به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت کیف قلاب بافی دومیل - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کیف قلاب بافی دومیل

تاريخ ارسال پست:
شنبه 1401/02/24
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
819

بافتنی و آموزش بافت کیف قلاب بافی دومیل

از سری آموزش های قلاب بافی و بافتنی با یک سورپرایز ویژه و دوست داشتنی در خدمت شما هستیم. در این جا می خواهیم شما عزیزان را با نحوه بافت کیف قلاب بافی دومیل آشنا کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3496337/The%20texture%20of%20the%20two-mil%20crochet%20bag.jpg

بافتنی و آموزش بافت کیف قلاب بافی دومیل

 

مراحل گام به گام بافت کیف زنانه:

ابتدا با نخ نسبتا ضخیم ۵۶دانه سر می اندازیم و کشبافت یکی زیر و یکی رو به طول ۱۶سانت می بافیم. در این مرحله در طول رج ۸دانه اضافه می کنیم که تعداد دانه ها ۶۴ می شود. سپس ۵رج ساده بافی می کنیم و در رج ششم برگ ها را می اندازیم.

 

برای این تعداد به فاصله مساوی من ۸ برگ انداختم. زمینه بافت ما از رو و برگ ها از زیر بافته می شود. برای هر برگ از دانه های زمینه یک عدد را زیر می بافیم و قبل و بعد از ان را ژته می اندازیم. رج های پشت مدل کلا دانه ها همونطور که دیده می شوند بافته می شوند.

 

در رج های بعدی برای بزرگ کردن برگمون از کنار دانه وسط برگ قبل و بعد یه ژته  می اندازیم و بزرگ کردن برگ ها را تا جایی ادامه می دهیم که تعداد دانه برگ ۱۱ بشود. در این مرحله رج پشت را که بافتیم از رج روی مدل شروع به کوچک کردن برگ می کنیم.

 

یعنی از اول و اخر برگ دو دانه یکی می کنیم و سپس در وسط  فاصله بین برگ ها برگ های سری دوم رو شروع می کنیم. یادتون باشه که هر سری برگ زمانی شروع می شود که برگ سری قبل را بخواهیم کوچکش کنیم. بافتمون را به همین صورت ادامه می دهیم تا زمانی که برگ های سری اولمون دو تا برگ کامل بافته شده باشد.

 

در این مرحله ما از هر طرف بافتمون ۸دانه کور می کنیم و به اندازه یک برگ کامل می بافیم و سپس از هر طرف همون ۸دانه ای که کور کرده بودیم مجدد اضافه می کنیم و به اندازه طول بافت قبل از کم کردن دوباره می بافیم.

 

در این طرف کیف برگ های وسطی که تموم شد دیگه برگ نمی اندازیم و برگ های سری اول را هم که تموم شد متن بافت ساده ۵رج می بافیم و سپس در  یک رج ۸دانه کم می کنیم و کشبافت یکی زیر و یکی رو ۱۶سانت می بافیم و کور می کنیم.

 

برای دسته کیف از شلنگ کولر استفاده  می کنیم و برای روکش ان بافت ساده ۸۰دانه را هفت رج می بافیم و کور می کنیم و با کوک خیلی ظریف به دور شلنگ می دوزیم. برای بدنه کیف استری به شکل خود کیف می بریم و کمی گشادتر می گیریم که بافتنی رو جمع نکنه.

 

از پشت استر رو با کوک وصل می کنیم و سپس درز پهلوی کیف را می دوزیم و در قسمتی که در وسط بافت کم کرده بودیم یک درز افقی می دوزیم که هم کف کیف داشته باشیم و هم پهلوی کیف.

 

وقتی درز پهلو دوخته شد دسته ها رو انداخته و کشبافت رو از داخل کوک می زنیم و لبه استری رو زیر کشبافت پنهان  می کنیم.

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

قلاب بافی

کیف قلاب بافی دومیل

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش