به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت سبد تخم مرغ به شکل مرغ - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت سبد تخم مرغ به شکل مرغ

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1400/06/08
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
839

بافتنی و آموزش بافت سبد تخم مرغ به شکل مرغ

از سری آموزش های بافتنی، امروز هم با یک آموزش فانتزی در خدمت شما عزیزان هستیم. در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با نحوه بافت سبد تخم مرغ به شکل مرغ آشنا کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3400651/Egg%20basket%20texture.jpg

بافتنی و آموزش بافت سبد تخم مرغ به شکل مرغ

 

وسایل مورد نیاز برای بافت سبد تخم مرغ:

ابتدا ۶ زنجیره می زنیم اونو می بندیم با پایه بلند پرش می کنیم رج بعد در یک گندمی یه پایه ودر گندمی دیگه دوپایه می زنیم باید کفی سبد به شکل یک دایره باشه فقط باید مواظب باشید چین نخوره بعد از اینکه اندازه کف به دلخواه شما رسیدبا بافت پایه رو برای سبد دیواره درست میکنیم.

 

یعنی یه پایه رو یک زنجیره میزنیم واز پایین یک پایه رد میکنیم ودر پایه بعدی یه پایه رو میبافیم دورکار که تمام شد باید تا شش رج ببافین سپس برای دم در اخر سبد ۱۵زنجیره میزنیم وبا پایه بست بست میزنیم باز ۲۰ زنجیره میزنیم ودر پایه قبلی بست میزتیم دوباره۱۵ زتجیره زده ودر همان مایه بست میزنیم در اینجا سبد تمام میشود.

 

نحوه بافت سر مرغ:

برای سر مرغ ۶ زنجیره زده ودر ان پایه بلند میزنیم رج دوم یک گندمی یک پایه وگندمی دیکه دوتا ما براس سر سه ردیف دانه ها را اضافه میکنیم بعد ۶ردیف بدون اضافه کردن می بافیم ودر اخر شروع به کم کردن میکنیم قبل لز اینکه سر تمام شودر درون بافت رابا پشم شیشه یا هرچیزی پر میکنیم
نکته نباید سر را زیاد پر کنیم چون سنگین میشود وبافت سر با پایه کوتاه است.

 

قلاب ۲ میلی متر و نخ در رنگ های متفاوت مناسب با سایز قلاب، می توانید از مهره و مروارید و دکمه و….هم برای تزیین استفاده کنید.

 

روش بافت سبد تخم مرغ:

قسمت میانی:

دور ۱) ۳ زنجیره زده، با بافت نامرئی به زنجیره اول اتصال ایجاد می کنیم تا یک حلقه ایجاد بشه.
دور ۲) ۱ زنجیره زده، ۹ پایه کوتاه در داخل حلقه ایجاد شده می بافیم و با بافت نامرئی به ابتدا متصل می کنیم.
دور ۳) ۱ زنجیره زده، در همین گره یک پایه کوتاه می بافیم، ۲ پایه کوتاه در هر یک از گره های بعدی تا آخر، اتصال با بافت نامرئی به زنجیره اول.
دور ۴) ۱ زنجیره زده، در گره بعد ۲ پایه کوتاه، دستورالعمل( در گره بعد ۱ پایه کوتاه ، در گره بعد ۲ پایه کوتاه) را تا آخر ادامه داده، در نهایت با بافت نامرئی به ابتدا متصل می کنیم.
دور ۵) ۱ زنجیره زده، در گره بعد ۱ پایه کوتاه می بافیم، در گره بعد ۲ پایه کوتاه، دستورالعمل: (در هر یک از ۲ گره بعد ۱ پایه کوتاه، در گره بعد ۲ پایه کوتاه) را تا انتها ادامه می دهیم. (گره آخر را رها کرده) با بافت نامرئی به ابتدا متصل می کنیم تا در نهایت ۳۵ گره داشته باشیم.
دور ۶) ۱ بافت نامرئی در گره بعد و هر یک از گره های بعدی تا آخر می بافیم و در انتها به ابتدا متصل می کنیم و کار را خاتمه می دهیم.

 

سمت چین دور جاتخم مرغی:

دور ۱) رنگ دیگر را به هر قسمت که مایل هستیم با بافت نامرئی متصل می کنیم، ۳ زنجیره زده ، در هر یک از ۲ گره بعدی ۱ پایه بلند می بافیم، ۷ زنجیره زده، در همین گره ۱ پایه بلند دیگر می بافیم، در هر یک از ۵ گره بعدی ۱ پایه بلند می بافیم، ۷ زنجیره زده، ۱ پایه بلند در همین گره می بافیم … . و به همین ترتیب تا آخر عمل می کنیم در نهایت با بافت نامرئی به سومین زنجیره از ۳ زنجیره ابتدایی متصل می کنیم.

 

دور ۲) ۱ زنجیره زده، ۱۵ پایه بلند بر روی فضای ۷ زنجیره ای می زنیم، ۳ گره بعدی را رها کرده، ۱ پایه کوتاه بر روی گره بعدی می زنیم، ۱۵ پایه بلند بر روی فضای ۷ زنجیره ای بعدی می زنیم … . و به همین ترتیب تا آخر عمل می کنیم و در انتها با بافت نامرئی به زنجیره اول متصل می کنیم و کار را خاتمه می دهیم.

 

دور ۳) رنگ متفاوت را متصل.  و در هر یک از گره های ردیف قبل ( بجز پایه بلند اول و آخر هر گلبرگ و پایه کوتاه بین گلبرگ ها) ۱ پایه کوتاه می بافیم. (در صورت تمایل می تونید ۲ ردیف ببافید) و کار را خاتمه می دهیم.
در صورت تمایل می توانید با گل، مروارید، دکمه، مهره و … تزیینش کنید.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

سبد تخم مرغ به شکل مرغ

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش