنیم و بقیه خانه ها را یک پایه بلند می زنیم. وقتی رسیدیم به جایی که در رج قبل اضافه کردیم ما بین دو پایه قبلی دو تا پایه می زنیم. همین طور ادامه می دهیم تا حدودا 7 الی 8 سانت ببافیم.

 

مثل رج های قبل سه زنجیره می زنیم و یک پایه بلند در نزدیک ترین خانه. اما این بار کاموای سبز را دست گرفته (بدون اینکه کاموای قبلی را ببریم) و یک پایه بلند با سبز در خانه بعدی می زنیم. حالا دو رشته کاموا در دست داریم.

 

با همان رنگی که توت فرنگی را بافتیم دو پایه بلند، یک پایه بلند سبز و همین طور ادامه می دهیم تا این رج تمام شود. رج بعد برعکس می شود، دو تا پایه بلندسبز می زنیم، یک پایه بلند رنگ توت فرنگی تا آخر رج.

 

رج بعد کاموایی که رنگ توت فرنگی است را بریده و گره می زنیم که در نره و با کاموای سبز ادامه داده و در هر خانه یک پایه بلند می زنیم تا آخر رج. رج بعد دو تا پایه ببند می زنیم، یک خانه را جا می گذاریم. این کار را همین طور تکرار می کنیم. که فقط یک سوراخ کوچک باقی بماند.

 

حالا ده تا زنجیره با همان کاموای سبز زده و با یک پایه کوتاه به اسکاج وصل می کنیم و کاموا را کمی بلند تر می چینیم و اضافه کاموا را در بافت مخفی می کنیم که یک حلقه داشته باشیم برای آویزان کردن.

 

تمام

 

 

منبع: نقشه و آموزش قلاب

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

اسکاج توت فرنگی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش