به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت شورتک پیش بندی سرمه ای - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت شورتک پیش بندی سرمه ای

تاريخ ارسال پست:
شنبه 1400/01/21
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
409

بافتنی و آموزش بافت شورتک پیش بندی سرمه ای

درسته الان در فصل سرد سال نیستیم اما شما هم مثل من می توانید از اوقات فراقت خود نهایت استفاده را ببرید و از هنری که دارید استفاده کنید. اگر شما هم مثل من با هنر بافتنی آشنایی دارید و می خواهید از اوقات بهره کافی را ببرید با آموزش بافت شورتک پیش بندی سرمه ای همراه رزبانو باشید. این شورتک زیبا و دوست داشتنی را برای سیسمونی کودک خود بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3327690/Knitted%20crimson%20apron%20shorts.jpg

بافتنی و آموزش بافت شورتک پیش بندی سرمه ای

 

مراحل بافت شورتک پیش بندی سرمه ای:

اندازه دور ران دانه سربندازید. با نخ سفید 2 سانت رکن ببافید، نخ صورمه ای را وصل کرده شروع به بافت کنید و هر 4رج یکبار یک دانه به دو طرف بافت اضافه کنید تا به فاق برسه بعد در هرطرف 1دانه اضافه شود. رج بعد دوتا در هر طرف اضافه شود رج بعد 3تا و این داخل میل نگه دارید. دوباره یک تکه مثل همین ببافید تا این مرحله و بعد هر دوتا تکه با هم بافته شود می تونید با 5میل ببافید، میتونید با میل گرد بافت ادامه دهید تا بقیه بافت بدون درز باشد.

 

نکته: اگر در بافت بدون درز مشکل دارید بعداز وصل کردن دوتا پاچه درز از سمت پهلو دهید که در دو مرحله بافته شود .

 

بافت ادامه داده تا به قسمت ناف برسید اینجا بافت دوقسمت میشود جلو و پشت از قسمت پهلو جدا می شود. از اینجا باید درقسمت پهلو سجاف داده شود، برای قسمت جلو فقط کافیه 6تا دانه اول و اخر بافت را با رنگ سفید رکن بافی کنید بلندی بافت حساب کنید و 3تا جادکمه تا بالا نیاز دارد
و برای قسمت پشت باید در اول و اخر بافت 6تا دانه اضافه کنید، و این 6دانه رکن بافی شود.

 

بافت را ادامه دهید تا به حلقه برسید حالا در هر طرف  شروع به کم کردن شود اول 3تا بعد 2تا دانه از هر طرف کم می شود و بعد در 5/6 رج در هر طرف یک دانه کم کنید تا برسید به روی سینه  اینجا دانه ها را نگه دارید. حالا از قسمتی که برای حلقه شروع به کم کردن کردید باید دانه بگیرید داخل میل رکن  ببافید حالا دانه های نگه داشته شده روی سینه را ببافید و در اخر از انتهای کار حلقه بعدی را داخل میل کرده و ببافید. حدود 2رج رکن بافی کنید و کور شود اگر قسمت تیزی کارتون خوب نایستاد می توانید در اون قسمت در هر رج یک دانه ژوته مخفی بگیرید و حالت هلال شود.

 

نکته: در قسمت بافت رکن حاشیه جلو باید جادکمه بزنید.

 

پشت هم به همین روش بافته شود و در اخر از پشت دانه گرفته و به اندازه پهنای 4 سانت بند ببافید. برای جیب جلو هم حدود 7/8سانت دانه سر اندازید و در هر رج یک دانه به اول و اخر رج اضافه کنید تا پهنای موردنظرتون بعد ساده ببافید تا بلندی دلخواه 4رج اخر رکن بافی شود با رنگ سفید و دور کار هم می شود دورتا دور دانه بگیرید یک رج ببافید یا با قلاب دور بافی کنید.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

شورتک پیش بندی سرمه ای

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش