به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت سارافون دخترانه زیبا و شیک - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت سارافون دخترانه زیبا و شیک

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 1399/11/29
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
2058

بافتنی و آموزش بافت سارافون دخترانه زیبا و شیک

بافتنی، هنری بسیار زیبا و کاربردی می باشد که در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد. در این جا قصد داریم تا نحوه بافت سارافون دخترانه زیبا و شیکی را خدمت شما ارائه دهیم. این سارافون در عین زیبایی می تواند فرزند شما را از سرما محافظت کند. اگر مدل این سارافون بچگانه را پسندید هاید و دوست دارید یکی مانند آن را بافت بزنید در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3298000/Knitted%20sarong%20for%20girls.jpg

بافتنی و آموزش بافت سارافون دخترانه زیبا و شیک

 

مراحل بافت سارافون بچگانه:

قسمت چپ جلو: پانزده دانه سر انداخته البته این تعداد بسته به اندازه سارافون متغیر است ولی حتما تعداد باید عددی فرد باشد و دور رج همه از زیر. رج سوم، پنج دونه زیر پنج دونه رو و پنج دونه زیر در تمام طول بافت این پنج دونه اول و آخر بافت از زیر بافت میشه و این به عنوان حاشیه کناره بافت است و پنج دانه وسط ساده بافی یعنی یک رج رو یک رج از زیر انجام می شود. رج سه بافت را باندازه حدودا هشت تا ده سانت تا نزدیک زیر بغل ادامه داده و بعد از ان بافت مدل کار آغاز می شود.

 

از پنج دانه وسط دو دانه بافته به دانه وسطی که رسیدید قبل و بعد آن یک ژته انداخته و بقیه دانه ها را تا آخر رج بافته رج بعد به غیر از ده دانه حاشیه اول و آخر بافت بقیه همه از رو بافت انجام داده
در رج بعد باید قبل از اولین ژته و بعد از آخرین ژته رج قبل دوباره ژته انداخته یعنی پنج تا حاشیه دو تا از زیر یه ژته سه تا از زیر یه ژته و پنج تا حاشیه توجه داشته باشیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3298001/Knitted%20sarong%20for%20girls-01.jpg

بافتنی و آموزش بافت سارافون دخترانه زیبا و شیک

 

از پنج دانه وسط دو دانه بافته به دانه وسطی که رسیدید قبل و بعد آن یک ژته انداخته و بقیه دانه ها را تا آخر رج بافته رج بعد بغیر از ده دانه حاشیه اول و آخر بافت بقیه همه از رو بافت انجام داده. در رج بعد باید قبل از اولین ژته و بعد از آخرین ژته رج قبل دوباره ژته انداخته یعنی پنج تا حاشیه دو تا از زیر یه ژته سه تا از زیر یه ژته و پنج تا حاشیه توجه داشته باشیم در زمان رسیدن به زیر بغل از قسمت زیر بغل حدودا سه تا پنج دانه به پهلو کار دانه اضافه کرده و همانند پنج تای حاشیه در تمام رج ها از زیر بافت می شود تا حلقه زیر بغل کامل شود.

 

رج بعد حاشیه ها از زیر و قسمت وسط همه از رو. دو بار دیگه باید قبل و بعد اولین و آخرین ژته، ژته اضافه کرده و بعد دوباره تکرار رج اول مدل هست. باید قبل و بعد از همان دانه ی اول. ژته انداخت و این هشت رج تکرار می شود تا از قد و گشادی به حد مورد نظر برسد و دانه ها را بدون کور کردن کنار کذاشته. قسمت راست جلو همانند قسمت چپ هست با این تفاوت که کوتاهتر بافت انجام می شود.

 

https://up.rozbano.com/view/3298002/Knitted%20sarong%20for%20girls-02.jpg

بافتنی و آموزش بافت سارافون دخترانه زیبا و شیک

 

قسمت پشت سارافون:

از ناحیه یقه سر انداخته ابتدا دو سری پانزده تایی را ابتدا دو رج همه از زیر و بعد دو رج پنج تا اول و آخر از زیر و پنج تای وسط ساده بافی این دو قسمت که آماده شد ابتدا یکی از آن ها را بافته و بعد به اندازه یقه پشت دانه سر انداخته باید توجه داشت دانه های اضافه شده حتما باید فرد باشد مثلا نه دانه و بعد قسمت دوم بافته شده را به ان اضافه کرده تا باین ترتیب یقه پشت شکل بگیرد و تا حدی که در بافت قسمت جلو ساده بافته انجام داده سپس مدل را شروع کرده همانند جلودانه وسط کار، بافت را تا اندازه لازم انجام داده و بعد قسمت چین پایین دامن.

 

مدل چین پایین سارافون:

این مدل برای چین پایین دامن هست برای تقسیم دانه های این مدل، دو دانه از رو دو دانه از زیر تا آخر رج، رج های فرد مثل خودش بافته می شود ژته ها از رو. رج های زوج دانه های را همان دوتا باقی می ماند و به رو بافته می شود. ولی دانه های زیر اضافه می شود. رج سوم ، یک دانه از زیر را بافته یک ژته یک دانه از زیر. رج پنجم، دو دانه از زیر بافته یک ژته یک دانه. از زیر. رج هفتم، سه دانه از زیر بافته یک ژته، یک دانه از زیر.

 

تهیه شده در: بخش آموزش بافتنی رزبانو

منبع: آذینبافت


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

سارافون دخترانه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
زنجاب ميگه :
آموزش خوبی بود سپاس از آموزشتون
پاسخ : سلام نظر لطف شماست. خوشحالیم که آموزش مورد پسند شما بود.
کد امنیتی رفرش