به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : با این نکات به قدرت برسید! - نکاتی برای دستیابی به موفقیت و قدرت

با این نکات به قدرت برسید!

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1395/03/03
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
191

با این نکات به قدرت برسید!

برای همه انسانها دستیابی به قدرت با احساس لذت بخشی همراه است. هیچ کس نمی خواهد که به عنوان فردی ضعیف و ناتوان در جامعه زندگی کند. از سوی دیگر دستیابی به قدرت برای همگان، امری ساده نیست و بعضی ها برای کسب قدرت راه های نادرستی را انتخاب می کنند که از آن ها چهره خشن و نامطلوبی را به تصویر می کشد. اگر شما هم دوست دارید طعم لذت بخش موفقیت و قدرت را بچشید در ادامه این مقاله آموزشی را مطالعه بفرمایید.

 

https://up.rozbano.com/view/2966886/came%20to%20power.jpg

راه کارهایی برای کسب قدرت

 

در طول تاريخ زندگي بشر، هميشه افرادي بوده‌اند كه دور و بر پادشاهان، امپراتورها، رهبران و ملكه‌ها به دنبال كسب قدرت بودند. آن‌ها براي اين تكاپو مجبور بودند كه به اربابان خود خدمت كنند، ولي در اين وادي بسياري از آن‌ها مورد غضب اطرافيان قرار گرفته و خطرات شديدي را متحمل مي‌شدند كه بعضا به از دست دادن جان‌شان منتهي مي‌شد. از اين رو آن‌ها براي دستيابي به قدرت مجبور بودند به صورت پنهاني به كوشش خود ادامه دهند. در بازي قدرت حتي افراد بسيار ماهر مجبورند كه خود را در برابر حسادت زيردستان خود محافظت كنند، چون هر لحظه بيم آن مي‌رفت كه او را از صحنه خارج كنند.

 

در طول تاريخ افراد موفق دريافته‌اند كه همه برنامه‌هاي خود را در امر كسب قدرت "به طور غيرمستقيم" اجرا كنند و اگر بخواهند ساير حريفان خود را از صحنه كنار بزنند بايد به گفته ناپلئون "دستان آهنين خود را در دستكش‌هاي مخملي نهاده و شيرين‌ترين لبخندها را بر لب داشته باشند" آن‌ها با "اغواگري"، "فريبندگي" و روش‌هاي پنهاني هميشه در چند مسير پيش مي‌رفتند. زندگي در صحنه‌هاي پررقابت "قدرت" فقط يك بازي پايان‌ناپذير است كه به "تفكر تاكتيكي" و حوصله بسيار نياز دارد.

 

دنیای کنونی، چون بارگاهی است که همگان در آن به دنبال کسب قدرتی برای خود می باشند. بی قدرتی و هر آنچه که سبب این امر می شود پدیده هایی نفرت انگیز هستند. بنابراین بجای قلم فرسایی درباره مضرات قدرت طلبی، بهتر است خودتان طعم قدرت را بچشید. مطمئن باشید در این دنیا کسی نیست که به دنبال کسب قدرت نباشد. هر چقدر بهتر در راه کسب قدرت پیشرفت کنید، دوستان بهتر، زندگی بهتر، همسر بهتر و شخصیت مقبول تری نصیبتان خواهد شد.

 

شما می توانید کاری کنید تا دیگران درباره خودشان احساس بهتری داشته باشند و مایه دلخوشی آن ها شوید، آن ها از این طریق به شما وابسته شده و خواهان حضور شما در جمع خود خواهند شد. حال که از بازی قدرت نمی توانید فرار کنید، بهتر است در این بازی جزو بهترین ها باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2966887/came%20to%20power-01.jpg

یادگیری کلید رسیدن به قدرت

 

- یادگیری (( بازی قدرت))

برای آموختن بازی قدرت، باید با دید خاصی به جهان اطراف خود بنگرید. قبل از همه باید احساسات خود را کنترل نمایید. پاسخ احساسی به شرایط موجود، همچون سدی است که مانع دست یابی ما به قدرت می شود. این حرکت اشتباه تاوان بسیار سنگینی دارد که خیلی بیشتر از لذت روحی آن است. احساسات سبب تیرگی شعورتان می شوند و اگر شما نتوانید شرایط اطراف خود را به وضوح ببینید، نمی توانید خود را در برابر آن ها نموده و آن ها را تحت کنترل خود درآورید.

 

»عصبانیت« مخرب ترین پاسخ روحی است، چون از جمله احساساتی است که بیشتر از احساسات دیگر چشمتان را به روی وقایع مهم زندگی تان می بندد. اگر عصبانی باشید نمی توانید شرایط اطراف را تحت کنترل خود درآورید و دیگر اینکه بهانه ای در دست حریف خود خواهید داد.

 

https://up.rozbano.com/view/2966888/came%20to%20power-02.jpg

در راه رسیدن به قدرت به افق های دور چشم بدوزید

 

به گفته یکی از بزرگان علم سیاست:

»اگر می خواهید دشمنی را که به شما آسیب رسانده از دور خارج کنید، بهتر است به جای نشان دادن عصبانیت خود به او، با او از در دوستی وارد شوید«


»عشق« و »تاثیرپذیری« نیز از موارد بازدارنده در امر کسب قدرت می باشند. این عوامل چشم شما را برای دیدن حقایق کور می کنند و سبب می شوند که بسیاری از خطرات از دید شما دور بمانند. البته شما قادر نیستید عاشق نشوید، ولی باید دقت کنید که در وضعیت مناسبی، عشق خود را ابراز نموده و مهمتر از همه اینکه، عشق نباید اهداف و طرح های شما را تحت تاثیر قرار دهد. »کنترل احساسات« به این معنی است که شما قادر باشید خود را از این زمان جدا نموده و به گذشته و آینده بیاندیشید. برای مقابله بهتر با خطرات احتمالی، شما باید در آن واحد بتوانید به گذشته و آینده خود بیاندیشید. هیچ چیزی نباید شما را غافلگیر کند.خوش بینی در بعضی موارد کار ساده لوحان است.هیچ چیزی نباید شما را غافلگیر کند و شما باید قادر باشید که هر واقعه ای را از قبل پیشگویی کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2966889/came%20to%20power-03.jpg

ناکامی ها را دور بریزید و به موفقیت های آینده دل ببندید

 

هر چه افق دید شما وسیع تر باشد، قدم های مفیدتری خواهید برداشت و به قدرت بیشتری خواهید رسید.در نگاه خود به گذشته لازم نیست که از تلخی و ناکامی های خودتان یاد کنید. این کار اثر منفی در کار شما خواهد داشت. فراموشی موهبتی است که می توانید به موقع از آن بهره مند شوید و این ناکامی ها و تلخی ها را به فراموشی بسپارید. باید یدانیم که هدف اصلی از یادآوری گذشته، آموزش است.ما برای این به تاریخ مراجعه می کنیم که از گذشتگان خود عبرت بگیریم.در بسیاری از وقایع تاریخی، درسهای باارزشی نهفته است.

 

از این رو با نگاهی به گذشته می توانید با دید روشن تری به دوروبر و دوستان خود بنگرید. تاریخ گذشتگان دانشگاهی پر ارزش است که درس های آن برای طالبان قدرت بسیار حیاتی است، چون از تجربیات انسان ها سخن می گوید. اگر به گذشته خود می نگرید، با نگاهی به اشتباهات خود این کار را شروع کنید. به مواردی فکر کنید که بیشتر از همه سبب به عقب انداختن شما شده است. لازم نیست با دید احساسی به گذشته خود بنگرید.

 

https://up.rozbano.com/view/2966890/came%20to%20power-04.jpg

ارتباطات کلید رسیدن به قدرت

 

پس از آنکه به اشتباهات قبلی خود پی بردید، باید به خود بگوئید:

»من دیگر این اشتباه را تکرار نخواهم کرد«.
»من دیگر به این دام نخواهم افتاد«.

 

اگر بتوانید با این روش خودتان را ارزیابی کنید، خواهید آموخت که چگونه آن عوامل مخرب را از سر راهتان بردارید. این همان مهارتی است که در تمام عمر به دنبال آن بودید. در صحنه بازی قدرت باید هنر پیشه خوبی باشید، باید بیاموزید که در شرایط مختلف، ماسک های گوناگونی را به چهره بزنید و کوله باری از ترفندهای اغوا کننده به همراه داشته باشید. در نظر شما نباید اغوای دیگران امری غیر اخلاقی و ناپسند باشد. در تمام روابط بین انسان ها، درجات مختلفی از فریبندگی نهفته است و همین خصیصه است که انسان را از حیوانات متمایز می کند. در اساطیر یونان باستان و سایر مکاتب، همیشه عواملی اغواگر بوده اند که سبب تغییرات مهمی در سرنوشت یک قوم شده اند.

 

در این برهه از زمان افراد مختلف، لغت اغواگری را در پوششی از لغات آبرومندانه تر پنهان می کنند. آن ها از هدایت، خیراندیشی، نیکبختی و نصیحت های سودمند به جای لغت اغواگری استفاده می کنند ولی بایستی گفت که در نهایت قصدشان این است که دیگران را به راه دلخواه خودشان متمایل کنند و در نهایت به قدرت بیشتری برسند. در دنیای کنونی، اغواگری و فریبندگی الزاماً به صورت یکی از هنرهای مؤثر روابط انسانی و به عنوان قوی ترین سلاح در بازی قدرت در جوامع انسانی می باشد.

 

برای مهارت در هنر اغواگری باید یاد بگیرید که در هر لحظه چهره ای مناسب را از خود ارائه دهید، باید بتوانید مقاصد خود را تا آنجا که ممکن است از دیگران پوشیده نگه دارید و یاد بگیرید که چگونه از دیگران برای پیشبرد اهداف خود بهره ببرید. شما با بازی با چهره های ساختگی خود در صحنه قدرت، با هنرمندانه ترین روش، بازی را به نفع خود خاتمه خواهید داد ولی برای استفاده از این سلاح باید درس های خود را به خوبی فرا بگیرید.

 

https://up.rozbano.com/view/2966891/came%20to%20power-05.jpg

برای رسیدن به موفقیت باید صبور باشید

 

چرا که اگر نتوانید این بازی را تا آخر به پیش برید، خودتان به دام خواهید افتاد. پس باید در قدم اول فردی صبور باشید.»صبر« شما را از اقدام به کارهای مخرب محافظت می کند.»صبوری« نیز مانند »کنترل احساسات« یک مهارت است که به خودی خود به آن نمی رسید و بایستی آن را فرا بگیرید.به قول پیشینیان »صبر یک عطیه خداوندی برای کسانی است که بجز وقت چیز دیگری ندارند. «از طرف دیگر، بی صبری سبب می شود که شما را انسانی ضعیف نشان دهد. »قدرت« یک نوع بازی است و نمی تواند زیاد تکرار شود. در بازی شما نمی توانید حریفتان را از روی مقصودش بشناسید، بلکه باید به تأثیر عملکردهای آن توجه نمایید. شما باید اهداف و قدرت حریفانتان را از روی آنچه که حس می کنید و »می بینید« ارزیابی کنید.

 

زندگی در این جهان به یک بازی برای قدرت تبدیل شده است.حریفتان روبروی شما می نشیند، هر دوی شما مثل آدم های مبادی آداب و متمدن و با فرهنگ برخورد می کنید. با یک هدف، بازی خود را آغاز می کنید و با آرامش تمام به حریفتان می نگرید. باید به چشمانتان بیاموزید که نتایج هر حرکتی از سوی حریفتان را ارزیابی نمایند. نبایستی تحت هیچ شرایطی کنترل خود را از دست دهید. نیمی از مهارت شما در بازی قدرت مربوط به کارهایی است که نبایستی انجام دهید. برای کسب این مهارت شما باید ببینید که »بهای انجام هر کاری تا چه حد است.«

 

به قول » نیچه «:بعضی وقت ها، ارزش یک چیز بر این اساس نیست که چه چیزهایی را می توان با آن به دست آورد، بلکه بر آن اساس است که چه بهایی باید برای آن بپردازیم.

 

شما ممکن است به یک هدف ارزشمند برسید ولی باید بدانید که بهای آن چقدر است؟

این موضوع را باید در همه موارد در مواقعی که با دیگران همکاری می کنید و یا در مواقعی که به یاری دیگران می شتابید در نظر داشته باشید. نکته پایانی در بازی قدرت این است که شما زمان کوتاهی را در اختیار دارید و انرژی شما نیز محدود است. بهتر است زمان ارزشمند خود و یا قدرت فکری خود را در کارهایی که مربوط به شما نمی شوند صرف نکنید، چون بهای این کار برای شما گران تمام خواهد شد.


منابع:مجله موفقیت / ویستا

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

قدرت

موفقیت

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش