به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رج به رج بافت جلیقه پسرانه به همراه فیلم - آموزش بافتنی رزبانو

آموزش رج به رج بافت جلیقه پسرانه به همراه فیلم

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1398/08/21
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
14120

آموزش رج به رج بافت جلیقه پسرانه به همراه فیلم

امروز برای شما علاقه مندان به هنر بافتنی یک سورپرایز ویژه داریم. شما در این جا با روش بافت یک جلیقه شیک و زیبای پسرانه آشنا خواهید شد. برای این آموزش از یک فیلم البته به زبان ترکی بهره گرفته ایم ولی اصلا نگران نباشید قبل از این که فیلم را مشاهده بفرمایید همه مراحل بافت این جلیقه زیبا را خدمت شما به طور کامل توضیح خواهیم داد. امیدوارم شما هم با رزبانو همراه شوید و در نهایت بتوانید این جلیقه شیک و زیبا را برای فرزندتان بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3004775/Boy%20woven%20jackets.jpg

آموزش رج به رج بافت جلیقه پسرانه به همراه فیلم

 

بافت جلیقه شیک و زیبای پسرانه:

در مطالب قبلی، آموزش های بافتنی زیادی مانند بافت کلاه پسرانه، شال پسرانه و ... را خدمت شما ارائه داده بودیم که هر کدام زیبایی و جذابیت خاص خود را داشتند. امروز و در ادامه این مطلب شاید شما بعد از یادگیری بافت این جلیقه شیک و جذاب پسرانه شاید بتوانید یک ست کامل پسرانه را برای فرزندتان ببافید و از آن لذت ببرید. اگر تا به این جا کنجکاو شده اید که زودتر با روش بافت این جلیقه زیبای پسرانه آشنا شوید با ما همراه باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3004776/Boy%20woven%20jackets-01.jpg

آموزش بافت جلیقه پسرانه با دو میل

 

شروع آموزش بافت جلیقه پسرانه:

مدل ما بافت رکن است. بافت تمام رج پشت و جلو یا به زیر بافته می شود یا به رو. شروع بافت با 7 دانه است بافت رکن در اول و آخر بافت در هر رج رو  یک دانه اضافه می کنیم. بهتر است یک دانه اول را ببافید بعد اضافه کنید. در آخر بافت هم یک دانه مانده به  آخر اضافه شود. اضافه کردن را ادامه می دهیم تا به اندازه نصف جلوی کودکمان باشد. وقتی اندازه شد اضافه نکرده بافت را ادامه می دهیم تا بلندی دلخواه بدست بیاید. وقتی به حلقه آستین رسیدیم 3-2-1-کم می کنیم.

 

وقتی دو سوم حلقه را بافتیم یقه را باز می کنیم. برای بافت یقه 6 دانه یک جا کور می کنیم و بافت را ادامه می دهیم تا قد حلقه اندازه شود. 6 دانه که گفتم کم می کنیم برای سایز بزرگ تر 8 تا 10 دانه کم می کنیم. دانه های سرشانه را بشمارید ببینید چقدر اضافه است همان قدر کم کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3004778/Boy%20woven%20jackets-02.jpg

آموزش بافت جلیقه بافتنی بچه گانه دکمه دار (پسرانه)

 

نکته: درسمت چپ بافت جا دگمه هم باز می شود. طرف دوم جلو راهم به همین ترتیب می بافید.

 

نحوه بافت پشت جلیقه پسرانه:

برای پشت دو برابر جلو دانه سر می ندازید جلو 7 دانه بود پشت 14 دانه سر انداخته اضافه می کنیم تا تعداد دانه های ما 6 یا 8 دانه کمتر از جلو باشد. پشت را بافته حلقه را مانند جلو باز کرده تمام می کنیم دو درز سرشانه را دوخته و از انتهای 6 دانه که کم کرده بودیم دانه گرفته تا قسمت بعدی یقه.

 

نکته: پس روی 6دانه را که کور کرده بودیم دانه نمی گیریم. اگر یقه را صاف می خواهید حدود 10 خط رکن بافته تمام می کنید. اگر گوشه دار خواستید دو دانه بافته یکی اضافه می کنید دو دانه مانده به آخر بافت هم اضافه می شود هر دو رج در میان.

 

فیلم آموزش بافت جلیقه زیبای پسرانه:

امیدوارم توضیحاتی که در بالا برای بافت این جلیقه زیبا و شیک پسرانه خدمتتان ارائه دادیم کافی بوده باشد. اما این فیلم آموزشی، برای این است که دیگر برای شما ابهامی باقی نماند و اگر در جایی از آموزش با مشکلی مواجه شدید بتوانید آن را حل کنید. در ادامه فیلم آموزشی بافت این جلیقه زیبا را خدمت شما ارائه می دهیم. هر چند زبان این فیلم فارسی نیست و ترکی می باشد ولی فکر می کنم بتواند برای شما دوستان مشکل گشا باشد.

 

فیلم آموزش بافت جلیقه زیبای پسرانه

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: آسان بافت / گل برفی


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافت

پسرانه

بافتنی

جلیقه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
الناز ميگه :
ممنون عالی بود
پاسخ : سلام دوست عزیز خواهش می کنم خوشحالیم که مطالب سایت رزبانو مورد توجه شما قرار گرفته است.
کد امنیتی رفرش