به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : بافتنی و آموزش بافت لیف حمام به شکل ماهی - آموزش قلاب بافی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت لیف حمام به شکل ماهی

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1398/10/29
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
8239

بافتنی و آموزش بافت لیف حمام به شکل ماهی

بافتنی و قلاب بافی یکی از آن هنرهای جذاب و پرکاربردی می باشند که می توانند علاوه بر گرم نگه داشتن شما در روزهای سرد زمستان، وسایل تزئینی و دکوری خوبی را برای شما فراهم کنند. در این جا قصد داریم تا شما را با نحوه بافت لیف زیبا و شیک به شکل ماهی آشنا کنیم. بافت این لیف ماهی شکل می تواند کودک دلبند شما را برای رفتن به حمام و نظافت ترغیب کند. بافت این لیف زیبا و شیک زمان زیادی از شما نمی گیرد و ساده می باشد.

 

https://up.rozbano.com/view/3062638/Fish%20Leaf%20weaving%20hook.jpg

بافتنی و آموزش بافت لیف حمام به شکل ماهی

 

مراحل بافت لیف حمام به شکل ماهی:

بنا به درخواست یکی از دوستان مبنی بر آموزش بافت لیف به شکل ماهی، این آموزش را برای شما آماده کرده ایم. البته ما در مطالب قبلی سایت رزبانو آموزش بافت یک مدل دیگر از لیف ماهی دو میل را خدمت شما عزیزان ارائه داده بودیم ولی خب امروز آموزش این مدل جدید را برای شما فراهم نموده ایم. امیدوارم بتوانید این مدل لیف را ننیز بافت بزنید و آن را به کودک دلبندتان هدیه دهید.

 

در گام نخست ما هشت زنجیره بافته و به هم وصل می کنیم تا دایره ای تشکیل شود. 18 تا پایه بلند می بافیم. (یکی 6 تای که وسط آن یک زنجیره باشد می بافیم یکی را نمی بافیم  یکی دو تایی یکی را نمی بافیم 4 تا دو تایی را به همین ترتیب می بافیم) داخل پرانتز تکرار شود. 6 تایی، 5 تا دوتایی، 6 تای، 5 تا دوتایی.

 

6 تایی، 6 دوتایی، 6 تایی، 6 دوتایی. (6تایی، 3 تا دو تایی، یک 1 تایی، 3 تا دو تایی) داخل پرانتز تکرار شود. مثل ردیف قبل فقط به جای یک تایی دوتا یک تایی و در ردیف های بعدی یک تایی ها اضافه می شود تا به 11 تا یکی برسد. سپس  در رج های بعدی از یکی ها یک دانه کم می شود تا در آخر به الگوی ( 6تایی، 3 دو تایی، یک 1 تایی، 3 دو تایی)  برسیم و این الگوی داخل پرانتز را تکرار می کنیم.

 

نحوه تزئین لبه های لیف ماهی: داخل هر دانه یک پایه بلند با رنگ دیگر بافته شود سپس در  ردیف بعد، 5 زنجیره یک پایه کوتاه.

بافت باله های لیف ماهی: با رنگ هم رنگ لبه جایی که 6 تایی بافته شده از ردیف هشتم به بعد  یک سه تایی سه زنجیره بعد توی خانه ای که زنجیره را شروع کرده ایم می زنیم و این الگو تا تعداد 10 تا سه تایی تکرار می شود.

 

سمت دیگر لیف نیز به همین صورت بافته شده و سپس دو طرف با استفاده از پایه کوتاه به هم متصل می شود.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: فقط قلاب بافی

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

بافت لیف

لیف ماهی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش