به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : همه چیز در مورد چاپ تیشرت

همه چیز در مورد چاپ تیشرت

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1397/03/06
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
67

همه چیز در مورد چاپ تیشرت

امروزه چاپ تیشرت به یکی از پرطرفدارترین و بهترین وسیله ی تبلیغاتی برای انواع کسب کارهای مختلف تبدیل شده است. روش های گوناگونی برای چاپ وجود دارد که به راحتی می توان آنها را در شکل های خاصی دسته بندی کرد. برخی از این روش ها عبارت اند از: چاپ سیلک اسکرین، چاپ مستقیم و چاپ سابلیمیشن.

 

چاپ تیشرت

این مقاله در خصوص چاپ تیشرت می باشد اگر می خواهید اطلاعات  را در این مورد بدانید تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

 

این روزها چاپ روی تیشرت به بهترین و پرطرفدارترین وسیله ی تبلیغاتی برای معرفی کردن کسب و کار مبدل شده است. اکثر شرکت ها لوگو یا نماد سازمان خود را در روپوش های کارکنان خود به کار می برند. علاوه بر سامانه ی کار در بیشتر کشور ها چاپ تیشرت برای توریست ها به یک سوغاتی تبدیل شده است و بیشتر یک فضای مشهور و شناخته شده ی آن شهر یا کشور را روی تیشرت چاپ می کنند که برای گردشگران یاد آور و خاطره آن منطقه را داشته باشد.

 

برای بدست آوردن موفقیت باید فاکتور هایی که در زیر به آن اشاره می‌ کنیم را رعایت کنید:

لوگو یا برند ی که برای همه پر ارزش باشد، طرح های که اکثریت به آن علاقه دارند، کیفیت کار چاپ و کیفیت تیشرت.

 

https://up.rozbano.com/view/3353794/Everything%20about%20T-shirt%20printing.jpg

روش های مختلف چاپ تیشرت

 

روش های مختلف چاپ تیشرت

روش های مختلفی برای چاپ تیشرت وجود دارند که میتوان آنها را در شکل های خاص دسته بندی کرد. و ما می خواهیم این روش های مختلف را برای شما توضیح دهیم.

 

در واقع بعضی از روش های چاپ تیشرت قدیمی و بعضی دیگر جدید هستند و بعضی مقرون به ‌صرفه و بعضی دیگر گران قیمت. بعضی مناسب کارهای تیراژ و بعضی دیگر برای کارهای تک مناسب می باشند. اگر هزینه را در نظر نگیریم، جنس پارچه بیشتر از همه‌ چیز در چاپ تیشرت اهمیت دارد. جالب است بدانید در بیشتر مواقع محدودیتی که برای ما ایجاد می شود جنس پارچه است و برای چاپ ما را به یک روش ناب هدایت می کند همچنین عواملی دیگر که ما را دچار محدودیت می کند رنگ پارچه ی تیشرت است که نمی توانیم هر نوع چاپی را به کار ببریم در کل رنگ و جنس پارچه، سرمایه و تعداد تیراژ کار از جمله مواردی هستند که سبب می شوند تا در روش چاپ بیشتر دقت کنیم.

 

•    چاپ سیلک اسکرین: یکی از اولین روش چاپ تیشرت چاپ سیلک اسکرین است که یک روش دستی و قدیمی می باشد. قبل از هر چیز در این روش روی یک برگه مخصوص طرح مورد نظر شما چاپ می شود. بعداً یک قاب که شامل توری مخصوص است به وسیله ی لاک حساس (دیازو) پوشیده می شود. بعلاوه داخل این قاب طرح مورد نظر قرار می گیرد و با به کار بردن نور به این قاب طرح، روی قاب تراشیده می شود و الان ما یک شابلون داریم. حالا رنگ را بر روی شابلون با استفاده از کاردک مخصوص می کشیم و روی تور منافذی که به وجود آمده رنگ عبور کرده و بر روی تیشرت می چسبد.

 

•    چاپ مستقیم: یکی دیگر از انواع روش چاپ، چاپ مستقیم می باشد. در واقع این روش جدید ترین روش چاپ تیشرت می باشد و با یک دستگاه پرینتر کار انجام می شود. یک پرینتر مخصوص چاپ روی تیشرت. این روش یک روش حرفه ای و پر هزینه است که به طور مستقیم دستگاه مانند مکانیزم چاپ کاغذ، تیشرت را به درون خود می برد و روی تیشرت طرح مورد نظر چاپ می شود.

 

•    چاپ سابلیمیشن: یکی دیگر از روش های چاپ تیشرت روش چاپ سابلیمیشن است که نسبت به روش اول (سیلک اسکرین) جدیدتر محسوب می شود. کلمه ی سابلیمیشن به معنی تصعید می باشد و هدف از نامگذاری به این دلیل است که جوهر روی کاغذ در این روش از حالت جامد به گاز (تصعید) مبدل شده و روی تیشرت می نشیند.

 

شایان ذکر است بدانید در این روش از آنجا که عکس مورد نظر شما اول روی کاغذ و بعداً از کاغذ به تیشرت انتقال می یابد، باید هنگام پرینت عکس را به حالت برگردان چاپ کرد تا در نهایت عکس مطلوب قابل رویت باشد.

 

https://up.rozbano.com/view/3353795/Everything%20about%20T-shirt%20printing-01.jpg

چاپ تیشرت

 

چاپ تیشرت مشکی پنبه

چاپ تیشرت مشکی پنبه به ۳ روش امکان پذیر است.

۱- چاپ لیبلی پرسی (شامل بک گراند، تمام رنگی، سایز چاپ ۴A).
۲- چاپ مدیا (عدم بک گراند، تمام رنگی، سایز چاپ ۳۶*36)
۳- چاپ کاتری (عدم بک گراند، یک رنگ، سایز چاپ ۳۶*۳۶)

 

همانطور که به طور خلاصه در گزینه های بالا اشاره کردیم روش اول چاپ لیبلی می باشد که در این روش عکس با بک گراند گوشه دار می باشد و بعلاوه در چاپ آن محدودیت رنگ وجود ندارد. در برابر شستشو چاپ لیبلی در مقایسه با دو روش چاپ دیگر کمترین مقاومت را دارد. روش چاپ تیشرت مشکی پنبه چاپ مدیا می باشد نوع چاپ در این روش تمام رنگی است و عکس عدم بک گراند است و در سایز آن هیچ محدودیتی وجود ندارد تنها باید چند نکته را رعایت کرد.

 

۱- در این روش هزینه چاپ به تدریج در مقایسه با دو روش دیگر بالاتر می باشد.

۲- دستکم برای چاپ به روش مدیا تیراژ ثبت سفارش، ۶ تیشرت است. در چاپ مدیا برای استعلام قیمت اگر سفارش بیشتر از ۶ عدد باشد باید با شرکت تماس برقرار کنید.

روش سوم چاپ کاتری است. یک نکته ضعیف در چاپ کاتری وجود دارد این نکته ضعیف این است که طرح باید یک رنگ باشد یا بعلاوه از رنگ های جدا از هم درست شده باشد و چاپ هم بدون بک گراند است همچنین در سایز چاپ هم محدودیتی وجود ندارد یعنی تا سایز ۳۶*۳۶ مجال چاپ وجود دارد و این روش بهترین گزینه برای امور شرکتی و تبلیغاتی می باشد بعلاوه بالاترین و بهترین ماندگاری رنگ و چاپ را دارد.

 

چاپ تیشرت سفید پنبه

یکی از محصولات پر طرفدار چاپ تیشرت سفید پنبه است یعنی ۱۰۰ درصد شامل الیاف پنبه می باشد و برای استفاده طولانی مناسب ترین گزینه است. چاپ تیشرت سفید پنبه به سه روش امکان پذیر است منظور از سه روش، روش لیبلی یا مدیا تمام رنگ و یا کاتری تک رنگ قابل انجام است.

 

چاپ تیشرت طوسی

چاپ تیشرت طوسی یا ملانژ که بافت آن از نخ پنبه و نخ پلی استر تشکیل شده است یکی دیگر از نمونه های انواع تیشرت آستین کوتاه که از نظر چاپ و از نظر دوخت دارای کیفیت فوق‌العاده می باشد. همچنین به خاطر داشتن قیمت مناسب میتواند گزینه ی خوبی برای سفارشات تیراژ در موضوع تیشرت تبلیغاتی و یا برای سفارشات شخصی باشند.

 

تیشرت های ملانژ به خاطر داشتن بافت مرکب از نخ پلی استر و نخ پنبه در رنگ های اصلی چاپ پررنگی داشته بعلاوه چاپ روی این تیشرت های طوسی قابل شستشو می باشند. چاپ تیشرت طوسی به روش سابلیمیشن یا حرارتی انجام می شود و جوهر چاپ کلا به خورد الیاف می رود. همچنین تیشرت های طوسی (ملانژ) به خاطر تراکم بالا در بافت و کیفیت آن، به هیچ نوع بدن نما نیست.

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ تیشرت به وب سایت ما به نشانیwww.chapmarkets.com مراجعه و دیدن فرمایید.

 

https://up.rozbano.com/view/3353796/Everything%20about%20T-shirt%20printing-02.jpg

چاپ تیشرت بسیار زیبا

 
به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

چاپ تیشرت

چاپ تیشرت مشکی پنبه

چاپ تیشرت سفید پنبه

چاپ تیشرت طوسی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش