به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت سارافون بهاری برای کودکان - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت سارافون بهاری برای کودکان

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1399/01/05
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1455

بافتنی و آموزش بافت سارافون بهاری برای کودکان

همه ما می دانیم که دیگر با گسترش و تنوع زیاد هنر بافتنی این هنر زیبا مختص فصل خاصی نیست. الان که در فصل بهار هستیم با یک ایده زیبا و دوست داشتنی برای بافت در خدمت شما هستیم. در این آموزش قصد داریم شما را با نحوه بافت سارافون بهاری زیبا و جذاب برای کودک دلبندتان آشنا کنیم. این سارافون بسیار زیبا و شیک بوده و از همین آموزش می توانید یک ست بهاری را برای کودک زیبای خود بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3101745/The%20texture%20of%20spring%20sarafon.jpg

بافتنی و آموزش بافت سارافون بهاری برای کودکان

 

روش بافت سارافون بهاری بچگانه:

اگر شما هم مانند من عاشق این سارافون گل دار زیبا و خاص شده اید و تصمیم گرفته اید نحوه بافت آن را یاد بگیرید در ادامه این مطلب با رزبانو همراه شوید. این سارافون زیبا با گل های زیبایی که در بافت آن به کار گرفت شده است حال و هوای بهار و شکوفه های بهاری را به خوبی تداعی می کند و شما را به حال و هوای خوب بهاری می برد.

 

https://up.rozbano.com/view/3101746/The%20texture%20of%20spring%20sarafon-01.jpg

آموزش بافت ست بهاری برای کودکان

 

مراحل بافت سارافون بچه گانه بهاری:

برای بافت این سارافون به اندازه دور گردن به اضافه کمی آزاد تر زنجیره بزنید. از الگوی نقشه یقه استفاده کنید به چهار قسمت تقسیم کنید ولی یک قسمت جلو را باز بگذارید. در واقع یک قسمت دوتا تکه باز جلو هست که نصف قسمت های دیگر است. البته بهتر است دو ضلع یا دو سمت پست و جلو ها بیشتر از دو سمت آستین ها باشند. بنابراین اگر به این نکته دقت کنید کار بهتری خواهید داشت .

 

https://up.rozbano.com/view/3101748/The%20texture%20of%20spring%20sarafon-03.jpg

آموزش بافت سارافون بچگانه

 

بقیه را تا زیر حلقه که هم آن بافت  پایه بلند می باشد ببافید. زیر حلقه به اندازه دور بازو به اضافه دو الی سه سانتی متر باشد، کافی است برای آستین ها جدا کنید. البته مشخص است از جایی که جدا شدن همان جا را علامت بزنید و دیگر فعلا آستین ها بافته نمی شوند. برای تنه تو رج اول کل دونه ها را دو برابر کنید، یعنی رو هر پایه دوتا ببافید و رج بعد طرح رو بندازید. پایه هاتونو بشمارید و هر دو سه تا پایه که بافتید یک دونه پایه را به رو ببافید.

 

https://up.rozbano.com/view/3101750/The%20texture%20of%20spring%20sarafon-05.jpg

سارافون بچگانه بهاری

 

این کار را مثل کشبافت قلاب انجام دهید و هر یک رج در میان قبل و بعد از آن یک دونه رو بافت که رسیدید یک دونه به پایه هاتون اضافه کنید و اگر نخواستید چین کارتان زیاد باشد هر دو رج در میان این کار را انجام بدهید. ببافید تا بلندی دلخواه، پایین کار را می توانید هر جاشیه ای مایل بودید ببافید. اینجا مثلا قسمت سفید کار سه تا زنجیره زده دو تا یا سه تا پایه جا انداخته ی پایه کوتاه زده و تکرار رج بعد بین آن زنجیره های ردیف قبلی زنجیره هارو زده و یک پایه کوتا وسط زنجیرهای رج قبلی زده، بعد از اتمام تنه چند رج دورتادور آستین رو پایه بلند بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3101749/The%20texture%20of%20spring%20sarafon-04.jpg

بافتنی و آموزش بافت سارافون بهاری برای کودکان

 

https://up.rozbano.com/view/3101751/The%20texture%20of%20spring%20sarafon-06.jpg

نقشه گل سارافون بالا

 

تهیه و تنظیم شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: کانال فقط قلاب بافی

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

سارافون بهاری

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش