به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت کلاه و پاپوش - آموزش بافت رج به رج کلاه و پاپوش قلاب بافی

آموزش بافت کلاه و پاپوش

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1396/04/25
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
435

آموزش بافت کلاه و پاپوش

اگر شما هم از علاقه مندا به هنر بافتنی و قلاب بافی هستید و با این دو هنر پر طرفدار و دوست داشتنی آشنایی دارید می توانید در این پست با آموزش بافت رج به رج کلاه و پاپوش قلاب بافی شیک و زیبا همراه رزبانو شوید. همان طور که در پست های قبلی شما را با اصول اولیه قلاب بافی آشنا کردیم حالا دیگر باید دست به کار شوید و با تمرین و بافت نمونه های مختلف مهارت خود را در این هنر پر طرفدار افزایش دهید. این کلاه قلاب بافی و پاپوش نوزاد بسیار شیک و دوست داشتنی می باشند که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که از این کلاه و پاپوش نوزاد خوشتان امده و دوست دارید یک مدل از ان ها را برای سیسمونی نوزاد دلبندتان بافت بزنید در ادامه این پست همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2933337/hat%20and%20pussy.jpg

آموزش رج به رج بافت کلاه و پاپوش قلاب بافی نوزاد

 

آموزش بافت رج به رج بافت کلاه قلاب بافی برای نوزاد:

نکته ای که باید در وهله اول به ان نوجه داشته باشید این است که این کلاه در دو مرحله بافته می شود که ما این دو مرحله را به صورت کامل و رج به رج خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد. کار بافت این کلاه بسیار ساده و اسان می باشد و فقط کافی مراحل بافت را بصورت رج به رج با ما طی کنید و از نتیجه کار حیرت زده شوید.

 

مرحله اول بافت کلاه قلاب بافی نوزاد:

برای بافت این کلاه زیبا و شیک ابتدا به اندازه 10-12 سانتی متر دونه سر بندازید و دونه ها را به سه قسمت در نظر بگیرید و به این روش ببافید که دونه های اول رج قبل از 8 دونه وسط را با بافت رکن (همه رج ها به رو یا به زیر) 8 دونه که در وسط هست را با بافت ساده (رج روی بافت به زیر و رج پشت بافت به رو) و تقریبا هر دو سانتی متر یک بار برای پیچ جای 4 دونه اول را از جلو با 4 دونه دوم جا به جا کنید و دونه های آخر رج بعد از 8 دونه وسط را با بافت رکن ببافید. به این روش ادامه دهید تا بافت به اندازه دور سر نوزاد برسد ببافید و صاف کور کنید.

 

مرحله دوم بافت کلاه قلاب بافی نوزاد:

حالا باید از لبه  بافتتان در مرحله اول دونه به میل بگیرید و ساده ببافید (رج روی بافت به زیر و رج پشت بافت به رو) تا کلاه به قد لازم برسد. حالا در رج روی بافت دونه ها را دوتا یکی از زیر ببافید. بعد به اندازه تقریبی 5 سانتی متر با بافت رکن ببافید و صاف کور کنید. نخ را بلند ببرید درز این پنج سانتی متر را بدوزید بعد از سوراخ هایی که از دو تا یکی به زیر کردنتان درست شده نخ را به صورت کوک زدن رد کنید و بکشید تا بالای کلاه جمع بشود و بعد ادامه درز کلاه را بدوزید.

 

آموزش بافت پاپوش قلاب بافی نوزاد:

نکته قابل توجه برای بافت این پاپوش قلاب بافی نیز مانند کلاه قلاب بافی نوزاد این می باشد که بافت این پاپوش هم مثل کلاه در دو مرحله بافته می شود. کار بافت را بصورت رج به رج کامل همراه ما باشید و از نتیجه کار ترس نداشته باشید قطعا نتیجه کار شما را به هیجان خواهد آورد.

 

مرحله اول بافت پاپوش قلاب بافی نوزاد:

برای بافت مرحله اول پاپوش قلاب بافی نوزاد یک عکس دیگر هم گذاشتم تا بهتر آموزش را درک کنید ( همان عکس بالای صفحه که ابعاد بزرگتری دارد). ابتدا به اندازه عرض کف پای نوزاد دونه سر بندازید و به اندازه طول کف پا با بافت رکن ببافید. حالا که بافت کف پاپوش کامل شد باید در هر طرف این بافت به اندازه طول پا دونه سر انداخته بشود و برای اینکه اون حالت برجستگی را داشته باشد باید ساده ببافید و رج های روی بافت به رو بافته بشود. برای دونه سر انداختن هم وقتی رج آخر رکن بافی را بافتید به اندازه طول پا دونه سر بندازید این دونه ها را در رج برگشت اگه به روی بافت هستید به رو ببافید و اگه در پشت بافت هستید به زیر ببافید.

 

دونه هایی که از قبل داشتید هم به همین روش ببافید در سمت دیگر هم دوباره به اندازه طول پا دونه سر بندازید و در رج برگشت دونه ها را ببافید فقط حواستان باشد که روی بافت دونه ها به رو و پشت بافت دونه ها به زیر بافته بشود. (دقت کنید که قسمتی که در مرحله دوم دونه سر انداخته شده موقع پا کردن در قسمت داخلی پا قرار می گیرد). برای بافت این پاپوش ست با کلاه بعد از بافت 4 رج ساده بافی که در روی بافت دونه ها به رو بافته می شود (قسمت برجسته دور پایین پاپوش) دوباره با بافت رکن ادامه بدهید تا اندازه بافت از جایی که دونه ها را سرانداخته بودید به اندازه از کف پا که روی زمین هست تا قوزک مچ پا برسد.

 

حالا باید به این روش ببافید که از ابتدای رج یک طرف دونه هایی را که سر انداخته بودید (ترجیحا از اون طرفی این کار را انجام بدهید که دیرتر دونه سر انداخته بودید) ببافید بعد دونه هایی که از ابتدا داشتید را ببافید تا یک دونه مونده به دونه های سر انداخته در طرف مقابل حالا این دونه آخر را با اولین دونه قسمت دونه سر انداخته و دو تا یکی کنید. برگردید دونه های وسط را ببافید تا یکی مونده به دونه آخر وسط بعد این دونه را با اولین دونه از دونه های سرانداخته در کنارش دو تا یکی ببافید. (از اینجا تا به اندازه ای که روی پاپوش بسته بشه و به ساق پا برسید فقط قسمت وسط بافته میشه و دونه های آخر رج در رج های رفت و برگشت با اولین دونه های کناری که سرانداخته بودید دوتا یکی بافته می شود). بعد از این مرحله یک سانتی متر همه دونه ها را ساده ببافید رج های روی بافت رو به زیر ببافید. بعد از یک سانتیم متر دونه ها را صاف کور کنید.

 

مرحله دوم بافت پاپوش قلاب بافی نوزاد:

حالا برای قسمت ساق پاپوش به اندازه 5-6 سانت دونه سر بندازید و باز دوباره دونه ها را سه قسمت در نظر بگیرید و به این ترتیب ببافید که دونه های اول رج قبل از 6 دونه وسط رو رکن و 6 دونه وسط را ساده بافی و تقریبا هر دو سانت یک بار برای پیچ جای 3 دونه اول را از جلو با 3 دونه دوم جا به جا کنید و دونه های آخر رج بعد از 6 دونه وسط را رکن ببافید. این بافت را تا جایی ادامه بدهید که به اندازه طول لبه پایانی مرحله اول بافت پاپوش که کور کردید برسه بعد صاف کور کنید. لبه کناری ساق پاپوش و لبه صاف کور شده قسمت مرحله اول بافت پاپوش را کنار هم بگذارید و از پشت بافت با شلال و یا کوک به هم وصل کنید و درز پشت ساق و کناره های پاپوش به کف پاپوش را بدوزید.

 

منبع:بخش آموزش بافتنی رزبانو


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

راهنمای بافت کلاه و پاپوش

آموزش بافتنی رزبانو

رج بافتنی

طریقه بافت کلاه و پاپوش

بافت کلاه و پاپوش

بافتنی دو میل

بافتنی

اصول بافت کلاه و پاپوش

بافتنی تک میل

نحوه بافت کلاه و پاپوش

بافتنی با میل

آموزش بافت کلاه و پاپوش

آموزش بافتنی

روش بافت کلاه و پاپوش

الگو بافتنی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش