به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : راهنمای خرید و نکاتی برای انتخاب لباس عروس مناسب - مدل لباس عروس

راهنمای خرید و نکاتی برای انتخاب لباس عروس مناسب

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 1395/03/05
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
139

راهنمای خرید و نکاتی برای انتخاب لباس عروس مناسب

در مورد مدل سبک لباس عروسی خود فکر کنید و برای آن برنامه ریزی کنید. نوع لباس عروس را بر اساس فصلی که مراسم شما در آن برگزار می شود انتخاب کنید و یا محل برگزاری و تالار عروسی می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد. در این مطلب می خواهیم اطلاعاتی مفیدی را در مورد راهنمای خرید و نکاتی برای انتخاب لباس عروس مناسب خدمت شما عزیزان ارئه دهیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2986458/Choice%20of%20wedding%20dress.jpg

 

نکات مهم در انتخاب لباس عروس شیک و مناسب

 

انتخاب لباس عروس

یکی از به یاد ماندنی ترین مراسمات در طول زندگی هر فردی جشن عروسی اوست زیرا این مراسم برای اغلب افراد یک بار تکرار می شود. همه دختر خانم ها از کودکی آرزوی پوشیدن لباس سپید عروسی را در ذهن دارند. با نزدیک شدن به مراسم عروسی خانم ها باید لباس عروس خود را انتخاب کنند.

 

برای خرید و انتخاب این لباس باید به جنس پارچه، دوخت، مدل، سنگ دوزی ها، مکان خرید، زمان، بودجه لباس و ... توجه نمود. اگر مراسم ازدواج شما هم نزدیک است، نکات مهمی را که برای انتخاب و خرید لباس در این بخش از دنیای مد و لباس رزبانو آورده ایم را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را برای باشکوه ترین شب زندگیتان داشته باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2986466/Choice%20of%20wedding%20dress-07.jpg

راهنمای انتخاب لباس عروس مناسب

 

قبل از انتخاب زمان و مکان مراسم عروسی سراغ خرید لباس نروید

در مورد مدل سبک لباس عروسی خود فکر کنید و برای آن برنامه ریزی کنید. نوع لباس عروس را بر اساس فصلی که مراسم شما در آن برگزار می شود انتخاب کنید و یا محل برگزاری و تالار عروسی می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال اگر شما عروسی خود را در فضای باز برگزار می کنید لباس عروسی تان بهتر است از زرق و برق زیادی برخوردار باشد که چشم گیر باشد و جلوه لباس عروسی شما را به حد اعلی برساند.

 

لباسی که دوست دارید ممکن است مناسب فصل و مکان عروسی ای که رزرو کرده اید نباشد. برای مثال یک لباس ابریشمی برای عروسی در یک شهر جنوبی در تابستان اصلا مناسب نیست و به محض پوشیدن لباس شروع به عرق کردن می کنید.

 

صادق ترین افراد را برای پرو و انتخاب لباس عروس با خودتان ببرید

بیشتر فروشگاه ها تنها به شما اجازه آوردن 2 و نهایتاً سه همراه را برای انتخاب لباس می دهند. پس یک جمعیت 12 نفری خوشحال و خندان که زمانی که از اتاق پرو با لباس عروس بیرون می آیید با گریه خوشحالی از دیدن شما جیغ و فریاد می کنند وجود ندارد. بنابراین صادق ترین و احساسی ترین افرادی را که می شناسید همراهتان ببرید. مادرتان (به عنوان صادق ترین) اگر لباسی به شما نیایید صادقانه می گوید ( چون پس از امتحان کردن چندین لباس دیگر به اندازه کافی دید واقع بینانه نخواهید داشت) و عمه تان (به عنوان حساس ترین) به شما می گفت که در هر لباسی زیبا هستید. و دوستانتان که در خانه می ماندند.

 

از نظر دیگران استفاده کنید و بشنوید اما نگذراید که نظر آنها تحمیلی باشد. اگر شما لباس عروس خود را بر اساس علایق دیگران نه سلیقه خود انتخاب کنید ممکن است در آینده پشیمان شده و حسرت گذشته را بخورید. همچنین می توانید از نظر داماد هم در این مورد آگاه شوید. بیشتر عروس ها تمایل دارند که داماد عروس و لباس عروس را تا زمان مراسم و حضور در تالار پذیرایی نبینند اما ممکن است ایده او باعث تغییر نظر شما و در نتیجه انتخاب لباسی با سلیقه و نظر طرفین انجام شود.

 

https://up.rozbano.com/view/2986459/Choice%20of%20wedding%20dress-01.jpg

نکاتی برای انتخاب لباس عروس

 

اگر در زندگی روزانه خود لباس دکلته نمی پوشید برای روز عروسی هم این کار را نکنید

در انتخاب لباس عروس بر اساس مد روز و مقطعی دقت کنید. زمانی که در آینده به لباس عروس خود از میان عکس ها نگاه می کنید اگر لباس شما با مد زمان خود طراحی شده باشد و بسیار خاص باشد عکسی دموده شده و منقضی شده به نظر می رسد. پس لباسی که انتخاب می کنید سعی کنید نا متعارف نباشد.

 

90 درصد لباس عروس هایی که می بینید دکلته هستند و زمانی که فکر می کند چند درصد از لباس های معمولی که روزانه می پوشید دکلته هستند ارتباط معقولی بین این دو پیدا نمی کنید. به شما گفته شده بود که امروزی باشید و لباس دکلته انتخاب کنید. اگر چه هرگز در کل زندگیتان لباس این مدلی نپوشیده اید. روز عروسی روز امتحان کردن سبک جدید لباس نیست.

 

اگر لباسی که در فروشگاه می پوشید مناسب نیست، تصور نکنید که اگر سایز خودتان را بپوشید بهتر خواهد شد

زمانی که شما یک مدل لباس را برای امتحان پوشیدید به شما گفته شد که اگر همان لباس را اما سایز خودتان بپوشید برایتان بسیار متناسب خواهد بود. اما زمانی که لباس دکلته سایز شما به دستتان رسید شوکه می شوید برای اینکه در قسمت بالای لباس دقیقا سایز شما نبود و روی تنتان گشاد بود. به همین دلیل شما مجبور به ایجاد تغییراتی در لباستان می شوید.

 

در انتخاب لباس عروس دقت لازم را انجام دهید. لباسی که انتخاب می کنید باید کاملا اندازه شما باشد و با بدن شما فیت شود. از این جهت سعی کنید در روزهایی لباس عروس را انتخاب کنید که به مراسم خود نزدیک باشد. چرا که ممکن است تا زمان مراسم در اثر احساسات و استرس ها تغییر سایز داشته باشید و هنگامی که لباس عروس را می پوشید زیبایی لازم را نداشته باشد و زمان لازم جهت تغییر در آن را از دست داده باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2986460/Choice%20of%20wedding%20dress-02.jpg

انتخاب لباس عروس خوب و متناسب با اندامتان

 

از فروشگاه های خرید کنید که خیاط داشته باشند

اگر لباس سفارشی تان به دستتان رسید و مناسب نبود می توانید از فروشگاهی که لباس را به شما فروخته بخواهید که لباس را سایز شما کند. به علاوه این که خیاط های خود فروشگاه معمولاً با لباس هایی که می فروشند آشنا بوده و بدون اتلاف وقت می توانند به شما بگویند که چه اقداماتی می شود برای سایز کردن و اصلاح لباس انجام داد و چه کارهایی قابل انجام نیست.

 

در عین حال لباس شما باید راحتی لازم را داشته باشد. چرا که شما با این لباس زمان زیادی را سپری می کنید. از باغ و آتلیه عروس گرفته تا قدم زدن و رقصیدن در تالار عروسی، یک لباس عروس راحت و سبک باعث می شود شما در طول روز احساس خستگی کمتری کنید و در نهایت باعث کاهش استرس شما و بهتر بودن شما در مراسم می شود. این یکی از کلیدی ترین نکات در انتخاب لباس عروس است.

 

لباس های یک بار پوشیده شده عالی هستند

برای میزان هزینه و بودجه ای که برای خرید لباس عروس محاسبه کرده اید برنامه ریزی کنید. شما کل بودجه را برای خرید لباس عروس خود صرف نکنید چرا که ممکن است نیاز باشد تغییراتی در لباس عروس داشته باشید. به عنوان مثال تغییر اندازه، مدل، انجام کار دست روی لباس عروس یا اضافه کردن ملحقات در مراسم عروسی. چنان چه این برنامه ریزی را نداشته باشید ممکن است از موارد مهمی که احتمال می رود در آینده نیاز شود باز بنمایند. می توانید از لباس هایی که یک بار پوشیده شده اند و قیمت آن ها بسیار پایین آمده است استفاده کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2986461/Choice%20of%20wedding%20dress-03.jpg

چگونه لباس عروس مناسبی انتخاب کنیم؟

 

اگر از لباسی که خریده اید متنفرید، وحشت نکنید

همیشه می توانید یک لباس دیگر بخرید و لباس اولی را به صورت آنلاین بفروشید. برای خرید تور و سایر لوازم جانبی از سالن های عروس خود را تحت فشار نگذارید. می توانید از سایر مکان ها لوازم جانبی را خرید کنید. به طور مثال یک فروشگاه لوازم عروس در نیویورک قصد داشت یک تور عروس را به قیمت 1100 دلار به من بفروشد عکس تور را گرفتم و به یک پارچه فروشی بردم و آن ها همان تور را به قیمت 375 دلار برای من درست کردند.

 

برای خرید لباس عروس فقط به عکس لباس ها بسنده نکنید

به فروشگاه هایی بروید که بتوانید در میان رگال لباس ها قدم بزنید به لباس ها دست زده و جنس آن ها را لمس کنید. عکس لباس ها با خود واقعی لباس ها بسیار متفاوت است.

 

https://up.rozbano.com/view/2986462/Choice%20of%20wedding%20dress-04.jpg

راهنمای جامع لباس عروس | همه چیز درباره لباس عروس

 

به حس خود اطمینان کنید

وقتی از مدل لباس های زیادی خوشم آمد شگفت زده شدم! و خیلی از آن ها می توانستند مناسب باشند اما تنها یکی است که ذهن شما را درگیر خودش می کند. پس از امتحان کردن تعدادی لباس، کمی قدم بزنید انتخاب های دیگر را از ذهن خود پاک کنید و تنها یکی را که دائم به آن فکر کرده و خودتان را در آن تصور می کنید انتخاب کنید. این یک امر درونی است.

 

قبل از رفتن به خرید یک غذای خوب بخورید

حتی اگر فکر می کنید تا جایی که ممکن است می خواهید لاغر شوید. اگر گرسنه باشید عصبی می شوید و در این صورت همه چیز بدتر می شود. با معده خالی من تبدیل به یک آدم مردد، احساساتی و افتضاح می شوم. پس قبل از رفتن به خرید لباس عروسی یک غذای عالی بخورید.

 

https://up.rozbano.com/view/2986463/Choice%20of%20wedding%20dress-05.jpg

راهنمای جامع انتخاب لباس عروس

 

از خرید لباس یک سایز کوچک تر و تحت فشار قراردادن خود برای لاغر شدن خودداری کنید

فروشگاه جی کرو  تنها یک سایز 2 از مدل لباس انتخابی من داشت. من سایز 2 نیستم و هرگز هم نبوده ام اما خودم را متقاعد کردم که با خوردن آب سبزیجات و ورزش هر روزه سایز 2 خواهم شد. حدس بزنید چه اتفاقی افتاد؟ روز عروسی رسید ولی من به سایز 2 نرسیدم و سخت ترین کارم در لباس عروسی نفس کشیدن بود. اگر لباستان آستین دار است مطمئن شوید که می توانید به راحتی دستتان را بالا بیاورید.

 

https://up.rozbano.com/view/2986464/Choice%20of%20wedding%20dress-06.jpg

راهنمای خرید لباس عروس

 

منابع : talarnet.com / seemorgh.com / namnak.com

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

لباس عروس

راهنمای خرید

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش