به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : چگونه با استفاده از مکمل bcaa آنابولیسم بدن را را حفظ کنیم؟

چگونه با استفاده از مکمل bcaa آنابولیسم بدن را را حفظ کنیم؟

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1401/04/12
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
121

چگونه با استفاده از مکمل bcaa آنابولیسم بدن را را حفظ کنیم؟

چگونه با استفاده از مکمل bcaa آنابولیسم بدن را را حفظ کنیم؟ برای بسیاری از ورزشکاران و کسانی که از مکمل bcaa استفاده می کنند دغدغه های مختلفی از قبیل قیمت و خرید آن وجود دارد.  اشراف به اهمیت ...

 

https://up.rozbano.com/view/3514485/bcaa%20supplement.jpg

خرید مکمل bcaa

 

برای بسیاری از ورزشکاران و کسانی که از مکمل bcaa استفاده می کنند دغدغه های مختلفی از قبیل قیمت و خرید آن وجود دارد. اشراف به اهمیت بالای آمینواسیدهای شاخه‌دار (BCAA) و نقش مهمی که در متابولیسم ماهیچه ایفا می‌کنند موجب می‌شود با کمی چشم‌پوشی از نیازهای کمتر ضروری برای خرید این مکمل ارزشمند بودجه‌ی مجزایی در نظر بگیرید.

 

همچنین افراد بسیاری از چربی های شکمی رنج می برند و ممکن است همیشه از خود بپرسند که چگونه چربی های شکمی را با مکمل bcaa کاهش دهیم؟ که باید بگویم با این مکمل این امکان وجود دارد.

 

BCAA از آنجا که در تحریک سیگنال‌های مولکولی نقش پررنگی دارند در نهایت منجر به سنتز پروتئین عضلانی و تجزیه پروتئین عضلانی می‌شوند، و این عملکردشان را در زمره‌ی حیاتی‌ترین اثرگذاری یک مکمل پروتئنی باید شمرد. بنابراین چنانچه در پی عضله‌سازی هستید اهمیت این مکمل را نادیده نگیرید.

 

هر آنچه که باید از بی سی ای ای بدانید!

ایزولوسین، لوسین و والین را در دسته‌بندی آمینواسیدهای ضروری و شاخه‌دار قرار می‌دهیم. اصطلاحی که برای نامیدن این گروه استفاده می‌کنیم BCAA است. نام مکملی که در توصیه‌های تغذیه‌ای پزشکی و ورزشی، به‌ویژه درزمینۀ افزایش پاسخ عضلانی در بدن توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

 

اخیرا محققان ادعا می‌کنند مکمل bcaa باعث بهبود ریکاوری و افزایش سازگاری با تمرینات می‌شود. ادعاهای مربوط به این محصول بر اساس طیف گسترده‌ای از مکانیسم‌ها است.

 

از افزایش سنتز پروتئین ماهیچه‌ای (MPS) و کاهش تجزیه پروتئین ماهیچه‌ای (MPB) گرفته تا محافظت از سیستم ایمنی، افزایش اکسیداسیون چربی (ترکیب شدن چربی با اکسیژن) و کاهش درد عضلانی و بسیاری از کاربردهای دیگر در این مکمل‌ها یافت می‌شوند.

 

برای دریافت قیمت و خرید بی سی ای ای می‌توانید به سراغ نزدیک‌ترین داروخانه به محل زندگیتان بروید. شاید هم سرچ در گوگل و پیدا کردن یک داروخانه آنلاین معتبر پیشنهاد بهتری باشد.

 

BCAA در حمایت از عضلات چه نقشی دارد

مصرف bcaa بدون مصرف مکمل‌های دیگر خیلی به ساخت پروتئین کمک نمی‌کند. مثلاً اگر bcaa را با کراتین ترکیب کنید خیلی جواب می‌دهد. شواهد نشان می‌دهند که مصرف bcaa سنتز پروتئین عضلانی را پس از تمرین افزایش می‌دهد. bcaa در حالت استراحت از تجزیه پروتئین عضلانی جلوگیری می‌کند.

 

استفاده از bcaa به‌عنوان یک اقدام برای کاهش آسیب عضلانی ناشی از ورزش مفید است. یکی از مزایایی که به مکمل bcaa نسبت داده می‌شود جنبه ریکاوری است. ریکاوری با عضله سازی یا آنابولیسم ایجاد می‌شود کهپایه‌های آن افزایش سنتز پروتئین ماهیچه‌ای (MPS) و کاهش تجزیه پروتئین ماهیچه‌ای (MPB) هستند. مقداری از پروتئین در بدن تجزیه شده و مقداری هم ساخته می‌شود.

 

تعادل خالص بین این دو، مقدار آن پروتئین را در عضله تعیین می‌کند و بر عملکرد آن پروتئین تأثیر می‌گذارد. آمینواسیدهای شاخه‌دار مدت‌هاست که بر MPS و MPB تأثیر می‌گذارند.

 

مطالعات بر روی عضلات در انسان‌های در حال استراحت نشان داد که لوسین بر MPS تأثیر می‌گذارد. آمینواسیدها بستری را برای سنتز پروتئین‌های جدید فراهم می‌کنند، اما bcaa و به‌ویژه لوسین نیز به‌عنوان سیگنال‌های خاصی عمل می‌کنند که باعث تحریک ساخت پروتئین می‌شوند.

 

بنابراین، مکمل bcaa می‌تواند به‌عنوان یک محرک برای MPS عمل کند. علاوه بر این، تأثیر bcaa بر MPB یک منطق قوی برای عضله سازی پس از تمرین فراهم می‌کند تا تعادل بین سنتز و تجزیه پروتئین‌هایی را که برای بهینه‌سازی ریکاوری مهم هستند، افزایش دهد.

 

بسیاری از مردم و به‌ویژه ورزشکاران به این باور رسیده‌اند که مصرف مکمل bcaa یک اقدام مؤثر برای افزایش ریکاوری و سازگاری با تمرین است.

 

به‌عنوان‌مثال، افزایش اندازه و قدرت عضلات ناشی از افزایش تعادل پروتئین‌های میوفیبریلار است. آنابولیسم عضلانی (ساخت پروتئین) هم برای ترمیم و بازسازی بافت ماهیچه‌ها و عضلات که منجر به بهبودی بیشتر و سازگاری با تمرینات ورزشی می‌شود بسیار مهم است.

 

به دنبال تمرینات مقاومتی، آنابولیسم عضلانی منجر به ترمیم سلول‌های عضلانی آسیب‌دیده و رشد بافت و ماهیچه می‌شود. وقتی آنابولیسم عضلانی افزایش پیدا می‌کند ترمیم عضلات، افزایش قدرت هوازی و عملکرد استقامتی پس از ورزش استقامتی دیده می‌شود.

 

https://up.rozbano.com/view/3514486/bcaa%20supplement-01.jpg

خرید مکمل بی سی ای ای

 

Bcaa و انواع آن

پاسخ MPS و MPB به مکمل bcaa در هنگام ورزش موردبررسی قرار گرفته است. مطالعات پاسخ MPS و MPB را به مصرف لوسین به‌تنهایی یا در ترکیب با سایر آمینواسیدهای شاخه‌دار (والین و ایزولوسین) بررسی کرده‌اند. ازآنجایی‌که معمولاً تصور می‌شود لوسین تأثیرگذارترین bcaa است، اکثر مطالعات بر روی پاسخ به مصرف لوسین تمرکز دارند. به‌طور طبیعی، پاسخ به لوسین بیشتر از آمینواسیدهای دیگر است و تأثیر بیشتری بر آنابولیسم عضلانی دارد.

 

پروتئین عضلانی با bcaa تجزیه می شود.

تأثیر مکمل bcaa بر هایپرتروفی عضلانی (افزایش حجم عضلات) در درجه اول به تحریک مسیرهای منجر به MPS توسط لوسین نسبت داده می‌شود. افزایش غلظت لوسین و احتمالاً ایزولوسین و والین در خون با مصرف مکمل‌های bcaa باعث تحریک مسیر سیگنال دهی mTORC می‌شود.

 

این مسیر سیگنال دهی سرعت سنتز پروتئین را افزایش می‌دهد. مصرف لوسین باید به آستانه‌ای برسد تا فرآیندهای آنابولیک در عضلات را حداکثر تحریک کند. بنابراین، از مکمل bcaa به‌عنوان یک جزء مهم از هر رژیم غذایی برای به حداکثر رساندن هایپرتروفی عضلانی حمایت می‌شود.

 

bcaa چگونه در انابولیسم بدن تاثیر می گذارد؟

ورزش مقاومتی یک محرک قوی برای سیگنال دهی افزایش سرعت سنتز پروتئین است. سیگنال دهی ساخت پروتئین به‌ویژه فعال شدن پروتئین کیناز با افزایش سرعت سنتز پروتئین (MPS) و رشد عضلانی در موش‌ها و انسان‌ها ارتباط دارد.

 

پاسخ سیگنال‌های آنابولیسم عضلانی (ساخت پروتئین) به ورزش و مکمل‌های bcaa موردبررسی قرار گرفتند و نشان دادند که bcaa و تمرینات مقاومتی سیگنال دهی را از طریق مسیر mTORC تحریک می‌کنند. به نظر می‌رسد که مهم‌ترین جزء مکمل‌های bcaa لوسین باشد.

 

بااین‌حال، تجویز یک مکمل متشکل از ایزولوسین و والین بدون لوسین منجر به پاسخ محدودی از سیگنال دهی mTORC در مقایسه با پاسخ به مصرف مکمل لوسین شد. یعنی تأثیر اصلی مکمل‌های bcaa به خاطر وجود لوسین است، اما ایزولوسین و والین این تأثیر را افزایش می‌دهند.

 

سنتز پروتئین ماهیچه‌ای با مکمل‌های bcaa

شواهد نشان داده‌اند که مکمل bcaa تأثیر آنابولیکی بر عضلات اسکلتی دارد. مطمئناً مصرف bcaa برای افزایش سنتز پروتئین‌های ماهیچه‌ای پس از ورزش ضروری است.

 

مصرف لوسین به‌تنهایی باعث تحریک سنتز پروتئین‌های ماهیچه‌ای (MPS) در عضله انسان در حال استراحت می‌شود. علاوه بر این، MPS که به دنبال ورزش در موش‌ها کاهش می‌یابد، با مصرف لوسین جبران می‌شود.

 

بنابراین، شواهد غیرمستقیم فراوانی برای پیش‌بینی اینکه مکمل‌های bcaa پس از ورزش باید سنتز پروتئین ماهیچه‌ای را افزایش دهند، وجود دارد.

 

ارتباط مصرف پروتئین و آمینواسید با MPS ممکن است با مصرف سایر مواد مغذی تغییر پیدا کند. MPS در پاسخ به مصرف 25 گرم پروتئین آب‌پنیر (وی پروتئین) پس از ورزش بیشتر از پاسخ به دوز پایین آن یعنی 6.25 گرم به همراه لوسین اضافی است.

 

بااین‌حال، مصرف دوز بالاتر لوسین اضافه‌شده به 6.25 گرم پروتئین آب‌پنیر منجر به نرخ مشابه MPS با مصرف 25 گرم پروتئین آب‌پنیر در این وضعیت بود.

 

https://up.rozbano.com/view/3514487/bcaa%20supplement-02.jpg

خرید مکمل بی سی ای ای از داروخانه روشا

 

تجزیه پروتئین ماهیچه‌ای و مکمل‌های bcaa

تأثیر مکمل bcaa بر رشد و ریکاوری عضلانی پس از ورزش می‌تواند بر روی کاهش تجزیه پروتئین عضلانی هم دیده شود؛ یعنی مکمل bcaa می‌تواند بر هر دو طرف معادله تعادل پروتئین تأثیر بگذارد.

 

مطالعات اولیه نشان داده که bcaa تجزیه پروتئین کل بدن را کاهش می‌دهد. تأثیر bcaa بر کاهش تجزیه پروتئین (MPB) براثر متابولیسم لوسین، بتا هیدروکسی و بتا متیل بوتیرات ایجاد می‌شود.

 

هرچقدر تجزیه پروتئین در بدن کاهش یابد، تعادل بین ساخت پروتئین و تجزیه آن افزایش پیدا می‌کند و درنتیجه عضلات بزرگ‌تر و قوی‌تر می‌شوند.

 

MPB همچنین یک جزء کلیدی از گردش پروتئین ماهیچه‌ای است که منجر به بازسازی عضلات می‌شود. بنابراین، در برخی شرایط MPB بالا می‌تواند سودمند باشد. مثلاً برای تجزیه و حذف پروتئین‌های آسیب‌دیده کاربرد دارد.به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]