به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : بافتنی و راهنمای بافت اسکاچ گل

بافتنی و راهنمای بافت اسکاچ گل

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1401/04/21
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
913

بافتنی و راهنمای بافت اسکاچ گل

از سری آموزش های بافتنی و قلاب بافی، امروز قصد داریم در کنار هم با نحوه بافت اسکاچ گل آشنا شویم. امیدوارم شما هم به راحتی بتوانید این اسکاچ زیبا و دوست داشتنی را برای خود بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3517659/Scotch%20flower%20texture%20guide.jpg

بافتنی و راهنمای بافت اسکاچ گل

 

آموزش رایگان بافت اسکاچ گل:

رج ۱: ۴زنجیره زده و در زنجیره اول ۷ پایه بلند ببافید. به سومین زنجیره بست بزنید. در کل ۸ پایه بلند.

رج ۲: یک زنجیره زده و از پایه اول شروع کنید. در هر پایه یک پایه کوتاه ببافید. در کل ۸ پایه کوتاه. به پایه اول بست زده و نخ را گره بزنید و قطع کنید.

رج 3: نخ جدید را به یکی از پایه ها وصل کنید. ٣ زنجیره زده و به پایه بعد بست بزنید. تا انتهای رج تکرار. بست به ابتدای رج. روی ۳ زنجیره اول بست بزنید.

 

روی همین ۳ زنجیره، یک زنجیره، یک پایه متوسط، دو پایه بلند، ۲ زنجیره، ۲ پایه بلند، یک بابه متوسط و یک پایه کوتاه ببافید. روی ۳ زنجیره های بعدی همینطور ببافید.

فقط به جای بست و زنجیره ابتدایی، یک پایه کوتاه ببافید. آخر رج به بست آخر رج قبل، بست بزنید. نخ را گره زده و بچینید.

 

رج ۴: نخ را به پایه کوتاه اول یکی از گلبرگ ها وصل کنید. ۵ زنجیره زده و به پایه اول گلبرگ بعدی بست بزنید. تا انتهای رج تکرار کنید. به ابتدای رج بست بزنید.

 

روی ۵ زنجیره یک بست، ۲ زنجیره، ۴ پایه دوبل و یک پابه متوسط ببافید. روی هر یک از ۵ زنجیره ها را یک به متوسط، ۴پ دوبل و اب متوسط ببافید. به دومین زنجیره بست بزنید.

 

رج ۵: نح رنگ ۴ را به میان دو پایه متوسط بین دو گلبرگ وصل کنید. ۵ زنجیره وا بست تا انتهای رج.

 

بست به ابتدا روی هر یک از ۵ زنجیره را بست، ۴ زنجیره، ۵ پایه سوبل و ۴ زنجیره و بست ببافید. نخ را گره زده و قطع کنید. با نخ زری دار روی پایه های رج ۲ را بست بزنید.

 

بافت پشت اسکاچ گل:

رج ۱: ۵ زنجیره بزنید. در زنجیره اول ۷ مرتبه (۱ پایه بلند و یک زنجیره ببافید. به سومین زنجیره ابتدای رج بست بزنید.

رج ۲: روی اولین زنجیره بست بزنید. ٣ زنجیره، یک پایه بلند و ۳ زنجیره همانجا ببافید. روی هر نک زنجره را دو پایه بلند و ۳ زنجیره ببافید. به سومین زنجیره بست بزنید.

رج 3: روی پایه بعدی و ۳ زنجیره بست بزنید. ٣ زنجیره، ۲ پایه بلند و ۲ رنجیره ببافید. روی هر یک از ۳ زنجیره ها را ۳ پایه بلند و ۲ زنجیره ببافید. به سومین زنجیره بست بزنید.

 

رج ۴: میان ۳ زنجیره و پایه را بست بزنید. ٣ زنجیره و یک پایه بلند ببافید مبان ۳ پایه اول و دوم را هم ۲ پایه بلند ببافید. ا زنجیره بزنید. پشت رویه اسکاج را به طرف خود بگیرید. روی بست مین گلبرگ را بست بزنید. ۲ زنجیره ببافید. تکرار فقط به جای بست و ۳ زنجیره اول، یک پایه بلند ببافید. به سومین زنجیره بست بزنيد.

 

رج ۵: کار را برگردانید و روی دو زنجیره بست و ۳ زنجیره ببافيد. روی دو زنجیره بعدی را یک پایه بلند و بین پایه ها را دو پایه بلند ببافید. تا پایان درج روی هر یک از دو زنجیره ها را یک پایه بلند و بین پایه ها را دو پایه بلند ببافید. تعدادی زنجیره برای بندینک ببافید و بست بزنید.

 

منبع: کانال @baftanieziba

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

قلاب بافی

بافت اسکاچ

اسکاچ گل

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش