به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت دو مدل کلاه زنانه مدل نخودی و مدل پیچ - آموزش بافتنی رزبانو

آموزش بافت دو مدل کلاه زنانه مدل نخودی و مدل پیچ

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1398/08/20
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
10342

آموزش بافت دو مدل کلاه زنانه مدل نخودی و مدل پیچ

در این مطلب با آموزش بافت دو مدل کلاه بافت زنانه در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. این دو مدل کلاه، شامل بافت کلاه مدل پیچ و یک کلاه زیبای دیگر با بافت نخودی می باشد. کلاه های بافت زیبا و شیک دارای تنوع زیادی می باشند و هر روز مدل های جدید به بازار می آید که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. اگر شما عزیزان هم از این دو مدل کلاه خوشتان آمده است و دوست دارید در این مطلب از سری مطالب آموزش بافتنی رزبانو با نحوه بافت آن ها آشنا شوید در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3002828/Pea%20Model%20Women%20Hat.jpg

آموزش رج به رج بافت کلاه زنانه و دخترانه با بافت نخودی

 

آموزش رج به رج بافت کلاه زنانه و دخترانه با بافت نخودی:

بافت نخودی (یا نخودچی) که بافت بسیار راحتی است، برای ژاکت کودکان یا لباس های نوزادی بسیار مناسب است. این طرح زیبا روی کامواهای به رنگ روشن، خصوصا سفید بسیار جلوه دارد. از این مدل برای جوراب، روفرشی، کلاه و بلوز و دامن خردسالان نیز می توانید استفاده کنید. در این آموزش ما قصد داریم از این نوع بافت برای بافت یک کلاه زیبای دخترانه و زنانه بهره ببریم.

 

شروع بافت کلاه زنانه مدل نخودی:

تعداد دوانه ها مضربی از 4 می باشد. رج اول: روی کار هست. تمام دانه ها را از رو ببافید. رج دوم: * سه دانه را با هم از رو ببافید. در دانه ی بعد به این صورت ببافید (یک دانه از زیر یک دانه از رو یک دانه از زیر) قسمت بعد از ستاره را تا انتها تکرار کنید. رج سوم:تمام دانه ها را از رو ببافید. رج چهارم : * (یک دانه از زیر, یک دانه از رو, یک دانه از زیر) در دانه ی بعد ببافید. سه دانه بعد را با هم از رو ببافید. رج یک تا 4 را تا جایی که دوست دارید تکرار کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3002829/Women%20hats%20screw%20models.jpg

آموزش بافت کلاه زنانه مدل پیچ

 

آموزش بافت کلاه زنانه مدل پیچ:

برای بافتن کلاه و شال گردن زنانه صدها مدل متنوع وجود دارد که یکی از یکی زیباتر هستند، کلاه و شال گردن هایی که با دو میل بافته می شوند مدل های تیغ ماهی، پیچ، فندقی، برگ، لوزی و حصیری دارند که شاید باورتان نشود آن ها دستبافت هستند. برای بافت پیچ کافی است شما فقط بافت زیر و رو را بلد باشید بقیه کار فقط در جابجا کردن دانه ها خلاصه می شود. فقط برای جابجا کردن دانه ها بهتر است از قلاب های نگهدارنده و یا از یک میل بافتنی اضافی یا سنجاق قفلی استفاده کنید.

 

آموزش بافت کلاه مدل پیچ:

دانه های در نظر گرفته برای این نوع گیس باف ۹ دانه می باشد که در کل باید تعداد دانه هایی که در نظر می گیرید، به ۳ قابل قسمت باشد. برای این کلاه به جز ۹ دانه ۴ دانه برای حاشیه های کناری گیس باف در نظر می گیریم. دانه های حاشیه باید از رو ببافید تا مدل گیس خودش نشان می دهد. برای کلاه اندازه دور سر دانه بندازید. اگر می خواهید ۶ تا گیس بیفتد، ۴۵ دانه فقط برای گیس ها در نطر بگیرید و ۲ دانه بین هر گیس در نظر بگیرید و ۲ دانه هم کناره ها و برای شروع دو رج اول ۱ زیر ۱ رو ببافید. و بعد تقسیم بندی دانه ها را انجام دهید، ۹ تا زیر ۲ تا رو به همین ترتیب و بعد ۵ رج دانه ها رو به همون صورت که می بینید ببافید.

 

https://up.rozbano.com/view/3002830/Women%20hats%20screw%20models-01.jpg

آموزش بافت کلاه زنانه و دخترانه شیک مدل پیچ

 

برای زدن مدل پیچ اول باید روی ۶ تا دونه اول پیاده کنید ۳ دانه اول روی میل نگه می دارید و ۳ دانه دوم با میل کمکی می گیرد و این ۳ دانه رو از زیر ببافد. و حالا ۳ دانه اول از زیر ببافید به این صورت یک پیچ انداختین حالا ۳ دانه سوم ببافید این مدل روی گیس های دیگر تکرار کنید و بعد باز ۵ رج ببافید حالا باید مدل روی ۶ تای دوم پیاده کنید ۳ دانه اول می بافید و این کار روی ۶ دانه بعدی تکرار می کنید. به همین صورت تا بالا باید این چند رج تکرار کنید، تا گیس باف شما شکل بگیرد تا بلندی دلخواه ببافید و وقتی به بالای کلاه رسیدید، دانه کم کنید (دو دانه ی از رو) و بالای کلاه جمع کنید برای شال گردن همین کار باید تکرار کنید.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: آسان بافت / گل برفی


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافت

کلاه

بافتنی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
معصومه ميگه :
سلام لطفا بافت سبدی رو توضیح بدین
پاسخ : سلام دوست عزیز قبلا این آموزش رو تو سایت قرار داده ایم لطفا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.
http://www.rozbano.com/scarlet-fabric-and-basket-hat.html

در آینده هم انشاا... این نوع بافت رو بصورت مجزا خدمتتون آموزش می دهیم.
کد امنیتی رفرش