به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : پیکسل سوزنی چیست و چه کاربردی دارد؟

پیکسل سوزنی چیست و چه کاربردی دارد؟

تاريخ ارسال پست:
1397/11/27
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
767

پیکسل سوزنی چیست و چه کاربردی دارد؟

پیکسل سوزنی از نمونه روش های معرفی کسب و کار و تبلیغات می باشد. ضمن اینکه گاهی می تواند نشان ارادت به سازمان، گروه، تیم ورزشی یا یک هنرمند باشد. پیکسل ها از نظر شکل هندسی، ابعاد، نحوه نصب و ... با هم متفاوت می باشند. کاربرد مختلفی دارند اما بیشتر بر روی لباس ها دیده می شوند.

 

پیکسل سوزنی چیست و چه کاربردی دارد؟

در حال حاضر از روش های تبلیغاتی مختلفی برای گسترش کسب و کار و معرفی آن استفاده می شود. در واقع شرکت ها و مراکز گوناگون نیاز به دیده شدن و معرفی دارند. چون تنها در این صورت می توانند به فروش قابل توجهی دست یابند و به عنوان شرکت های معتبر مطرح شوند. پیکسل سوزنی یکی از شیوه های تبلیغاتی برای جذب مشتری و معرفی می باشد.

 

معرفی پیکسل سوزنی

همان طور که می دانید نمادها دارای مفهوم و زبان خاصی می باشند. بنابراین بهتر از سایر روش های تبلیغاتی می توانند در بیان اهداف و معرفی محصولات مفید و میسر واقع شوند. شما با طراحی پیکسل سوزنی می توانید از یک نماد برای برقراری ارتباط و انتقال پیام به مخاطب استفاده کنید. در واقع این نماد بیشتر از سایر روش ها مورد توجه مشتری و مخاطب قرار می گیرد. ضمن اینکه هر کدام از این نمادها مفهوم و پیغامی را برای مخاطبان شما به دنبال دارند. به همین خاطر در شکل های گوناگون طراحی می گردند.

 

https://up.rozbano.com/view/3079041/What%20is%20a%20Needle%20Pixel%20and%20What%20Does%20It%20Use.jpg

معرفی پیکسل سوزنی

 


طراحی نمادها بیان گر تفکرات شماست و قطعاً یک نماد می تواند تصویر روشنی از فعالیت، تفکرات، انگیزه، اهداف و ... شما در اختیار مخاطب قرار دهد. پیکسل سوزنی در علم گرافیک با مفهوم نماد همراه می گردد. در ایران منظور از پیکسل سوزنی همان بج سینه می باشد. این در حالی است که در خارج از مرزهای ایران برای توصیف پیکسل سوزنی از کلمه button  یاد می شود.

 

در کشور ما دستگاه هایی که با آن پیکسل تولید می گردد با نام پیکسل زن یا دستگاه چاپ پیکسل شناخته می شود. این دستگاه در خارج از مرزهای ایران با کلمه button maker  هم معنی می باشد. البته پیکسل سنجاقی با بج سینه تفاوت های زیادی نیز دارد. به عنوان مثال باید گفت پیکسل در نوع چاپی طراحی می شود و ممکن است رنگی نیز باشد. پیکسل ها تنوع چندانی ندارد و با اندازه های یکسان تولید می گردند.

 

پیکسل سوزنی می تواند به شکل دایره ای، مستطیلی و در نوع مربعی نیز باشند. بیشتر پیکسل های سنجاقی در نوع دایره متداول تر خواهند بود. نوجوانان علاقه زیادی به بهره مندی از پیکسل های سوزنی دارند. در واقع این پیکسل ها برای استفاده بر روی کیف، کوله پشتی، پیراهن، کفش و ... مورد توجه قرار می گیرند.

 

https://up.rozbano.com/view/3079042/What%20is%20a%20Needle%20Pixel%20and%20What%20Does%20It%20Use-01.jpg

معرفی انواع پیکسل

 

پیکسل سوزنی قیمت کمی برای تولید دارد. در واقع گاهی بر روی این پیکسل ها از لوگوی خاص مربوط به یک تیم، شرکت، بازیگر و ... استفاده می شود. پیکسل ها در انواع مختلف ساخته می شوند اما نمونه پیکسل های سوزنی بیشترین کاربرد را در میان سایر پیکسل ها به همراه دارند و بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

 

معرفی انواع پیکسل

پیکسل ها انواع گوناگونی دارند. در واقع پیکسل سوزنی، پیکسل جاکلیدی و پیکسل مگنتی یا مغناطیسی از انواع پیکسل می باشند.

 

پیکسل سوزنی: این نوع پیکسل با سنجاق یا چیزی معادل آن به کفش، کیف و بیشتر از همه لباس متصل می گردد. پرکاربرد بوده و بیش از سایر پیکسل ها مورد توجه قرار می گیرد. این نوع پیکسل برای شناسایی یونیفورم افرادی که در یک هتل، اداره یا سازمان خاص فعالیت می کنند، طراحی می گردد. در واقع در چنین شرایطی هم برای تبلیغ کار و هم به جهت تفکیک اعضاء از پیکسل سوزنی کمک گرفته می شود.

 

پیکسل جاکلیدی: این نوع پیکسل بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. به عنوان مثال یک شرکت چای معتبر اقدام به پیسکل زنی می کند. این کار با پیکسل تصویر دلخواه سرمایه گذار انجام می شود و می تواند معرف شرکت یا کسب و کار شما باشد. در واقع این پیکسل با لوگوی شرکت و احتمالاً اطلاعات مربوط به شرکت شما معرفی می گردد.

 

پیکسل مغناطیسی: این نوع پیسکل ها نیز بیشتر جنبه تزیینی دارند و به دلیل مغناطیس خود می توانند بر روی یخچال، کابینت و ... مورد استفاده قرار بگیرند.

 

انواع پیکسل سوزنی

پیکسل سوزنی می تواند از نظر اندازه در نوع بزرگ یا کوچک تولید شود. این پیکسل از نظر شکل هندسی نیز به صور مربع، مستطیل و دایره دیده می شود. نمونه دایره ای این پیکسل ها نسبت به  اشکال دیگر آن رواج و کاربرد بیشتری دارد. این پیکسل ها می توانند با موضوعات دلخواه شما نظیر عشق، امید، تصاویر مذهبی، فانتزی، تایپوگرافی و نوستالژیک طراحی گردند.

 

https://up.rozbano.com/view/3079043/What%20is%20a%20Needle%20Pixel%20and%20What%20Does%20It%20Use-02.jpg

طراحی پیکسل با عکس دلخواه


ارائه پیکسل با عکس دلخواه در فروشگاه اینترنتی اسمابانو

بسیاری از افراد ایده خاصی برای طراحی یک پیکسل سوزنی دارند و می خواهند با آن لوگو معرفی گردند. به عنوان مثال بسیاری از نوجوانان تمایل دارند لوگوی تیم مورد علاقه خود را بر روی لباس داشته باشند و از این طریق ارادت خود را به تیم مورد علاقه خود نشان دهند. ضمن اینکه بسیاری از خانم ها نیز تمایل دارند از پیکسل سوزنی جذابی بر روی مانتوی خود استفاده کنند.

 

سفارش پیکسل با عکس دلخواه یکی از خدمات مهم مربوط به فروشگاه اینترنتی اسمابانو می باشد. در واقع شما می توانید پیکسل مورد علاقه خود را به این فروشگاه اینترنتی سفارش دهید و آن را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید. قیمت در نظر گرفته شده برای این پیسکل ها بسیار کم و مقرون به صرفه می باشد. ضمن اینکه فروشگاه اینترنتی اسمابانو این پیکسل ها را با نهایت ظرافت و کیفیت به شما مشتریان عرضه خواهد کرد.

 

ساخت پیکسل سوزنی

همان طور که اشاره شد برای پیکسل زنی از یک دستگاه مخصوص چاپ پیکسل استفاده می شود. در ایران دستگاه های چینی برای تولید پیکسل سوزنی و ... استفاده می شوند. در واقع فعلاً کشور ایران وارد کننده این پیکسل ها می باشد. نام دستگاه چاپ پیکسل دستگاه پرس پیکسل کلا می باشد. این دستگاه ها دو نوع دارند.

 

https://up.rozbano.com/view/3079044/What%20is%20a%20Needle%20Pixel%20and%20What%20Does%20It%20Use-03.jpg

نحوه ساخت پیکسل سوزنی

 

برای زدن پیکسل سوزنی از دستگاه های ریلی و چرخشی استفاده می شود. ابتدا قالب های پیکسل در اشکال مختلف مانند مربع، دایره و ... تولید می گردد. در ادامه از این دستگاه ها برای زدن پیکسل استفاده می شود. در نمونه ریلی این دستگاه، قالب ها به شکل ریلی بر روی دستگاه چاپ پیکسل حرکت می کنند و در نمونه چرخشی قالب ها بر روی دستگاه به شکل چرخشی پیش خواهند رفت.

 

در دستگاه های چرخشی چاپ پیکسل، سرعت کار برای زدن پیکسل های سوزنی و ... بالاست. این موضوع به دلیل حرکت آسان و سریع قالب بر روی دستگاه ها می باشد. ضمن اینکه این دستگاه علاوه بر قالب دایره، جایگاه مناسبی برای حرکت قالب های دیگر همچون مستطیل و مربع را نیز دارا می باشد. از این رو برای چاپ پیکسل سوزنی مورد توجه قرار می گیرد.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

پیکسل سوزنی

پیکسل با عکس دلخواه

انواع پیکسل

پیکسل سنجاقی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]