به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت شال گردن موجی شکل - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش رایگان بافت شال گردن موجی شکل

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1399/10/25
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
985

بافتنی و آموزش رایگان بافت شال گردن موجی شکل

یکی دیگر از انواع کارایی های هنر بافتنی که علاوه بر محافظت در برابر سرما طرفداران زیادی هم دارد، شال گردن های بافت می باشد. در این جا تصمیم گرفته ایم تا شما را با نحوه بافت شال گردن موجی شکل آشنا کنیم. امیدوارم شما هم بافت این شال دخترانه زیبا را یاد بگیرید و یکی مانند آن را برای خود یا کودکتان بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3277426/Knitted%20wave%20scarf.jpg

بافتنی و آموزش رایگان بافت شال گردن موجی شکل

 

مراحل بافت شالگردن دخترانه موج دار:

کاموای متوسط یا ضخیم برای بافت این شال گردن مناسب است. برای شروع بافت 3 دانه سر می اندازیم.

 

رج اول : استثنائاً دونه اول رو می بافیم، دونه اول زیر، دونه دوم رو، دونه سوم زیر.

رج دوم : دونه اول می گیریم (نبافته میل راست منتقل می کنیم). دونه بعد زیر می بافیم. بین دونه دوم و سوم باید یک دونه اضافه کنیم به این صورت که از کنار دونه آخر از ردیف پایین نخی را گرفته به سمت بالا می آوریم و روی میل ست چپ قرار می دهیم. سپس به دونه ی قبل از دونه اضافه شده نگاه می کنیم اگر دونه قبلی بافت زیر هست، دونه اضافه شده را باید رو ببافیم و دونه آخر هم زیر می بافیم. در این جا تعداد دونه ها به 4 عدد رسیده است.

 

رج سوم : روی خودش بافته می شود (تمام رج های پشت کار به روی خودش بافته می شود).

رج چهارم : دونه اول گرفته، دونه های بعد رو می بافیم تا به دونه یکی مونده به آخر برسیم در این جا یک دونه اضافه می کنیم (به همون صورتی که توضیح دادم) به دونه قبل توجه می کنیم اگر رو هست دونه اضافه شده را زیر می بافیم.

 

** دونه آخر را ترجیحا برای تمیزی کار در هر دو طرف زیر می بافیم. اضافه کردن دونه را تا جایی ادامه می دهیم که پهنای شال به دست بیاد یعنی تعداد دونه ها به 20-30 عدد به دلخواه برسد.

 

برای شروع موج دوم:

به این مرحله که برسیم یک طرف بافت لبه صاف هست و یک طرف قوس دارد پس از سمتی که صاف هست ادامه بافت را شروع می کنیم. دونه اول را می گیریم یک دونه از کنار دونه دوم می گیریم یعنی یک دونه اضافه می کنیم. دو دونه بعد را دوتا یکی می کنیم و ادامه بافت را می بافیم. رج پشت کار روی خودش بافته می شود.

 

رج روی کار دونه اول را می گیریم یک دونه اضافه می کنیم، به دونه بعد توجه می کنیم اگر رو بود دونه اضافه شده را زیر می بافیم و برعکس می بافیم تا به دوتا یکی برسیم دوباره دوتا یکی را انجام می دهیم. این دوتا یکی باید هر دفعه با دونه بعد انجام بشود که به صورت خطی کج روی شال نمایان می شود تا جایی ادامه می دهیم که دوتا یکی به سه دونه آخر برسد.

 

وقتی به سه دونه آخر رسید باید جهت موج را عوض کنید. رج روی کار را می بافیم تا به دوتا یکی برسیم یک دونه قبل از دوتا یکی و خود دونه را با هم مدل پیچ جای دونه ها را عوض می کنیم. قبل از دونه آخر یک دونه اضافه می کنیم. به همین صورت جهت موج تغییر می کند، از طرف مخالف موج قبلی دونه اضافه می شود و خط دوتا یکی هم در جهت مخالف ادامه داده می شود.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منبع: کانال نی نی بافت / ایران بانو / delna.ir


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

شال گردن موجی شکل

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
افت سرعت ميگه :
با سلام سرعت رز بلاگ مدتی هست افت کرده و متاسفانه کلمات در گوگل بالا نمیان و بخاطر افت سرعت جریمه میشن که برای سایت رز بلاگ هم خوب نیست البته یه نفر هست که مطالب خارجی در سایت شما انتشار میده میده و حتی نظرات خارجی نمی دونم مال شماست یا اسپم هست لطفا رسیدگی کنید
پاسخ : سلام ممنون از تذکرتون بله حق با شماست یه چند وقتی هست با گوگل به مشکل خوردم. واا... رزبلاگ رو که کاریش نمیشه کرد ولی مورد دوم رو پیگیری می کنم.
کد امنیتی رفرش