به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت سبد به شکل جوجه اردک - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت سبد به شکل جوجه

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 1400/05/06
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
772

بافتنی و آموزش بافت سبد به شکل جوجه

امروز می خواهیم کمی خلاقیت به خرج دهیم و از هنر بافتنی برای بافت یک سبد فانتزی و شیک استفاده کنیم. همانطور که از عنوان مطلب مشخص است امروز قصد داریم شما را با نحوه بافت سبد به شکل جوجه آشنا کنیم. اگر شما هم از این ایده خوشتان آمده است در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3383943/Basket%20in%20the%20shape%20of%20a%20knitted%20chicken.jpg

بافتنی و آموزش بافت سبد به شکل جوجه

 

مراحل بافت سبد جوجه:

برای بافت از کاموای ضخیم یا مکرومه های نازک ورنگی استفاده کنید. اول برای کف سبد یک دایره به ابعاد دلخواه ببافید. این سبد به نطر میاد قطری حدود 30 سانتی متر داشته باشد. زمانی که قطر دلخواه بافته شد بافت را بدون زیاد کردن ادامه بدهید تا حالت گود پیدا کند.

 

یعنی اگر دور دایره مثلا 100پایه بلند دارید برای بافت بدنه سبد همان 100دانه را در همه رج های باقیمانده ببافید و هیچ پایه یا زنجیره اصافه نکنید. برای دسته هم 8زنجیره بزنید و پایه بلند ببافید،به اندازه دلخواه که رسیدید یک سیم نازک وسطش بگذارید و دولا کنید و بدوزید تا دسته فرم بگیرد و در آخر به بدنه سبد محکم کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3383945/Basket%20in%20the%20shape%20of%20a%20knitted%20chicken-02.jpg

بافتنی و آموزش بافت سبد به شکل جوجه

 

برای سر اردک یا جوجه دایره گود ببافید، یعنی بعد از رج سوم دیگر پایه اصافه نکنید تا یک کلاه بدست بیاد و داخلش را لایکو یا خورده کاموا بریزید و حالت سر فرم بدهید و به بدنه سبد بدوزید و برایش چشم و بینی و دهان بگذارید، و در آخر پاهای اردک را فرم بدهید. پاهای اردک هم مانند سرش  یک دایره گود شده است که دولا شده و در آخر مثل پنججه با پایه کوتاه فرمش بدهید و به بدنه بدوزید. ان شالله که درست کنید و لذتشو ببرید.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

سبد به شکل جوجه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش