به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت وارمر گردن (شالگردن رینگی)

آموزش رایگان بافت وارمر گردن (شالگردن رینگی)

تاريخ ارسال پست:
شنبه 1402/08/27
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
293

آموزش رایگان بافت وارمر گردن (شالگردن رینگی)

به شال گردن هایی که دور گردن قرار می گیرند و درز ندارند، نک وارمر (neck warmer) می گویند. در واقع، neck به معنی گردن و warmer به معنی گرم کننده است. برای بافتن این شال گردن بدون درز، از بافت جودونه و تیغ ماهی استفاده شده است، این نوع بافت خیلی ساده است اما در عین حال ظاهر زیبایی دارد.

 

https://up.rozbano.com/view/3770785/crochet%20Ringi%20shawl%20tutorial-02.webp

آموزش رایگان بافت وارمر گردن (شالگردن رینگی)

 

طرز بافت شال گردن (دو میل)

ابتدا 28 دانه سر می اندازید و 4 رج ساده می بافید ولی دو دانه اول و 2 تا دانه آخرش جو دانه باشه بعد یک رج (یکی زیر ژته 2 تا یکی) تا 2 تا به اخر که جو دانه هست. این رج محل دو لا شدن هست و وقتی به زیر بره و دو خته بشه لبه ابتدای کار را تشکیل میده. بعد از این رج 33 رج ساده بافی هست که در رجهای 6 و 16 و 26 جا دکمه انداخته میشه که دانه 56 به اخر رج 2 تا یکی و رج بعد همین محل یک ژته انداخته میشه. خط هایی هم که روی کار میبینید با نخ و سوزن حالت تزیینس روی کار دوخته می شوند.

 

https://up.rozbano.com/view/3770784/crochet%20Ringi%20shawl%20tutorial-01.webp

آموزش رایگان بافت وارمر گردن (شالگردن رینگی)

 

 بعد بافت تیغ ماهی شروع میشه که با 43دانه بافته میشه که این با 28 دانه ای که باهاش کار را شروع کردیم 15 دانه تفاوت داره که بین دانه ها با زته انداختن به فاصله های مساوی جبران میشه. بافت تیغ ماهی هم به این صورت هست اینجا که (تعداد فرد سر ی اندازیم و 2 تا زیر 2 تا رو . و در رجهای بر گشت باز هم 2 تا زیر و 2 تا روز که چون تعداد دانه ها فرد هستند یکی در میان دانه ها بر خلاف چیزی که هستند یعنی رو ها زیر و زیر ها رو بافته میشوند.

 

https://up.rozbano.com/view/3770783/crochet%20Ringi%20shawl%20tutorial.webp

آموزش رایگان بافت وارمر گردن (شالگردن رینگی)

 

این بافت ادامه داده میشه تا اخرش که بر عکس اینهایی که گفتم باید اول دانه ها کم بشن با کور کردن به فواصل مساوی و 28 تا بعد ساده بافی که 2 تای اول و 2 تای آخر جو دانه و.....دقیقا به صورت قرینه اول کارمون می بافیم. 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

شالگردن رینگی

وارمر گردن

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش