به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت کلاه آزاد زنانه بصورت متنی

آموزش رایگان بافت کلاه آزاد زنانه بصورت متنی

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1402/10/24
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
197

آموزش رایگان بافت کلاه آزاد زنانه بصورت متنی

خوش آمدید! در اینجا آموزش بافت کلاه آزاد زنانه‌ای را داریم که شما را به دنیای دلپذیر بافتنی و خلق کلاه‌ های زیبا و شیک می‌برد. اگر شما هم از مدل این کلاه زنانه دوست داشتنی خوشتان آمده در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://rozup.ir/view/3798492/crochet%20Womens%20free%20hat%20tutorial-01.webp

آموزش رایگان بافت کلاه آزاد زنانه بصورت متنی

 

مراحل بافت کلاه آزاد:

برای بافت این کلاه باید نخ نسبتا ضخیم انتخاب کنید و به بلندی دو برابر دور صورت دانه سر اندازید. شروع کنید به رکن بافتن. نکته، اگر از سرانداختن دوبل تزئینی استفاده کنید شکیلتر است. ۲ سانت رکن ببافید حالا حساب کنید و دانه ها را تقسیم بر ۴ کنید. یک قسمت آویز سمت راست کلاه ۲ قسمت برای گردی صورت و یک قسمت آویز سمت چپ کلاه می باشد.

 

مثلا کل دانه ها ۲۰۰ تا هست میشود ۵۰ دانه اویز اول ۱۰۰ دانه دور صورت ۵۰ دانه آویز دوم. همزمان با رکن بافتن هر اویز بر ۵ تقسیم کنید و هر رج رفت و برگشت شروع بافت ۱ پنجم از دانه های هر اویز کم شود تا فقط دانه های دور صورت باقی بماند دیگه کم و زیاد نمیکنید تا بلندی بافت به اندازه عمق سر شود.

 

در اخر دانه ها را تقسیم  بر ۶ کرده بین هر قسمت ۱ دانه مشترک بذارید و در هر رج رفت دانه مشترک با یک دانه طرفین را ۳ تا یکی کنید انقدر تکرار کنید تا کل دانه های مانده حدود ۱۰ سانت شود با یک نخ همه را جمع کنید   یک منگوله اویز درست کرده روی جمع شده پشت کلاه وصل کنید
برای هر اویز جلو هم یک منگوله وصل کنید.

 

منبع: آرشیو بافت مادری (https://t.me/arshiv_baftkade_madari)

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

بافت کلاه

کلاه آزاد

کلاه زنانه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش