به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : جراحی بینی با قالب بینی

جراحی بینی با قالب بینی

تاريخ ارسال پست:
شنبه 05 / 08 / 1397
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
683

جراحی بینی با قالب بینی

رینوپلاستی یک هنر است. این روش جراحی  می تواند تغییراتی را در ظاهر، ساختار و عملکرد بینی ایجاد کند. با وجود اینکه این جراحی ممکن است خطر نارضایتی بیمار و درخواست برای تجدید نظر داشته باشد، برای جلوگیری از این خطر، جراح باید یک دانش عمیق از آناتومی سه بعدی بینی، فیزیولوژی و ترفند های زیبایی شناسی داشته و همچنین به تکنیک های جراحی بینی آشنایی کامل داشته باشد. همینطور بهره مندی از روش های جدید جراحی بینی به کمک قالب کنترلی بینی می تواند تأثیر شگرفی در این امر داشته باشد.

 

https://up.rozbano.com/view/2687203/bini.jpg

قالب های کنترلی طراحی فرم ایده آل بینی


علل اصلی جراحی بینی به کمک قالب بینی
با توجه به اینکه در رینوپلاستی سطح موفقیت جراحی هم برای بیمار و هم برای جراح بسیار مهم است، درصد آن کاملا وابسته به ارزیابی قبل از عمل است که بر اساس تجزیه و تحلیل ساختار بینی و بافت های اطراف آن انجام می پذیرد.
در اکثر موارد رینوپلاستی، جراح باید کنترل کند که آیا بخش های مختلف بینی به خوبی شکل می گیرد و تصحیح خطا ها به درستی انجام می گیرد یا خیر. از آنجا که جراحان هیچ وسیله ای برای اندازه گیری تغییرات در طول عمل جراحی ندارند، باید از چشمان خود برای تصمیم گیری در مورد تغییر بخش های مختلف استفاده کنند که نتایج این امر می تواند متفاوت با خواسته متقاضی باشد.
جراح باید شکل بینی را در طول عمل لحظه به لحظه بررسی کند. بنابراین می توان گفت که بازرسی چشمی در تمام مراحل جراحی بسیار مهم است. لذا نتیجه نهایی به طور کامل وابسته به تصمیم جراح است. جراحان با دو مشکل عمده در رینوپلاستی مواجه اند:
1- بررسی صحت تمام مراحل جراحی توسط بازرسی چشمی. (به همین دلیل است که ممکن است در حین جراحی تصمیم گیری های اشتباه رخ دهد.)
2- نتیجه نهایی رینوپلاستی با توجه به عملکرد جراح ممکن است با خواسته بیمار یکسان نباشد.
در نتیجه از روش بکارگیری قالب های کنترلی بینی استفاده می شود چرا که جراحی بینی به کمک قالب بینی کار را بسیار آسان تر خواهد کرد.

 

https://up.rozbano.com/view/2687204/bini02.jpg

 اهمیت جراحی بینی به کمک قالب بینی

 

اهمیت جراحی بینی به کمک قالب بینی
سه قالب کنترلی سفارشی جهت کنترل صحت مراحل مختلف عملیات در طول عمل جراحی برای کم کردن خطای جراح  طراحی شده است. با استفاده از این قالب های کنترلی بینی، جراح  باید تصمیم بگیرد که برای ایجاد بهترین تغییرات در قسمت های مختلف بینی چگونه عمل کند.
قالب های کنترلی بینی برای استفاده در مراحل مختلف رینوپلاستی به عنوان یک راهنما برای جراح ، طراحی می شود. در واقع جراحی بینی به کمک قالب کنترلی جراح را قادر می سازد تا اختلاف بین شکل بینی متقاضی و شکل بینی ایده آل پیش بینی شده در هر مرحله را کنترل کند و تصمیم بگیرد آیا نیاز است که قسمت هایی از بینی تغییر کند یا خیر. بنابراین جراح و بیمار هر دو یک شکل یکسان از فرم ایده آل بینی را بعد از عمل جراحی مشاهده خواهند کرد.
پزشکان می توانند قالب های کنترلی بینی را روی بینی بیمار قرار دهند و تفاوت بین قطعات بینی و قالب های کنترلی را در طول عملیات ببینند. در نتیجه قالب های کنترلی بینی دقت عمل جراحی را افزایش می دهند و جراح می تواند توسط آن ها دقیق تر تصمیم بگیرد.
تولید قالب های کنترل بینی برای جراحی بینی
امروزه پیشرفت های چشمگیری در زمینه¬ی پزشکی مشاهده می شود. یکی از این پیشرفت ها اسکن سه بعدی (3D) است، که بر کمبود های متعارف عکاسی و خطای دید جراح غلبه می کند. اولین گام رینوپلاستی از طریق قالب های کنترلی این است که یک مدل 3D با دقت بالا ایجاد شود.
در جراحی بینی به کمک قالب کنترلی،  پس از مشورت با جراح، فرم ایده آل بینی توسط نرم افزار گرافیکی و مهندسی طراحی خواهد شد. در واقع داده های اسکنر توسط نرم¬افزارهای  مهندسی تجزیه و تحلیل می شوند و سپس یک مدل سه بعدی توسط نرم افزار گرافیکی از صورت بیمار ساخته خواهد شد به این ترتیب بیمار و جراح می توانند تفاوت بین قبل و بعد از عمل رینوپلاستی را در نماهای مختلف مشاهده کنند.
مدل سه بعدی توسط دستگاه اسکنر سه بعدی تهیه می شود و سپس فرم ایده آل بینی متقاضی بر روی مدل سه بعدی متقاضی طراحی می شود. این امر در نهایت منجر به طراحی و تولید قالب های کنترل بینی می شود که در چند مرحله از عمل زیبایی رینوپلاستی استفاده می شود. پزشک می تواند 3 قالب کنترلی بینی را برای کنترل در هر مرحله از جراحی بکار برد.

 

https://up.rozbano.com/view/2687205/bini03.jpg

استفاده از قالب های کنترل بینی در جراحی بینی

 

استفاده از قالب های کنترل بینی در جراحی بینی
جراح این امکان را دارد در جراحی بینی به کمک قالب کنترلی فرم صحیح بینی را در انتهای هر مرحله با قالب های کنترلی بینی بسنجد، زیرا این قالب ها قبل از عمل ساخته می شوند و از آنجایی که بر اساس فرم استاندارد بینی طراحی شده اند، باعث می شوند که عملیات بسیار دقیق انجام شود.
قالب های آماده شده توسط محلول Cidex استریل شده و در حین جراحی در اختیار جراح قرار می گیرند و پس از هر مرحله، تطابق قالب ها با بینی کنترل می شود.
جراح  بوسیله فالب های کنترلی می تواند به راحتی تفاوت بین شکل عادی بینی و نمونه ایده آل آن را ببیند و در هر مرحله تصمیم بگیرد که چه قسمت هایی را بهبود ببخشد. معمولا این قالب ها را با مقیاس بزرگتر تولید می کنند چون در طول جراحی بینی با تورم و التهاب مواجه هست.

قالب های بینی عبارتند از:
قالب Transverse: به عنوان یک راهنما برای بررسی صحت محل اسکلت بینی طراحی شده است.
قالب Axial: برای چک کردن قوس(پل) بینی، نوک بینی، زاویه ی نوک و کلوملا مورد استفاده قرار میگیرد.
قالب Basal: برای چک کردن نهایی آلار مورد استفاده قرار می گیرد.
قالب final: بررسی شکل کلی بینی استفاده می شود.

جراحی بینی به کمک قالب کنترلی نه تنها دقت عمل جراحی و میزان رضایت بیمار را افزایش می دهد بلکه همچنین موجب صرفه جویی در زمان و کاهش عوارض و خطاهای این جراحی نیز خواهد شد.

منبع: جراحی بینی با قالب بینی

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

رینوپلاستی

جراحی

بینی

قالب کنترلی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
جراحی بینی ميگه :
برای تهیه این قالب حتما باید به پزشک و جراح بینی مراجعه شود ؟
پاسخ : سلام دوست عزیز شما می توانید با مراجعه به لینک زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید
https://tarahteb.com/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C
SEOeng ir ميگه :
برنامه زندگي خوب من طرحواره درماني و روانشناسي
مهرداد ملکدار ميگه :
این قالب ها رو چجوری میشه خرید؟
پاسخ : سلام دوست عزیز از طریق سایت زیر می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و در صورت نیاز نوبت رزرو کنید.
https://tarahteb.com/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C
سارینا ميگه :
ممنون از مطلب خوبتون خیلی عالی و به موقع بود
یعنی زمانی که نمیدونستم کدوم جراح و انتخاب کنم فهمیدم چقدر جراحی بینی پیشرفت کرده خوندم مقالتونو به نظرم فوق العاده هستش
پاسخ : خواهش می کنم دوست عزیز امیدوارم که براتون مفید و کاربردی بوده باشه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]