به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت پترن دومیل جغد به همراه فیلم - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت پترن دومیل جغد

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 1399/11/22
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
2752

بافتنی و آموزش بافت پترن دومیل جغد

خیلی از عزیزان که با هنر زیبای بافتنی آشنایی دارند در خواست داده اند که با نحوه بافت پترن دومیل جغد مشکل دارند، به همین علت تصمیم گرفتیم آموزش امروز را به نحوه بافت پترن دومیل جغد اختصاص دهیم. این پترن بسیار شیک و زیبا می باشد که می توانید از آن در انواع بافت مانند کلاه و شال و ... بهره ببرید.

 

https://up.rozbano.com/view/3293562/Knitted%20Owl%20Pattern.jpg

بافتنی و آموزش بافت پترن دومیل جغد

 

نحوه بافت پترن دومیل جغد با توضیحات کامل:

خانم هایی که با بافت دومیل جغد مشکل داشتند امروز توجه کنند.

 

ویدئو بافت پترن جغد دومیل:

ویدئو بافت پترن جغد دومیل

 

https://up.rozbano.com/view/3293563/Knitted%20Owl%20Pattern-01.jpg

بافتنی و آموزش بافت پترن دومیل جغد

 

آموزش بافت پترن جغد شروع از پایین:

72 دانه سر بیندازید. حدود شش تا هشت رج ساده بافی کنید. رج بعد دانه ها به این صورت تقسیم می شوند. سی دانه به رو، 12 دانه وسط به زیر و مجدد سی دانه آخر به رو.دوازده دانه وسط برای بافت جغد هست. رج پشت کار دانه ها به جای خودش بافته می شود. رج بعد 30 دانه رو را ببافید سپس چهار دانه اول از دوازده دانه را یک پیچ به سمت راست بزنید.

 

چهار  دانه وسط را جودانه ببافید (یکی زیر، یکی رو ببافید و رج های پشت دانه ها به جای خودشان ببافید و رج بعد دوباره جای دانه ها عوض می شود. یعنی دانه های رو به زیر و دانه های زیر به رو بافته می شوند) و چهار دانه باقیمانده از دوازده دانه وسط را یک پیچ به سمت چپ می زنیم. سی دانه آخر به رو ببافید.

 

رج بعد 28 دانه به رو ببافید. دو دانه از دوازده دانه با دو دانه باقیمانده از رو یک پیچ به سمت راست بافته میشود. دانه های وسط جودانه بافته می شود. دو دانه آخر از دوازده دانه با دو دانه رو از سی دانه آخر دوباره یک پیچ به سمت چپ بافته می شود. یعنی تو این رج مانند دو رج پیچ سمت راست و چپ تکرار می شود و دانه های جودانه وسط به دوازده دانه می رسد.

 

https://up.rozbano.com/view/3293564/Knitted%20Owl%20Pattern-02.jpg

بافتنی و آموزش بافت پترن دومیل جغد

 

28 دانه آخر هم به رو بافته می شود. از آن به بعد حدود ده تا دوازده سانتیمتر بافت را مثل خودش ادامه بدهید. یعنی رج های روی کار 28 دانه به رو، دو دانه به زیر، 12 دانه وسط جودانه و دو دانه بعد از زیر و در نهایت 28 دانه آخر را به رو ببافید. رج های پشت کار دانه ها سرجای خودشان.

 

بعد از آن 28 دانه اول را ببافید. دودانه از زیر با دو دانه جودانه بعدش را به عنوان یک طرف پیچ درنظر بگیرید و با چهار دانه بعد از جودانه  یک پیچ به سمت راست زده بزنید. هشت دانه بعد را نیز یک پیچ به سمت چپ بزنید. سپس هشت الی ده رج بافت را ادامه دهید. در این قسمت 28 دانه به رو 16 دانه به زیر و 28 دانه به رو بافته می شود.

 

بعد از آن وقتی به 16 دانه وسط رسیدید مجدد مانند پیچ قبل دو تا پیچ هشت تایی ببافید. رج پشت را ببافید.  رج روی کار  سی دانه به رو،  چهار  دانه به زیر، هشت دانه به رو، چهار دانه به زیر بافته می شود و سی دانه به رو. رج روی کار  سی دانه به رو،  چهار  دانه به زیر، هشت دانه به رو، چهار دانه به زیر بافته میشود و سی دانه به رو.

 

دو رج بعد سی دانه رو، سه دانه زیر، ده دانه رو، سه دانه زیر و سی دانه به رو دو رج بعد سی دانه رو دو دانه زیر دوازده دانه رو دو دانه زیر و سی دانه رو سی دانه رو یک دانه زیر چهارده رو یک دانه زیر و سی دانه رو دو رج بعد همه دانه ها به رو و کور می شود.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منبع: کانال آزین بافت


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

پترن دومیل جغد

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش