به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت عروسک نی نی با قلاب - عروسک بافی رزبانو

عروسک بافی و آموزش بافت عروسک نی نی با قلاب

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1401/01/21
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
25320

عروسک بافی و آموزش بافت عروسک نی نی با قلاب

از سری آموزش های جذاب و دوست داشتنی عروسک بافی با آموزش بافت یک عروسک شیک و زیبا در خدمت شما عزیزان هستیم. در این جا قصد داریم شما را با نحوه بافت عروسک نی نی با قلاب آشنا کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3485345/Baby%20doll%20with%20hooks.jpg

عروسک بافی و آموزش بافت عروسک نی نی با قلاب

 

مراحل بافت عروسک نی نی با قلاب:

به نام خدا آموزش بافت نی نی، اول از پاهای عروسک شروع می کنیم. اول یک حلقه طلایی می زنیم و 6تا پایه کوتاه می زنیم و رج بعد در هر پایه کوتاه 2تا پایه کوتاه می زنیم، که جعما می شود 12 پایه کوتاه و رج سوم یک در میان این کار را انجام می دهیم. یعنی یک دونه 3تایی، یک دونه1 و در رج بعد دیگر اضافه نمی کنیم. همین طور ادامه می دهیم کلا 8 رج می بافیم و تو رج 8 تم نخ را قطع می کنیم و اون یکی پا را هم مثل این می بافیم و بعد دو تا پا را با یک پایه کوتاه به هم وصل می کنیم.

 

بعد دور تا دور پاها را می بافیم تا ده رج ادامه می دهیم بعد از رج بعد شروع می کنیم به کم کردن تا 5 ردیف کم می کنیم، به اندازه ایی که به اندازه گردن می رسد و بعد سرش را روی بدنش شروع می کنیم به بافتن تا سه رج اضافه، رج اول کلا همه دونه ها دوتا توشون پایه کوتاه می زنیم رج بعد مثل پاها یک در میان اضافه می کنیم و از رج بعد بدون اضافه کردن ادامه می دهیم تا 7 یا 8 ردیف ادامه می دهیم بعد کم کم شروع می کنیم به کم کردن تا آخر تموم شود.

 

برای پستونک هم مثل پاهای عروسک یک حلقه طلایی درست می کنید و سه رج می بافیم و تو همشون دوتا دوتا اضافه می کنیم و برای دسته پستونک 16 تا زنجیره می زنیم و روی اولین زنجیره یک پایه کوتاه یک پایه بلند ناقص و بقیشو پایه بلند می زنیم، آخرشم مثل اولش یک پایه کوتاه ناقص و یک پایه کوتاه می زنیم و وصلش می کنیم به پستونک.

 

برای دستان عروسک هم یک حلقه طلایی می زنیم و سه تا پایه کوتاه می زنیم و رج بعد 6 تا می زنیم رج سوم یک درمیون می زنیم سه ردیف ادامه می دهیم بدون اضافه کردن و بعد دو سه ردیف کم می کنیم و تا اندازه دست ها بلندش می کنیم و بعد که به اندازه مورد نظر رسید با پایه کوتاه سرش را به هم وصل می کنیم، بعد که سرش را بستیم، به بدنش می دوزیم.

 

آخرین کار بافت کلاه است که باز هم یک حلقه طلایی درست می کنیم و 6تا پایه کوتاه می زنیم و رج هایش را کلا تو همه اشان دوتا پایه کوتاه را می زنیم تا اندازه ای که به اندازه بالای سرش باشد. بعد بدون اضافه کردن ادامه می دهیم تا به انداره مورد نظر برسیم و برای لبه کلاه داخل یک پابه کوتاه 4 یا 5 تا پایه بلند می زنیم و یک پایه کوتاه رد می کنیم تو پایه کوتاه بعدی یک پایه کوتاه می زنیم و باز هم یک پایه کوتاه رد می کنیم تو پایه کوتاه بعدی باز هم پایه بلند می زنیم این کار را تکرار می کنیم تا دورتادور کلاه تمام شود.

 

منبع: @MebafamMa

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

عروسک بافی

عروسک کودک

عروسک نی نی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
مونا ميگه :
سلام
آموزش خوب بود ولی اگه فیلم آموزشی میذاشتین راحت تر درست میشد.
من خودم هنرآموز هستم و فقط پاهای این عروسک زیبا رو بافتم .
بازم ممنون 🌷
پاسخ : سلام برای رفع اشکال مطالب عروسک سازی داخل گروه زیر عضو بشید و از دیگر دوستان کمک بگیرید. https://t.me/honareshaparakkk
مریم ميگه :
سلام آموز شالگردن نیست؟
پاسخ : سلام. می توانید داخل گروه های زیر عضو بشید و از دیگر دوستان برای نحوه بافت شال کمک بگیرید.
https://t.me/joinchat/VIh2_8zQJBPVmz93
https://t.me/honareshaparakkk
ملیکا ميگه :
سلام لطفا با فیلم اموزش بدید
پاسخ : سلام چشم انشاا... در آینده نزدیک
کد امنیتی رفرش