به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت پترن آجری با چهار روش - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت پترن آجری با چهار روش

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1399/01/24
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
3794

بافتنی و آموزش بافت پترن آجری با چهار روش

امروز از سری مطالب آموزشی بافتنی، با نحوه بافت یک پترن زیبا و کاربردی در خدمت شما عزیزان هستیم. در این جا قصد داریم شما را با نحوه بافت پترن آجری آشنا کنیم. اگر شما هم از این مدل بافت خوشتان آمده است و دوست دارید با نحوه بافت آن آشنا شوید در ادامه همراه رزبانو باشید. بافت این نمونه، فقط 20 تا 30 دقیقه وقت شما را می‌ گیرد.

 

https://up.rozbano.com/view/3116476/Brick%20pattern%20Crocheting%20tutorial.jpg

بافتنی و آموزش بافت پترن آجری با سه روش

 

آموزش بافت پترن آجری:

در این آموزش، یاد خواهید گرفت که هنگام بافت الگویِ راه راه، چگونه رنگ‌ها را به طور منظم، تغییر دهید، که البته این ویژگی کلیدی بافت پترن آجری یا موزائیکی است؛ از آن جایی‌ که شما تنها در هر لحظه معین، یک رنگ را می‌ بافید، بنابراین مجبورید، نخ‌ ها را هر دو رج یک بار، تغییر دهید. در آخر، شما با یک تکنیک خاص کور کردن (که نمونه بافت ما را خیلی هموار و یکنواخت می‌ نماید)، آشنا خواهید شد.

 

روش اول بافت پترن آجری:

اکنون باید نخ‌ های کاموا و میل بافتنی‌ های مناسب را انتخاب کنیم. دو رنگ نخ کاموا با ضخامت یکسان (در اینجا نمره 4) را انتخاب کنید. سپس یک جفت میل بافتنی ساده با سایز متناسب با نخ‌ های کاموا را انتخاب کنید. در این جا چون ما نخ نمره 4 را انتخاب کردیم، میل بافتنی سایز 4.5 میلی‌ متر را باید تهیه کنیم.

 

الگوی بافت طرح آجری:

با نخ رنگ اصلی، 23 دونه، یا مضربی از 6 دونه منهای 1 دونه، سر بیاندازید.
رج اول (روی کار): با نخ رنگ اصلی، تمام رج را از زیر ببافید.
رج دوم (پشت کار) و همه رج‌های پشت کار: این رج را از رو ببافید.
رج سوم: با نخ رنگ مکمل: (5 تا از زیر ببافید، 1 دونه را نبافته بگیرید)؛ دستورالعمل داخل پرانتز را تا 5 دونه مانده به انتهای رج تکرار کنید، 5 دونه آخر را از زیر ببافید.

 

رج چهارم: (5 تا از رو ببافید، 1 دونه را نبافته بگیرید)؛ دستورالعمل داخل پرانتز را تا 5 دونه مانده به انتهای رج تکرار کنید، 5 دونه آخر را از رو ببافید.
رج پنجم: با نخ رنگ اصلی، رج اول را تکرار کنید.
رج ششم: دستوالعمل رج دوم را تکرار کنید.
رج هفتم: با نخ رنگ مکمل، 2 تا از زیر ببافید، (1 دونه را نبافته بگیرید، 5 تا از زیر ببافید)؛ دستورالعمل داخل پرانتز را تا 3 دونه مانده به انتهای رج تکرار کنید، 1 دونه را نبافته بگیرید، 2 تا از زیر ببافید.

 

رج هشتم: 2 تا از رو ببافید، 1 دونه را نبافته بگیرید، (5 تا از رو ببافید، 1 دونه را نبافته بگیرید)؛ دستورالعمل داخل پرانتز را تا 3 دونه مانده به انتهای رج تکرار کنید، 3 دونه آخر را از رو ببافید.
رج نهم: با نخ رنگ اصلی، این رج را از زیر ببافید.
رج دهم (پشت کار): به روش کور کردن از زیر، این رج را کور کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3116477/Brick%20pattern%20Crocheting%20tutorial-01.jpg

آموزش بافت پترن آجری یا موزائیکی

 

روش دوم بافت مدل آجری یا خانه شطرنجی:

47 دانه سربگیرید
رج 1 (روی کار ) : از رو
رج 2 : زیر

 

رج 3 : رو
رج 4 : 8 رو ، 3 دانه نبافته ، (11 رو ، 3 نبافته ) دوبار ، 8 رو
رج 5 : 8 زیر ، 3 دانه نبافته (11 زیر ، 3 نبافته ) دوبار ، 8 زیر
رج 6 و 7 : مثل رج 4 و 5

 

رج 8 : مثل رج 4
رج 9 تا 11 : مثل رج 1 تا 3
رج 12 : 1 رو ، 3 نبافته ، (11 رو ، 3 نبافته ) 3بار ، 1 رو
رج 13 : 1 زیر ، 3 نبافته ،(11 زیر ، 3 نبافته ) 3 بار ، 1 زیر
رج 14 و 15 : مثل 12 و 13

 

رج 16 : مثل 12
این 16 رج را تا جایی که بشه 20.5 سانت ببافید و با رج 10 تمام کرده و کور کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3116478/Brick%20pattern%20Crocheting%20tutorial-02.jpg

آموزش گام به گام بافت پترن آجری در قلاب بافی

 

روش سوم بافت مدل آجری:

همان طور که از تصویر بافت مشخص هست بافت مضربی از پنج هست یک رج (روی بافت) به زیر هست رج دوم به رو رج سوم و دونه پنجم رو خیلی شل ببافید. بعد (می توانید برای زیبایی بیشتر رنگ نخ را عوض کنید) باید چهار رج بعدی رو به ترتیب به رو  به رو به زیر و به رو ببافید (چهار دونه را ببافید و دونه پنجم که همان دونه شل بافت بود رو بدون بافت به میل راست انتقال بدید در حالی که نخ در پشت بافت باید قرار بگیره نه روی بافت) دوباره در رج هشتم  که پشت بافت هست یک رج از رو ببافید و یک رج به زیر به  ترتیب بالا تا آخر ادامه بدهید ولی با این تفاوت که ابتدا دونه سوم رو در این رج شل ببافید و بعد از اون دونه های پنجم را شل ببافید تا آجری ها مثل تصویر روی هم قرار بگیرد.

 

روش چهارم از بافتني مدل آجری:

يك مدل ساده كه تقريبا روي لباس مثل خونه هاي شطرنج مي افته توضيح مي دم اين مدل خيلي ساده است فرض كنيد مربع هاي 10 * 10 مي خواهيد داشته باشيد يك دانه به ميل مي گيريد براي لبه ي لباس 10 تا دانه ي اول يكي از رو يكي از زير مي بافيد ده تاي دوم همه از رو يا همه از زير فرقي نمي كند اين مربع جودانه مي شود و همين طور تا اخر رج ادامه مي ديد در پشت بافت اونايي كه يكي از رو يكي از زير بو.ده را همان طور كه بوده مي بافيد ولي اونايي كه همه را از رو بافتيد مجددا از رو مي بافيد و اگر از زير بافتيد مجددا از زير مي بافيد. بعد از رج 10 جا هارو عوض كنيد يعني اونايي كه جو دونه هستند مثل كشباف و برعكس.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: کانال بافتنی فقط دومیل / parsimade.com / housekeeping.sarzade.com

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

مدل بافت

پترن آجری

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش