به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : استفاده از مسواک برای تمیزکاری

استفاده از مسواک برای تمیزکاری

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1396/07/27
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
521

استفاده از مسواک برای تمیزکاری

تمیز کردن وسایل در خانه، پاک کردن لکه و شستشوی وسایل و لوازم کاربردی در خانه باید در دستور کار افراد خانه دار قرار گیرد!.در این پست با کاربردهای مسواک برای تمیزکاری در خدمت شما هستیم.

 

از بین بردن لکه سر شعله اجاق گاز
گاهی اوقات دستمال پارچه ای یا اسفنجی که برای پاک کردن اجاق گاز استفاده می کنید، نمی توانند لکه های سفت و خشک شده را روی سر شعله های گاز را به خوبی از بین ببرند. یک مسواک بردارید، آن را به ماده مخصوص پاک کننده اجاق گاز خود آغشته کرده و به آرامی با حرکات دایره ای روی لکه های خشک شده بکشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2337274/rozbano-340.jpg

با مسواک لکه های سفت و خشک شده را روی سر شعله های گاز به راحتی تمیز کنید

 

پاک کردن لکه دوغاب و درز کاشی
دوغابی که بین درز کاشی های کف یا دیوار آشپزخانه و یا حتی سرویس بهداشتی استفاده می شود، استعداد خوبی برای جذب آلودگی و سیاه شدن دارد! برای اینکه بتوانید درز کاشی و سرامیک را مانند روز اولش تمیز کنید، مقداری از ماده سفید کننده و تمیز کننده را به مقداری مشخص و تعریف شده درون آب حل کرده و با کمک مسواک آن را روی درز کاشی بکشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2337275/rozbano-340-1.jpg

با کمک مسواک و ماده سفید کننده  درز کاشی ها را تمیز کنید

 

صندلی ماشین را پاک کنید
قطعا دیده اید که خرده ای نان، غذا و یا مانند آنها بین درز صندلی ماشین رفته و منظره نازیبایی را به وجود می آورند. آنچه برای رفع این مشکل باید انجام دهید، این است که یک مسواک را فرا بخوانید! آن را روی درز دوخت صندلی ماشین بکشید تا آشغال های کوچک و ریز را خارج کنید. حال می توانید این خرده زباله ها را با جارو برقی کامل از بین ببرید.

 

https://up.rozbano.com/view/2337276/rozbano-340-2.jpg

مسواک را روی درز دوخت صندلی ماشین بکشید تا آشغال های کوچک و ریز خارج شوند

 

شستشوی شیرآلات
سطوحی که هر روز به آنها دست زده و لمس می کنید را فراموش نکنید. با یک مسواک لکه های آب و صابون را از روی سطح شیرآلات پاک کرده و آنها را مانند روز اول صیقلی کنید. با این کار به قارچ و باکتری ها هم اجازه رشد نمی دهید.

 

https://up.rozbano.com/view/2337277/rozbano-340-3.jpg

با مسواک لکه های آب و صابون را از سطح شیرآلات پاک کرده و آنها را مانند روز اول صیقلی کنید

 

راه آب سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی باید بطور مداوم شسته و تمیز شود. نصف پیمانه جوش شیرین، یک چهارم پیمانه نمک آشپزخانه را با هم ترکیب کرده و با یک پیمانه سرکه گرما دیده مخلوط کنید. با استفاده از مسواک آغشته به این محلول پاک کننده، می توانید هر لکه ای را از بین ببرید.

 

https://up.rozbano.com/view/2337278/rozbano-340-4.jpg

با مسواک آغشته به مخلوط جوش شیرین و نمک و سرکه، می توانید لکه های سینک را از بین ببرید

 

از بین بردن لکه قطعات یخچال
اگر در یخچال فریزر خانه شما آب سرد کن وجود دارد، باید بدانید که لکه آب روی قطعاتی که هر روز با آب سرو کار دارند باقی می ماند. پس باید آنها را با استفاده از آب و صابون به کمک مسواک بشویید. با مسواک حتی گوشه های قطعات و هر درز و فرو رفتگی پاک می شود.

 

https://up.rozbano.com/view/2337279/rozbano-340-5.jpg

با کمک مسواک و آب و صابون، جرم های روی قطعات آب سردکن را تمیز کنید

 

تمیز کردن منافذ و دریچه سشوار
اگر حس می کنید سشوار شما قدرت اولیه اش را ندارد، باید بدانید که دریچه ها و منافذ عبور هوای کنار و قسمت پشتی آن را کرک و پرز گرفته است. به همین دلیل است که قدرت موتور پایین می آید و دستگاه به خوبی کار نمی کند. اینجاست که مسواک با برس کوچک خود به راحتی می تواند پرز و کرک را از منافذ پاک کند.

 

https://up.rozbano.com/view/2337280/rozbano-340-6.jpg

مسواک با برس کوچک خود به راحتی می تواند پرز و کرک را از منافذ پاک کند

 

قدرت دوباره به چسب پارچه ای
حتما شما چسب هایی را دیده اید که به لوازم پارچه ای دوخته یا چسبانده می شود. این نوع چسب ها که قدرت خوبی در اتصال دارند، در واقع از جنس نوعی پلاستیک ساخته شده اند. ولی بعد از مدتی استفاده قدرت چسبیدن خود را از دست می دهند و این هم به دلیل مو و یا کرک هایی است در بین برجستگی های یک سمت آن رفته و حالت چسبندگی را از آنها می گیرد. برای اینکه بتوانید این چسب را به حالت اول برگردانید، از یک مسواک زبر و سفت استفاده کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2337281/rozbano-340-7.jpg

با یک مسواک زبر و سفت کرک های چسب های پارچه ای را جدا کنید

 

 

منبع : chidaneh.com

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

خانه داری

مسواک

شستشو

نظافت

تمیزکاری

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش