به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش ساخت سبد گل با چند روش

آموزش ساخت سبد گل با چند روش

تاريخ ارسال پست:
1402/10/09
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
261

آموزش ساخت سبد گل با چند روش

به طور معمول، یکی از زیباترین هدایایی که افراد در جشن‌ها و مناسبت‌های خاص به یکدیگر تقدیم می‌کنند، گل است. در گذشته، تنها گل‌های ساده‌ای در بازار وجود داشت و شما برای عرض تبریک یا تسلیت، تنها یک انتخاب داشتید؛ اما در دنیای پیشرفته امروزی، گل‌ها را در سبک‌های مختلفی مانند سبد گل، دسته گل، شاخه گل و تاج گل می‌بینید که هم تنوع زیادی دارند و هم می‌توانید بسته به سلیقه خود، آن‌ها را تزیین کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3791850/Making%20a%20flower%20basket%20with%20several%20methods.webp

آموزش ساخت سبد گل با چند روش

 

اگر خودتان می‌خواهید دست به کار شوید و سبد گل بسازید، مقاله پیش‌رو، این فرصت را در اختیار شما قرار داده تا خلاقیت خود را محک بزنید. در رایج‌ترین نوع ساخت سبد گل از چوب گیاهان مختلف استفاده شده است. با این کار، طبیعت را به منزل خود می‌‌آورید. اگر گل‌های طبیعی را هم در سبد گل خود جای دهید که ارزش آن را چندین برابر کرده‌اید.

 

روش‌های گوناگون ساخت سبد گل

همین حالا کار خود را شروع کنید. اگر دفعه اولی است که قصد ساخت سبد گل را دارید، قدم به قدم با ما همراه باشید. ما چندین روش ساخت سبد را به شما آموزش می‌دهیم تا سبد گل‌های شگفت‌انگیزی را خلق کنید.

 

ساخت سبد گل با استفاده از چوب گیاهان

یکی از روش‌های سنتی ساخت سبد گل، استفاده از چوب گیاهان است. این روش، کم هزینه و در عین حال، بسیار جالب و کاربردی است. در ابتدای کار باید، چوب گیاهان مختلف را به قطعات کوچکی برش داده و با استفاده از چسب چوب به یکدیگر متصل کنید. بعد از این کار، سبد را رنگ بزنید و انواع گوناگونی از گل‌های طبیعی یا مصنوعی را بسته به سلیقه خود در آن قرار دهید. وسایلی که برای این کار لازم دارید، عبارتند از:

•    چسب حرارتی، در صورت نیاز
•    چسب چوب
•    خط‌کش
•    ریسمان یا کنف
•    برگ‌های طبیعی
•    چوب‌های باریک یا شاخه درخت
•    گل برای تزیین داخل سبد

 

مراحل ساخت سبد چوبی

در مرحله اول ساخت سبد، باید شاخه‌های چوب را به شکل‌هایی که دوست دارید، کنار هم بچینید. استفاده از اشکال هندسی مانند مستطیل و لوزی بسیار رایج‌تر است. سپس، گوشه‌ چوب‌ها را با استفاده از چسب حرارتی به هم متصل کنید. برای استحکام بیشتر، یک لایه چسب چوب هم بزنید.

 

در مرحله بعدی، باید ریسمان را به مرکز چوب‌ها ببندید تا کاملاً به هم متصل شوند. در این صورت، شما باید یک مستطیلی داشته باشید که چهار گوشه آن، با ریسمان به هم متصل شده است. برای این که کار ما، شکل سبد به خود بگیرد، لازم است که ریسمان‌ را در اندازه‌های ثابتی بریده و سپس به شکل عمودی از بالا به پایین ردیفی گره بزنید. این کار را ادامه دهید تا شکل منظمی ایجاد شود.

 

بعد از این که ریسمان‌های عمودی را به چوب‌ها متصل کردید، نوبت به قراردادن ریسمان به شکل افقی است. در این مرحله هم مانند مرحله قبل باید، ریسمان‌ها را در اندازه‌های ثابت بریده و به صورت ردیفی به چوب‌ها گره بزنید.

 

حال نوبت آن است تا گل‌ها را در سبد قرار دهید. می‌توانید ترکیبی از گل‌ها را به همدیگر ببافید. به این شکل، سبد گل شما جذابیت بیشتری خواهد داشت. کار شما به اتمام رسید. اکنون، یک سبد گل چوبی جذابی دارید که می‌توانید در اتاق کار خود نگهداری کنید یا آن را به دوست خود هدیه دهید.

 

ساخت سبد گل با استفاده از کاغذ

 

https://up.rozbano.com/view/3791849/Making%20a%20flower%20basket%20with%20several%20methods-01.webp

آموزش ساخت سبد گل با چند روش

 

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده که بخواهید یک سبد گل کاغذی بسازید؛ اما از ساخت آن عاجز باشید؟ بی‌شک، همه والدینی که دانش‌آموز ابتدایی در منزل دارند، به دنبال ساخت یک سبد گل کاغذی برای کاردستی فرزند خود بود‌‌ه‌اند. اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، بخت با شما یار بوده، چرا که ما قصد داریم تا در ادامه این مقاله، مراحل ساخت یک نوع سبد کاغذی ساده و آسان را به شما آموزش دهیم.

 

وسایلی که برای ساخت سبد کاغذی لازم دارید، عبارتند از:

•    کاغذ کشی
•    قیچی
•    چسب مایع

 

مراحل ساخت سبد گل کاغذی

برای شروع ساخت یک سبد گل کاغذی که خیلی ساده هم درست می‌شود، باید ابتدا کاغذها را به ابعاد ۷ در ۱۴ برش بزنید. سپس، آن‌ها را به صورت عمودی از وسط تا بزنید. دوباره افقی تا بزنید. در این مرحله، لایه بالایی را برگردانید و مماس با لبه چپ تا بزنید. سپس، گوشه ی بالای راست را به سمت گوشه پایین آورده و دوباره با سمت چپ مماس کنید. اکنون شما یک مستطیل دارید. حال باید گوشه سمت چپ را بگیرید تا قرینه شکل درست شود. در این قسمت، کاغذ را وارونه می‌کنیم و دو تا قسمت پایین را به سمت بالا تا می‌کنیم. کار ما به شکل لوزی درآمد.

 

حالا سبد گل را به شکل عمودی تا می‌کنیم. دوباره به صورت افقی تا می‌کنیم. در این قسمت، ۳۰ قطعه کاغذ را دو تا دو تا، کنار هم قرار می‌دهیم. به همین ترتیب، ردیف به ردیف، قطعات را روی هم می‌چینیم. سپس از سمت مرکز دو نقطه را به سمت داخل هدایت می‌کنیم تا گود شود. دیگر ردیف‌ها را هم به همین شکل به سمت داخل فشار می‌دهیم تا گود شوند. بعد از اضافه‌کردن ردیف‌های ۶، ۷ و ۸، ردیف نهم را هم می‌چینیم.

 

بعد از اضافه‌کردن ردیف ۹، برگ‌های سبد مشخص می‌شود. حالا، سه برگ دیگر را هم می‌چینیم. اگر کمی لبه‌ برگ‌ها را فشار دهیم، می‌توانیم به هر شکلی که می‌خواهیم حالت بدهیم. حال نوبت به ساخت دسته سبد می‌رسد. برای این کار، باید ۳۶ قطعه دیگر به همین ترتیب درست کنیم. آن‌ها را هم در همدیگر فرو کنیم و مابین برگ‌ها جای دهیم. اگر از چسب مایع استفاده کنید، راحت‌تر می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

ساخت سبد گل با استفاده از مواد بازیافتی

برای ساخت سبد گلی که در تصویر می‌بینید، نیاز به فراهم‌کردن وسایل زیادی ندارید. این سبد، کاربرد‌های زیادی دارد. در ادامه وسایل لازم ساخت آن را به شما معرفی می‌کنیم.

•    طناب
•    چسب
•    لوازم تزیینی
•    قیچی
•    سیم مفتولی برای دسته سبد

 

مراحل ساخت سبد گل با استفاده از مواد بازیافتی

 

https://up.rozbano.com/view/3791851/Making%20a%20flower%20basket%20with%20several%20methods-02.webp

آموزش ساخت سبد گل با چند روش

 

برای ساخت این سبد گل لازم است تا طناب را طبق تصویر، چند سانتی باز کرده و به شکل گل دور خودش حلقه کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که دایره‌ای بزرگ ساخته شود. فراموش نکنید، بعد از هر بار حلقه‌کردن، چسب را به طور کامل به اطراف آن بزنید تا استحکام بیشتری داشته باشد.

 

با استفاده از سیمی که دارید، می‌توانید دسته سبد خود را بسازید. به این شکل که سیم را باز کرده و آن را خم کنید تا حالت بگیرد. سپس، روی آن را با طناب کنفی بپوشانید. حالا آن را با استفاده از چسب به بالای سبد بچسبانید. ساخت سبد تمام شد. به همین راحتی سبد گل شما آماده شد. حالا می‌توانید گل‌های تازه و شاداب یا حتی گل‌های مصنوعی را داخل آن قرار داده و آن را در گوشه منزل جای دهید یا به دوستتان خود هدیه کنید.

 

برای تزیین سبد گل از چه گل‌هایی استفاده کنیم؟

تزیین سبد گل، نیاز به مهارت خاصی ندارد. با استفاده از هر سبک و سلیقه‌ای و با کمی دقت، می‌توانید به راحتی سبد گلی جذاب و شگفت‌انگیز داشته باشید. هر گلی، زیبایی و جذابیت خودش را دارد. هر کدام از آن‌ها به نوعی ما را مجذوب خود می‌کنند.

 

تنها نکته مهم تزیین سبد گل، هماهنگی و همخوانی گل‌هایی است که در آن قرار می‌دهید. به عبارتی، باید توجه کنید که چه رنگ گلی با چه رنگ دیگری همخوانی دارد یا نوع گل‌هایی که در کنار هم قرار می‌گیرند، باید از یک خانواده باشند تا جذابیت سبد شما بیشتر به چشم آید.

 

از ترکیب گل‌های مصنوعی با رنگ‌های متفاوت نیز می‌توانید در تزیین سبد گل استفاده کنید. استفاده از این گل‌ها در سبد گل، مزیت‌های زیادی دارد که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

 

استفاده از گل‌های طبیعی

در تزیین سبد گل‌ها، استفاده از گل‌های طبیعی معمولاً حرف اول را می‌زنند. این گل‌ها، رایحه و عطر خوشی دارند و انرژی زیادی به شما می‌بخشند. با استشمام هر یک از آن‌‌ها، گویا در دل طبیعت پرگل و زیبا قدم می‌زنید. سبد گلی که با گل‌های طبیعی آرایش شده، زیباترین هدیه به فردی است که به گل‌های طبیعی علاقه‌مند است. با تقدیم یک سبد گل طبیعی، گویا دنیا را به او داده‌اید. تعداد گل‌های طبیعی بی‌شمار هستند. برای راحتی کار شما، به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

گل رز

https://up.rozbano.com/view/3791853/Making%20a%20flower%20basket%20with%20several%20methods-03.webp

آموزش ساخت سبد گل با چند روش

 

آیا کلمه شاه گل یا ملکه گل‌ها به گوشتان خورده است؟ تعجب نکنید! این کلمه، نام یکی از معروف‌ترین گل‌های طبیعی است که سبد گل شما را زیباتر می‌کند. گل رز، همان شاه گلی است که بسیاری از شما آن را دوست دارید. این گل محبوب با رنگ‌های متفاوت، زیبایی و جذابیت بی‌نظیری به سبد گل شما خواهد بخشید.

 

خیلی جالب است که بدانید، از گل رز در تزیین سبد گل تبریک بسیار استفاده می‌شود. این گل نماد عشق و محبت است و با تقدیم آن به همسر یا نزدیک‌ترین شخص به شما، به طرز شگفت‌انگیزی او را غافلگیر خواهید کرد. با خرید یک سبد گل رز و تقدیم آن به شخص بیمار، بی‌شک، حس و حال خوبی به او می‌بخشید. از این گل در صنعت عطرسازی و اغلب اسانس‌ها هم استفاده می‌شود.

 

اگر تعجب نمی‌کنید، باید بگوییم که از رز سفید در سبد گل ترحیم نیز استفاده می‌شود. رز سفید به نوعی معنای پاکی و خلوص می‌دهد. با خرید یک سبد گل رز سفید، آرامش را به فرد متوفی هدیه می‌دهید.

 

هدیه سبد گل ترحیم نشان‌دهنده همدردی شماست و به آرامش افراد داغدار کمک می‌کند. از آنجایی که گزینه های زیادی برای گل های مراسم ختم وجود دارد، انتخاب ها می تواند بسیار زیاد به نظر برسد.

 

گل آنتریوم

در گروه گل‌های طبیعی، گل آنتریوم یکی از گل‌هایی است که دوام و ماندگاری بالایی دارد. این گل هم به رنگ سفید و هم به رنگ صورتی می‌روید. اگر قصد خرید این گل را دارید، دقت داشته باشید که برگ‌های آن سمی است و از دسترس کودکان باید دور نگه دارید.

 

گل آنتریوم برگهای براق و چرمی دارد، به گونه‌ای که با اولین نگاه مجذوب آن می‌شوید. این گل تنوع زیادی دارد، به همین دلیل در تزیین سبد گل، تاج گل و دسته گل بسیار از آن استفاده می‌شود. سبد گلی که با گل‌های آنتریوم تزیین شده، بسیار باشکوه خواهد بود.

 

اگر به دنبال هدیه‌ای ساده و در عین حال زیبایی هستید تا طرف مقابلتان را شاد و خوسند سازید، سبد گل آنتریوم قطعاً گزینه مناسبی است. این هدیه، لبخند را بر لبان او جاری می‌کند و به طرز قابل ملموسی از شما ستایش خواهد کرد.

 

گل نرگس

گل نرگس یا گل نارسیسوس، از دسته گل‌های طبیعی است که در ساخت سبد گل زیاد از آن استفاده می‌شود. این گل با رنگ‌بندی جذاب خود، بهاری شاد را به شما هدیه می‌کند. گل خوشبوی نرگس، یکی دیگر از گل‌های معروفی است که در دسته گل‌های طبیعی جای گرفته است. از آنجا که این گل در فصل زمستان می‌روید، مقاومت بالایی دارد. پس می‌توانید برای مدت طولانی، آن را در سبد گل نگهداری کنید.

 

سبد گلی که با گل‌های نرگس پوشیده شده است، حال و هوای بد شما را عوض می‌کند و سرزندگی و شادابی را به شما هدیه می‌کند. این گل‌ها، معطر و خوش‌بو هستند و استفاده از آن‌ها در سبد گل، کوهی از آرامش را به شما هدیه می‌کنند.

 

استفاده از گل‌های مصنوعی

گل‌های مصنوعی، گل‌هایی هستند که از پارچه، فوم به همراه اسفنج ساخته شده است. خیلی از افراد ترجیح می‌دهند برای تزیین داخل سبد گل از این گل‌ها استفاده کنند. آن‌ها برای این انتخاب خود دلایل قانع‌کننده‌ای دارند، به عنوان مثال، این گل‌ها هم قابل شست‌وشو هستند و هم نیاز به مراقبت خاصی ندارند. از آن گذشته، همیشه زیبا هستند و با گذشت زمان هم زیبایی خود را از دست نمی‌دهند.

 

ترکیبی از گل‌های مصنوعی در کنار هم، ایده جالبی است که در تزیین سبد گل، بسیار کارآمد خواهد بود. این گل‌ها، حمل راحت‌تری دارند؛ بنابراین با قراردادن آن‌ها در سبد، می‌توانید به عنوان بهترین هدیه به دوستان خود تقدیم کنید. این گل‌ها، ظاهر زیبا و تنوعی بالایی دارند. به همین جهت، بسیار شبیه گل‌های طبیعی هستند. سبد گل مصنوعی، یکی از ماندگارترین سبدهایی خواهد بود که می‌توانید بسازید.

 

جمع‌بندی

اگر به تازگی باید به فرد خاصی هدیه بدهید، سبد گل انتخاب خوب و مناسبی است. اگر فرد خلاقی هستید و دوست دارید خودتان آن را بسازید، آموزش‌های این مقاله تا حدودی می‌تواند راهنمای ابتکار شما باشد؛ اما اگر زمان و هزینه لازم برای این کار را ندارید، می‌توانید از گل‌فروشی‌های سراسر کشور، سبد گل مورد نظر خود را سفارش دهید.

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]