به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضیبه همراه نقشه - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضی

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1401/03/02
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
425

بافتنی و آموزش بافت کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضی

از سری اموزش های بافتنی با آموزش بافت یک مدل کلاه شیک و زیبا در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در این جا می خواهیم شما را با نحوه بافت کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضی آشنا کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3499491/Orange%20hat%20with%20transverse%20pile%20model.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضی

 

کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضی:

این کلاه ساده بافی هست و دولا شده  بهتره بانخ ظریف و نازک بافت انجام دهید تا وقتی دولا شد ضخامت کلاه زیاد نباشه وجلوه خودشو داشته باشه  و اینکه از بالا بافته می شود. 3تا دانه سراندازید مدل بافت ساده بافی هست یک رج زیر یک رج رو تا اخر بافت  در اولین رج به هر دانه یک دانه اضافه کنید رج دوم هم به هر دانه یک دانه اضافه کنید.

 

رج سوم و چهارم یک دانه درمیان دوتا اضافه کنید. رج پنجم و ششم هر دوتا دانه درمیان یک دانه اضافه کنید. این اضافه کردن در هر دورج یک دانه به دوتا درمیان بعد سه تا دانه درمیان و تا جاییکه اندازه دور سر شود و اضافه نکنید فقط بافت را ساده ادامه دهید  تا بافتتون به بلندی بالای سر تا اول پیشانی بیاید حالا هر 4تا دانه یک دانه اضافه شود.

 

حدود 10تا12سانت ببافید  و هر4تا دانه یک دانه کم شود.

 

نکته اول: برای اضافه کردن دانه ها باید دقت کنید سوراخ بین بافت ایجاد نشه از زیر بافت رج قبل دانه بگیرید.

نکته دوم:  این کلاه به صورت دولا بافته می شود یعنی بافت زیر از مغز سر تا جلوی پیشانی و زیر کلاه را تشکیل میدهد و بافت رو از انتهای نقاب و رویه ی کلاه قسمت پلیسه ها را تشکیل می دهد.

نکته سوم: این قسمت 10_12سانت  برای جلو و نقاب کلاه است بهتره بعداز اتمام بافت از یک تکه عکس رادیو لوژی برای محکم ایستادن نقاب بین بافت استفاده کنید.

 

بعد از بافت نقاب شما به 5مرحله بافت پلیسه نیاز دارید اندازه بافت زیر را از شروع بافت ساده بعداز اضافه کردنها سانت کنید و به اضافه 15 کنید. این 15سانت اضافه برای 5تا پیلی هست که هر پیلی 3سانت دولا میشه یعنی دوتا 1/5سانت و بعداز اتمام بافت از زیر دوخته میشود به قسمت انتهایی کلاه که رسید باید هر 3تا دانه یک دانه کم کنید بعد هر دوتا دانه و معکوس شروع که اضافه کردید دانه کم کنید تا به 3دانه برسید و 3تا یکی شود.

 

درز کلاه در پهلوی سر می شود زیر گل کلاه:

ابتدا پیلیها را دوخته بعد درز کلاه و بعد نقاب کلاه  در اخر هم بافت به صورت دولا شود لبه نقاب به سمت بالا گرفته گل را روی کلاه وصل کنید. گل، اندازه 3سانت دانه سراندازید  ساده بافی کنید و به صورت نوار ببافید به بلندی و طول 9 دایره  گلبرگ  سپس کور کنید.

 

برای دکمه روی گل 3دانه سراندازید در رج اول به هردانه یک دانه اضافه کنید رج دوم هم به هردانه یک دانه اضافه کنید 3سانت ببافید و بعد از هردانه یک دانه کم کنید مجدد رج بعد از هر دانه یک دانه کم کنید و کور کنید این تکه را روی یک دکمه نسبتا بزرگ بکشید و بدوزید و در مرکز گل وصل کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3499492/Orange%20hat%20with%20transverse%20pile%20model-01.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضی

 

https://up.rozbano.com/view/3499493/Orange%20hat%20with%20transverse%20pile%20model-02.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضی

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

بافت کلاه

کلاه زنانه

کلاه نارنجی مدل پیلیسه عرضی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش