به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت پاپوش شیک و شکیل زنانه

آموزش بافت پاپوش شیک و شکیل زنانه

تاريخ ارسال پست:
جمعه 1396/10/15
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
2894

آموزش بافت پاپوش شیک و شکیل زنانه

یکی از قسمتهای بدن که باید گرم نگهداشت پاهاست. به همین دلیل آموزش بافت پاپوش قلاب بافی زیبایی را براتون آماده کردیم که امیدواریم مورد استفادتون قرار بگیره.در این مطلب ، بافت پاپوش قلاب بافی زیبایی که می بینید ، رج به رج به زبان ساده و روان توضیح داده شده.

 

https://up.rozbano.com/view/2412463/rozbano-546.jpg

آموزش بافت پاپوش شیک و شکیل زنانه

 

مواد و ابزار مورد نیاز :

  • کاموا تریکو ( در رنگ های دلخواه )
  • میله قلاب بافی سایز 6 تا 10
  • نشانه گذار


حالا که مواد و ابزار رو فراهم کردید پیش به سوی بافت این پاپوش بافتنی زیبا
در مرحله اول لازم هست که کف پاتون رو اندازه بگیرید . و طبق فیلم آموزشی به اندازه ای که طول اون کف پای شما بشه زنجیره بزنید ما اینجا 21 عدد زنجیر زدیم.
در مرحله بعدی شروع به پایه زدن می کنیم. یکی از زنجیر ها را رد می کنیم و از زنجیر دوم شروع به پایه زدن می کنیم تا به زنجیر 16 ام برسیم .
در زنجیر17 ام 2 پایه در زنجیر 18 ام 1 پایه در زنجیر 19 ام 2 پایه در زنجیر 20 ام 3 پایه می زنیم. و زنجیر آخر را که شروع گره ماست خالی می گذاریم
حالا نوبت سمت دیگر است زنجیر اول را رد می کنیم ( زنجیر اول این سمت زنجیر 20 ام سمت مقابل ) و در زنجیر دوم ( زنجیر 19 ام سمت مقابل ) دو پایه می زنیم.
پایه سوم را یک پایه می زنیم ( زنجیر 18 ام سمت مقابل) پایه چهارم ( پایه 17 ام سمت مقابل ) را 2 پایه می زنیم و 16 تای بعدی را فقط یک پایه می زنیم تا به نقطه شروع برسیم .
حالا که به سر بافت خود رسیدیم . یک زنجیر می زنیم و نخ ترکو را دور قلاب می پیچیم و شروع به پایه زدن مانند فیلم می کنیم ( توجه کنید که بافت اول را از داخل زنجیر عبور می دهیم )
تا پایه 17 ام یک پایه بلند و در زنجیر 18 ام دوپایه و در پایه 19 ام یک پایه می زنیم و تا 5 زنجیر بعدی را هر کدام 2 پایه بلند می زنیم و بقیه را یک پایه می زنیم تا آخر ور پایان کار زنجیر را رد می کنیم.

مجددا به ابتدای بافت می رسیم و از یک تا 17 رو یک پایه می زنیم 18 را دو پایه مجددا همه زنجیر ها را یک پایه می زنیم تا به مقابل همان زنجیر 18 ام که دوپایه بود برسیم . سپس آن زنجیر را دوپایه می زنیم و مابقی را یک پایه می زیم تا به شروع بافت برسیم . در این مرحله کار کف پاپوش ماتمام است.

حالا نوبت بافت بدنه پاپوش ماست.برای شروع یک زنجیر بیرون می کشیم و سپس یکی اززنجیر های ردیف پایین را رد کرده و از زنجیر دوم شروع می کنمی به پایه زدن ( توجه کنید کید پایه ها را ازدرون زنجیر ها می زنیم )
وقتی به انتهای این ردیف رسیدیم چند عدد زنجیر می زنیم و سپس روی ردیف اول و از درون زنجیر ها پایه بلند می زنیم دقت کنید همان طور که درفیلم مشخص شده است بافت را برگردید . یعنی نقطه انتهای بافت ردیف قبلی نقطه شروع بافت شما خواهد بود.

در ردیف سوم از بافت رویه پاپوش 16 تای اول را یک پایه می زنیم . در سوراخ یا زنجیر 17 ام نخ را دور قلاب می پیجیم و نخ را از بین دوتای آن رد می کنیم در سوراخ بعدی مجددا همین کار را می کنیم ولی یک مرتبه نخ را ازبین دو تا می کشیم و مجددا از بین سه تا ( این کار باعث جمع شدن رویه پاپوش می شود ) این الگو را برای سوراخ های 17 ام و 18 / 19 ام و 20 ام / 21 ام و 22 ام / 23 - 24 / 25-26/ 27-28/ 29-30/ 31-32 /33-34 /35-36 / تکرار می کنیم و مابقی را تا انتها تک پایه می زنیم .
برای اینکه لبه ها خوش فرم تر بشن و به راحتی داخل پا قرار بگیره پاپوش دور تا دور لبه رو مانن فیلم اموزشی زنجیر می زنیم. و در نهایت برای زیبا ترشدن کار از پاپیون استفاده می کنیم.

امیدوارم از آموزش این پاپوش زیبا لذت برده باشید.

 

 

منبع:کانال بافتنی ستاره

 


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

قلاب بافی

پاپوش

زنانه

زمستان

سرما

پوشاک

لباس

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش